Volvo Dig Assist: es bez tās vairs nevarētu pastrādāt ne dienu

LMBab operators Patriks Ekstroms apgalvo, ka Volvo Dig Assist ekskavatoru funkcija ir ievērojami uzlabojusi viņa darba dzīvi. Unikāli Volvo, jaunā, lietotājam draudzīgā sistēma palīdz operatoriem veikt rakšanas darbus droši, precīzi un noteiktajā laikā.

Kad zviedru būvuzņēmums LMBab pagājušajā vasarā iegādājās jauno EWE150E īsa pagriešanas rādiusa riteņu ekskavatoru, ko pievienot savam Volvo mašīnu autoparkam, tas izmēģināja jauno Volvo Co-Pilot ar Dig Assist. Pēc sešiem mēnešiem būvuzņēmējs nav vīlies.

Ar Volvo Co-Pilot augstas precizitātes spiediena un pozīcijas sensori sniedz reālā laika ekspluatācijas datus 10 collu Android krāsu skārienekrānā kabīnē un mākonī.

Atkarībā no tā, vai klients izvēlas 2D "in-field" dizainu vai 3D versiju, Dig Assist funkcija ļauj operatoriem iestatīt mērķa dziļumus vai slīpuma līmeņus, vai pat sarežģītas 3D formas, un uzraudzīt darba progresu, saņemot brīdinājumus, kad ir sasniegts nepieciešamais parametrs.

LMBab pašlaik izmanto 2D versiju, bet ar nepacietību vēlas to uzlabot. "Mēs rokam un plānojam ūdens caurules un ceļus, kam mums palīdz Dig Assist funkcija," saka operators Patriks Ekstroms. "Tā ir vienkārša un efektīva. Es domāju, ka mēs tagad uzlabosim to uz 3D versiju."

DROŠĀK DARBA VIETĀ

Dig Assist ne tikai palīdz uzlabot precizitāti un produktivitāti, bet arī drošību. Tā izslēdz nepieciešamību operatoram pamest kabīni, lai manuāli pārbaudītu pakāpes vai līmeņus – vai inspektoriem atzīmēt rakšanas vietu. Tikmēr "On-board weighing" sistēma ievērojami samazina mašīnas pārslogošanas risku.

VIENKĀRŠA AUTOPARKA PĀRVALDĪBA

Tā kā mašīnas informācija tiek nogādāta arī mākonī, funkcija Dig Assist ir vienlīdz noderīga gan autoparka vadītājiem, gan operatoriem. Dati, piemēram, kopējais dienas laikā pārvietotais tonnu daudzums, kausa slodzes svars un tukšgaitas laiks, atvieglo vadītājiem noteikt jomas, kur iespējams uzlabot efektivitāti vai produktivitāti un iestatīt mērķus.

"Tā ieraksta datus un ļauj mums analizēt tos, cik bieži nepieciešams," skaidro Ekstroms.

Volvo Co-Pilot ar Dig Assist ir pieejama kāpurķēžu ekskavatoriem – EC220E, EC250E un EC300E – un riteņu ekskavatoriem – EW160E, EWR150E un EWR170E – 15 līdz 30 tonnu svara kategorijā.

Kopš EWR150E ar Volvo Co-Pilot ar Dig Assist izmantošanas, Ekstroms nevēlētos atgriezties pie iepriekšējā darba veida. "Sistēma ir ļoti laba, un, godīgi sakot, es bez tās vairs nevarētu pastrādāt ne dienu," viņš nosaka.