Vidutinio dydžio H serijos ratiniai krautuvai pasižymi 20% geresnėmis degalų suvartojimo charakteristikomis.

Pasižymintys iki 20% didesniu degalų panaudojimo efektyvumu, papildomu universalumu ir mažesnėmis eksploatavimo laikotarpio sąnaudomis, patobulinti L60H, L70H ir L90H „Volvo“ ratiniai krautuvai yra daug dalykų gebantys stipruoliai.

Volvo wheel loader L60H T4F

Sunku ir įsivaizduoti, kaip dar būtų galima patobulinti „Volvo Construction Equipment“ gaminamus vidutinio dydžio ratinius krautuvus, tačiau atnaujintieji L60H, L70H ir L90H pagerinti daugeliu aspektų. Pirmasis gamintojas, kuris daugiau kaip prieš pusę amžiaus pradėjo populiarinti ratinių krautuvų koncepciją, „Volvo CE“ pasinaudojo turima puikių mašinų gamybos patirtimi, kad atnaujinti modeliai būtų lengvesni naudoti, ir optimizavo pačius „Volvo“ mašinų pagrindus: ekonomišką degalų naudojimą, produktyvumą, patikimumą ir ilgą naudingojo darbo trukmę. Naujos kartos H serijos mašinos dabar yra neprilygstami ratiniai krautuvai, demonstruojantys kaip „Volvo CE“ išliko savo pramonės srities lydere.

Iki 20% efektyvesnis

„Volvo“ ratinis krautuvas L90H T4FViena iš sričių, kurioje matomas didžiausias patobulėjimas lyginant su jų pirmtakais, yra degalų ekonomija – šie vidutinio dydžio ratiniai krautuvai yra pranašesni iki 20%. Be galingų variklių ir išmanios hidraulikos - skiriamųjų H serijos ypatybių, pagrindinis veiksnys, leidęs pasiekti didesnį degalų naudojimo efektyvumą yra blokavimo funkcija. Blokavimo funkcija eliminuoja nuostolius hidrotransformatoriuje, sukurdama tiesioginę pavarą tarp variklio ir transmisijos, efektyviai derančią su ašimis. Hidrotransformatoriaus blokavimo funkcija veikia automatiškai, be operatoriaus įsikišimo, ją galima individualiai pritaikyti, ciklų trukmei ir degalų suvartojimui pagerinti. Kiekvieno darbo ciklo efektyvumas tapo geresnis blokavimo funkcijos deka padidinus maksimalų greitį iki 50 km/h. Ši funkcija galima L70H ir L90H ratiniuose krautuvuose, ir su jomis operatoriai gali tikėtis geresnio atbulinio ryšio važiuojant, geresnių charakteristikų dirbant šlaituose, greitesnio krovimo ir pervežimo, o taip pat tolygesnio važiavimo.
Kad prisitaikytų prie konkrečios užduoties ir grunto sąlygų, operatorius gali tiesiog keisti ratų traukos valdymą, ne tik taupydamas degalus, tačiau ir sumažindamas padangų dėvėjimąsi bei efektyviai, neprasukdamas ratų, užpildyti kaušą. Kad variklio galia būtų efektyviau išnaudojama visose darbo srityse, H serijos krautuvuose įrengta „Smart Control“ sistema, kuri visais atvejais užtikrina tinkamą sukimo momentą. Dar vienas dalykas, padedantis mažinti degalų suvartojimą, yra „Eco“ pedalas, kurio mechaninio pasipriešinimo jėga, siūlo operatoriui sumažinti spaudimą, kai variklio apsukos priartėja prie viršutinės optimalaus darbo diapazono ribos.

Kad galėtumėte dirbti našiai

Produktyvumą didina ir puikus mašinos stabilumas. Naujai optimizuota krovimo strėlės ir pakeista sustiprinto atsvaro konstrukcija užtikrina, kad krautuvas tvirtai stovi ant ratų ant bet kokios dangos. L90H taip pat pasižymi 73 mm didesniu iškėlimo aukščiu ir 3% didesne virtimo apkrova.
Iššūkiams pasiruošę ne tik atnaujinti L60H, L70H ir L90H – patogiai ir saugiai sėdėdamas „Volvo“ kabinoje, operatorius taip pat turi viską ko reikia našiai darbo pamainai. Operatoriaus našumą didinanti, „Volvo“ kabina yra erdvi, uždegimo spynelė perkelta į kitą vietą, tad ja lengviau naudotis, valdymo elementai ergonomiški, o padargo bei darbo zonos matomumas - puikus. Matomumą dar pagerina perprojektuoti šoniniai veidrodžiai ir galinio vaizdo kamera, o taip pasirinktinai įrengiama priekinio vaizdo kamera.
Valdymą užtikrina elektriniai servovaldikliai. Ši pasirinktinė funkcija užtikrina operatoriui pilną hidraulinių funkcijų valdymą, suteikdama galimybę lengvai pereiti nuo įprastos schemos prie valdymo viena svirtimi. Nenuleisdamas akių nuo atliekamo darbo, operatorius gali pasirinkti vieną iš trijų hidraulikos nustatymų, kad valdymas svirtimi atitiktų pageidavimus. Šioje svirtyje integruoti trečiosios fiksuojamos funkcijos valdymas, strėlės kėlimo į nustatytą aukštį, grįžimo į kasimo padėtį funkcijos, taip pat ir kaušo išlyginimo funkcija, kuri automatiškai sugrąžina kaušą tiek iš išvertimo, tiek ir iš pakeltos padėties. Lengvai skaitomame „Contronics“ ekrane operatorius mato visą svarbiausią mašinos informaciją ir nepakildamas nuo pasirinktos patogios sėdynės gali atlikti įvairius konfigūravimus.

Daug gebančios mašinos

Naujos kartos L60H, L70H ir L90H ratiniai krautuvai yra ne tik labai našūs, bet, dėl lygiagretaus kėlimo momentu pasižyminčios kėlimo svirčių sistemos (TP) tinka įvairiausioms naudojimo sritims. Naudojamoje visuose H serijos ratiniuose krautuvuose – nuo L60H iki L220H – TP strėlių sistemoje dera Z formos ir lygiagrečiosios sistemų privalumai, tad visame kėlimo diapazone užtikrinamas didelis plėšimo momentas ir išlaikomas puikus judesio lygiagretumas. Operatorius visiškai valdo krovinį ir gali būti tikras, kad jis nepakeis padėties visų operacijų metu, taip padidinant darbo saugumą ir produktyvumą.
„Volvo“ ratinis krautuvas L90H T4F Koks bebūtų darbas, „Volvo“ turi jam atlikti skirtų priemonių. Atnaujintieji H serijos ratiniai krautuvai dera su plačiu asortimentu specialios paskirties padargų, tokių kaip griebtuvai, šluotos, kėlimo strėles, sniego verstuvai, o taip pat su kitais pagal individualų užsakymą pagamintais padargais. Nuo lengvų medžiagų iki sunkių uolienų - šios mašinos pagamintos taip, kad derėtų su įvairiausiais „Volvo“ kaušais, skirtais bendrosios paskirties, lyginimo, atliekų ar lengvųjų medžiagų apdorojimo darbams. Kad galėtų naudotis įvairiais padargais, „Volvo“ padargų užraktas leidžia operatoriui gali įrankius per kelias sekundes. Vizualus indikatorius ant padargų užrakto parodo, kada padargas saugiai užfiksuotas ir parengtas naudoti. Norint naudoti padargus su hidrauline pavara, L60H, L70H ir L90H ratiniuose krautuvuose galima įrengti pasirinktines trečią ir ketvirtą hidraulines funkcijas. Universalumą taip pat padidina „Volvo“ krovimo šakės, neribojančios matomumo bei išnaudojančios TP svirčių sistemos ir lygiagretaus kėlimo privalumus. Idealiai tinkančios padėklų ir medžiagų tvarkymui, „Volvo“ šakės yra sustiprintos konstrukcijos ir nekliudo mašinai laisvai judėti po įvairias darbo vietas, pvz., aikšteles, sandėlius ir uostus.

Viskas tiesiog veikia


Dėl patavrios ir mažai priežiūros reikalaujančios mašinų konstrukcijos, užtikrinančios ilgesnę darbo trukmę ir padidinančios operatoriaus saugumą savininkai ne tiktai pastebės sumažėjusias sąskaitas už degalus, jie gali tikėtis ir mažesnių išlaidų techninei priežiūrai bei atsarginėms dalims. Garsūs savo patikimumu, patobulintieji H serijos ratiniai krautuvai gaminami ant geriausių rinkoje tvirtų rėmų su centriniu šarnyru, kurie, kartu su idealiai derančia originalia „Volvo“ transmisija, užtikrina ilgą ir nepertraukiamą darbą. Pagerinta aušinimo geba palaiko komponentų temperatūrą, kad mašina būtų kuo geriau veiktų naudojant padargus, kurie smarkiai apkrauna hidraulinę sistemą. Kartu su išorinio ašies aušinimo galimybe - idealus variantas sunkaus darbo režimo sritims - šios dvi ypatybės dvigubai pailgina alyvos keitimo intervalus, todėl pailgėja naudingojo darbo trukmė ir sumažėja išlaidos techninei priežiūrai. Tuo tarpu, komponentų dėvėjimąsi mažina naujai suprojektuota pasirinktinė uždelsto variklio išjungimo funkcija, kuri išjungia variklį tik tada, kai turbokompresorius atvėsta iki idealios temperatūros.

Paprasta techninė priežiūra ir pagalba

„Volvo“ ratinis krautuvas L90H T4FSiekiant užtikrinti kuo ilgesnę naudingojo darbo trukmę, variklio gaubtas atidaromas elektroniniu būdu, kad nuo žemės būtų galima pasiekti sugrupuotus techninės priežiūros taškus ir radiatorių, o kasdienės priežiūros darbus atlikti greitai ir saugiai. Naujas aušintuvo mazgas dabar gali būti ištrauktas į išorę, tad jį lengva išvalyti, o naujose vietose įrengtos pripylimo angos leidžia greičiau supilti variklio ir transmisijos alyvas. Be to, turėklai ir laipteliai nudažyti oranžine spalva, kad techninės priežiūros specialistai ir operatoriai galėtų saugiau judėti ant mašinos. Tai padeda mašiną į darbą gražinti per trumpiausią įmanomą laiką. Trijų taškų įlipimo pakopos ir neslidūs laipteliai, bei tvirti ir strategiškai išdėstyti turėklai užtikrina dar didesnį saugumą.
Siekiant kuo labiau sumažinti bendruosius nuosavybės kaštus per visą mašinos eksploatacijos laiką, „Volvo“ siūlo visą asortimentą klientams skirtų sprendimų, pavyzdžiui, originalias „Volvo“ dalis, pagal individualius poreikius gaminamus padargus, efektyvumo ataskaitas ir aktyvią mašinos stebėseną. Klientai gali paprasčiausiai pasirinkti norimas iš įvairių „Volvo“ paslaugų ir kaip paketą įtraukti jas į „Volvo“ paslaugų sutartį (angl. Volvo Services Agreement).
Atnaujintieji H serijos ratiniai krautuvai yra gamybos galiūnai, suprojektuoti taip, kad pigiausiai apdorotų krovinio toną. Kai keturi lemiantys veiksniai yra mažas degalų suvartojimas, didelis našumas, patikimumas ir ilga naudingojo darbo trukmė, šie ką tik modernizuoti „Volvo“ L60H, L70H ir L90H ratiniai krautuvai yra jėga, su kuria reikia skaitytis.

Pagrindinės specifikacijos:

 L60H T4f
L70H T4f
L90H T4f
Statinė virtimo apkrova maksimaliai susukus rėmus kg 7 630 8 500 9 700
Kaušo talpa m3 1,6 - 5,0 1,8 - 6,4 2,1 - 7,0
Rąstų griebtuvai m2 0,7 - 1,3 0,9 - 1,5 1,3 - 2,4
Darbinė masė kg
11 000 - 13 600 12 700 - 15 500 14 500 - 17 300
Plėšimo jėga kN 84,9 96,5 137,7
Variklis
D6J D6J D6J
Maksimali galia esant aps./min. 1 500 - 1 800 1 400 - 1 700 1 400 - 1 700
. . . SAE J1995 bendroji kW 122 127 137
. . . ISO 9249, SAE J1349 grynoji kW 122 127 137
Maksimalus sukimo momentas esant aps./min. 1 500 1 400 1 400
. . . SAE J1995 bendroji Nm 820 853 934
. . . ISO 9249, SAE J1349 grynoji Nm 820 853 934
Padangos
17,5 R25, 20,5 R25 600/65 R25 20,5 R25 600/65 R25 20,5 R25 600/65 R25

L60H: su 2,1 m³ STE P BOE kaušu

L70H: su 2,4 m³ STE P BOE kaušu

L90H: su 2,8 m³ STE P BOE kaušu

2018 m. vasaris

Pastaba: galite tiesiogiai atsisiųsti šio pranešimo žiniasklaidai nuotraukas, spustelėdami čia.