5 vienkārši veidi, lai palielinātu drošību darba vietā

Uzņēmumā Volvo CE mēs projektējam savas mašīnas, lai tās būtu pēc iespējas drošākas, bet drošība galu galā izriet no mašīnu tehnoloģijas un operatoru uzvedības apvienojuma. Lūk, pieci vienkārši veidi, kā operatori var nodrošināt savu un apkārtējo cilvēku drošību.

1. Veikt ikdienas apkopes pārbaudes

Pirms katras darba maiņas sākuma operatoriem ir jāpārbauda sava mašīna, vai nav bojājumu vai noplūžu, jāpārliecinās, ka tapas un bukses ir savās vietās un labā stāvoklī un tapas ir pareizi ieeļļotas. Viņiem ir arī jāpārbauda, vai gaismas, vējstikla tīrītāji, redzamības palīglīdzekļi, brīdinājuma uzlīmes un citi drošības elementi ir pareizi noregulēti un pilnā darba kārtībā. Visbeidzot, operatoram jānotīra putekļi vai netīrumi no kabīnes, jo vaļīgs materiāls var radīt savainojumu risku.

Veikt ikdienas apkopes pārbaudes

2. Saglabāt trīs kontakta punktus, iekāpjot un izkāpjot no kabīnes.

Paslīdēšanas un nokrišanas negadījumi ir vieni no biežākajiem negadījumiem celtniecības industrijā. Volvo CE projektē savas mašīnas ar izturīgiem pretslīdes pakāpieniem un margām, bet operatoriem tik un tā ir jānotīra no dubļi, ledus vai eļļa. Viņiem arī vienmēr jāsaglabā trīs kontakta punkti, iekāpjot un izkāpjot no kabīnes, lai nodrošinātu papildus stabilitāti (divas kājas un viena roka vai divas rokas un viena kāja).

Saglabāt trīs kontakta punktus, iekāpjot un izkāpjot no kabīnes.

3. Izmantot transportlīdzekļa svēršanas funkcijas, lai izvairītos no pārslodzes

Transportlīdzekļa svēršanas sistēmas, piemēram, Volvo Load Assist riteņu iekrāvējiem un On-board Weighing artikulētajiem pašizgāzējiem ir vienlīdz nozīmīgas drošībai, kā tās ir produktivitātei. Šīs sistēmas novērš to, ka operators nejauši pārslogo mašīnu, kas var samazināt stabilitāti un pat radīt bojājumus.

Izmantot transportlīdzekļa svēršanas funkcijas, lai izvairītos no pārslodzes

4. Uzraudzīt telemātikas datus drošības problēmu novēršanai

Savienojot mašīnas ar Volvo CareTrack, īpašniekiem un autoparka vadītājiem tiek nodrošināta plaša informācija par to, kā viņu aprīkojums darbojas laukā, tostarp saistībā ar tā drošību. Bieža braukšana lielā ātrumā, piemēram, var norādīt uz nepareizu darbību un signalizēt par lielākas operatora apmācības nepieciešamību.

Uzraudzīt telemātikas datus drošības problēmu novēršanai

5. Izprast mašīnas drošības funkcijas

Lielākā daļa mašīnu ir aprīkotas ar ROPS (pretapgāšanās aizsargsistēma) kabīnēm, bet šādas aizsardzības priekšrocības tiek lielā mērā samazinātas, ja operators, piemēram, neizmanto drošības jostu. Drošības funkcijas atšķiras katrā mašīnā, tādēļ operatoriem vienmēr ir jāizlasa Operatora rokasgrāmata un, ja nepieciešams, jāveic apmācības, lai izprastu viņiem pieejamās funkcijas, un to, kādēļ tās ir svarīgas negadījumu novēršanā, lai viņi spētu šīs funkcijas pareizi izmantot.

Izprast mašīnas drošības funkcijas

 

TURPMĀKAI INFORMĀCIJAI

Anne Basta (Anne Bast)

Korporatīvo komunikāciju VP
Volvo Construction Equipment
EMEA pārdošanas reģions (Eiropa – Tuvie Austrumi – Āfrika)
Tālr.: + 46 16 5415906
anne.bast@volvo.com

Hanna Kičnere (Hannah Kitchener)

SE10
Londona
Tālr.: +44 207 923 5863
E-pasts: hannah.kitchener@se10.com