Visaugstākais Volvo nojaukšanas ekskavators palīdz Veidekke sasniegt jaunus augstumus

Norvēģu celtniecības gigants Veidekke izmantoja Volvo EC750E HR augstas sniedzamības ekskavatoru, lai nojauktu 11 stāvu augsto ēku House of Oslo, kas ir viena no pilsētas lielākajām celtnēm.

Kad norvēģu būvuzņēmējs Veidekke tika nolīgts torņveida lielveikala pašā pilsētas sirdī House of Oslo nojaukšanai, tas zināja, ka uzņemas lielu izaicinājumu.

55 000 m2 ēka bija ne tikai rosīgu ielu ieskauta, kas pilnas ar gājējiem, automašīnām un tramvajiem, bet tā bija arī 11 stāvu augsta – ievērojams augstums pat vispieredzējušākajam nojaukšanas ekspertam.

Tik lielam darbam bija nepieciešama vēl lielāka mašīna – tāda, kas to varētu paveikt droši un laikā.

Klienta risinājums

Iepriekš veiksmīgi strādājot ar septiņiem citiem Volvo augstas sniedzamības nojaukšanas ekskavatoriem, Veidekke sazinājās ar Volvo CE, lai saņemtu aprīkojumu, kas atbilst tā prasībām.

Būvuzņēmējs izskaidroja savas vajadzības, Volvo CE tās noklausījās, 2018. gadā izlaižot EC750E HR, pamatojoties uz atsauksmēm no Veidekke un citiem klientiem visā pasaulē.

"Mums bija nepieciešama mašīna ar tālu sniedzamību, un tieši to mēs saņēmām," saka Juns Neselkvists, Veidekke mašīnu iegādes vadītājs. "Tas, ka klients var noteikt savas prasības, un Volvo uzbūvē to, kas klientam nepieciešams, ir unikāli."

Jaunā EC750E HR maksimālais augstums ir 36 m ar 3,6 tonnu darbarīku – tā ir 4 m sniedzamības priekšrocība un 44% darbarīka svara palielinājums, salīdzinot ar tā priekšgājēju EC700C HR.

Nesatricināmi pamati

Tā kā ekskavators tika īpaši veidots nojaukšanas darbiem, tā dizaina pamatā ir stabilitāte un drošība.

EC750E HR ir pilnīgi jauna šasija, kas īpaši veidota nojaukšanas sektoram. Tas ir smagāks un platāks pat par vislielāko Volvo EC950E ekskavatoru, un, salīdzinot ar EC750E, šasija ir par 0,5 m garāka un 1 m platāka, un tam ir iespaidīgs 4,3 m sliežu platums.

Ar papildus 4 tonnu pretsvaru, kas palīdz palielināt EC750E HR mašīnas svaru līdz 104 tonnām, papildus stabilitāte sniedz mašīnai stabilu pamatu klasē labākajam sniegumam.

"Platums un pretsvars ir tas, kas nodrošina mašīnai tās stabilitāti," skaidro Neselkvists. "Tā ir stabila kā klints. Pat, izmantojot augsto sniedzamību, mašīna paliek spēcīga un nešūpojas, kas ir ārkārtīgi svarīgi."

Drošība ir vissvarīgākā

EC750E HR ietver arī vairākas svarīgas drošības funkcijas, kas pasargā gan Veidekke operatoru, gan mašīnu, pārvietojot 60 000 - 70 000 tonnu betona būvgružu no House of Oslo laukuma.

Tas ietver pilnu nojaukšanas aizsargu paku ar robustu rāmim uzstādītu krītošu objektu aizsargu (FOG), kas pasargā operatoru no krītošiem būvgružiem, vienlaicīgi saglabājot operatora redzamību. Lai vēl vairāk uzlabotu drošību, EC750E HR ir jauna kopējā momenta indikatora (TMI) sistēma, kas savā kabīnes ekrānā sniedz reālā laika ieskatu strēles un darbarīka pozīcijā, kā arī brīdina operatoru, strādājot bīstamā stāvoklī.

Vienmērīga darbība

Mašīna ir radīta arī komfortam. Augstu ēku nojaukšanai ir nepieciešams, lai mašīnas operatori koncentrētos uz punktiem, kas atrodas augstu virs zemes, tādēļ EC750E HR kabīne, kas var sasvērties līdz pat 30 grādiem, palīdz samazināt slodzi uz sprandu un operatoru nogurumu.

Mašīnas operatora Kenets Ufs saka, ka sasvēršanas funkcija ir uzlabojusi viņa darba pieredzi: "Iespēja sasvērt kabīni ir lieliska. Garā darba dienā tas palīdz man justies ērti un koncentrēties."

Lai gan kabīnes komforts ir svarīgs, hidrauliskās sistēmas sensitīvās vadības ierīces Ufam ir vienlīdz svarīgas. "Mašīnai ir līgana hidraulika, kas reaģē tā, kā es vēlos. Tā ir atsaucīga un ātri reaģē, kas ir ļoti svarīgi," viņš piemetina.

Atsaucīgā hidraulikas sistēma ļauj vairāk kontrolēt, uzlabo drošību un efektivitāti, kas nozīmē daudz produktīvākus un apmierinātākus operatorus.

Ciešas attiecības

Veidekke ir bijis vērtīgs Volvo klients jau 14 gadus, un uzņēmumam kopumā ir 66 Volvo mašīnas. Būvuzņēmējs iesniedza pasūtījumu par jauno EC750E HR ar 36 m strēli pat vēl pirms mašīna tika oficiāli izlaista, un bija pirmais uzņēmums, kas to saņēma.

Veidekke komandas biedrs pat apmeklēja Volvo CE ekskavatoru rūpnīcu Čengvonā, Korejā, lai redzētu, kur mašīna ir būvēta, un gūtu ieskatu tajā pirms saņemšanas.

"Volvo ir lielisks partneris attiecībā uz nojaukšanas tehniku," saka Eriks Nilsens, Veidekke Norway Vides un būvniecības vadītājs. "EC750E HR darbojas ļoti labi, un mašīna ir palīdzējusi mums saglabāt augstu ražošanas līmeni. Tas ir visefektīvākais instruments šāda veida darbam."