4 ātri padomi, kā pagarināt riteņiekrāvēja mūžu

Ar rūpīgām ikdienas pārbaudēm un tehnisko apkopi riteņiekrāvēju operatori var uzlabot savu mašīnu darbspējas laiku, produktivitāti un kalpošanas mūžu.

1. Veiciet ikdienas pārbaudes pirms darba sākšanas

Pirms izmantošanas rūpīga mašīnas un virsmas, uz kuras tā ir novietota, pārbaude atklās, vai ir radušies kādi bojājumi, vai ir kādas nozīmīgas noplūdes. Tas arī sniegs operatoram iespēju pārbaudīt riepu spiedienu pirms rodas lielāks nodilums, samazinot nepieciešamo riepu maiņu skaitu.

Tādas pārbaudes, kā, piemēram, ventilatora siksnas nodilums un spriegojums, gaisa filtrēšanas sistēmas tīrība, dzinēja eļļas, smērvielas un dzesēšanas šķidruma līmenis arī var novērst nopietnu bojājumu rašanos un daļu nomaiņu nākotnē. Vienkārši apkopjamie Volvo riteņiekrāvēji nozīmē, ka agrāka mazāku problēmu risināšana ir viegla un pieejama. Ierobežojot turpmākus mašīnas bojājumus, operatori var ierobežot nepieciešamību nomainīt daļas un pagarināt sava pašreizējā modeļa kalpošanas laiku.

2. Uzsildiet mašīnu

Iedarbiniet dzinēju un atstājiet to darboties zemā tukšgaitā piecas minūtes (10 minūtes, ja temperatūra ir zemāka par -15ºC). Pagrieziet režīma izvēles slēdzi darba režīmā (W) un palieliniet apgriezienus līdz apmēram 1200 rpm. Virziet kausa cilindru virzuļkātu līdz ārējai gala pozīcijai un vienlaicīgi virziet smeļamā kausa roku uz āru un uz iekšu. Displeja blokā pārbaudiet, vai eļļas temperatūras stabiņu diagramma ir zaļā krāsā.

3. Darbiniet uzmanīgi

Nepārtraukta kausa tilpuma uzraudzīšana, darbinot mašīnu, samazina riepu griešanās (kas palielina jaunu riepu nepieciešamību) risku, lēnākus cikla laikus un lēnāku ražošanas ātrumu. Turklāt aprīkojuma un mērierīču uzraudzīšana ļaus operatoram novērst vēlākus darba pārtraukumus.

4. Izveidojiet dzesēšanas rutīnu

Visaptveroša dzesēšanas rutīna arī palīdzēs Volvo riteņiekrāvēju ilgtermiņa darbībai, garantējot to izmantošanu nākotnes projektos un ierobežojot ietekmi uz vidi. Operatoriem vienmēr jānodrošina, ka mašīna ir novietota uz līdzenas virsmas ar nolaistu kausu un nospiestu stāvbremzi, lai saglabātu riepu velkmi.

Kamēr dzinējs darbojas tukšgaitā, lai ļautu turbokompresoram atdzist, operatoriem ir jāreģistrē pašreizējās mašīnas stundas attiecībā pret mašīnas stundām, kas fiksētas darba dienas sākumā. Darot to, operators nodrošina, ka mašīna tiek nogādāta apkopes veikšanai laicīgi, pirms rodas nopietnas problēmas. Duālā un DEF tvertne ir jātur pilna, lai samazinātu kondensāciju un novērstu problēmas, kas varētu izraisīt nomaiņu nepieciešamību. Operatoriem ir jānoskalo mašīnas ārpuse, lai pasargātu krāsu un novērstu, ka korozīvi materiāli bojā virsbūvi.

Lai gan labi apmācīti operatori ir svarīgi ikdienas mašīnas uzturēšanā, Volvo CE un tā izplatītāju tīkls arī spēlē svarīgu lomu. Volvo riteņiekrāvēji ir veidoti, domājot par vienkāršu apkopi, lai garantētu minimālu dīkstāves laiku, un Volvo CE nodrošina pakalpojumus, kas ļauj īpašniekiem un operatoriem iegūt pēc iespējas vairāk no viņu mašīnām. Piemēram, 24/7/365 aktīvais mašīnas uzraudzības un ziņošanas pakalpojums Volvo ACTIVE CARE var palīdzēt noteikt un diagnosticēt iespējamas problēmas reālajā laikā pirms tās pārvēršas lielākā problēmā.

TURPMĀKAI INFORMĀCIJAI

Anne Basta (Anne Bast)

Korporatīvo komunikāciju VP
Volvo Construction Equipment
EMEA pārdošanas reģions (Eiropa – Tuvie Austrumi – Āfrika)
Tālr.: + 46 16 5415906
anne.bast@volvo.com

Hanna Kičnere (Hannah Kitchener)

SE10
Londona
Tālr.: +44 207 923 5863
E-pasts: hannah.kitchener@se10.com