Kā izvēlēties pareizo ekskavatora kausu jūsu pielietojuma jomai

Tā kā ekskavatori ir tik daudzpusīgas mašīnas, viena izmēra kauss neder visiem darbiem. Ir svarīgi veikt pareizo izvēli. Produktivitāte, degvielas ekonomija un kalpošanas mūžs ir atkarīgs no pareizās izvēles.

Pareizā izmēra kausa izvēle

· Ekskavatora specifikācijas

Kausa izmēru galvenokārt ierobežo ekskavatora specifikācijas. Jūs nekad neizmantotu vienu un to pašu kausu 14 tonnu ekskavatoram un 22 tonnu mašīnai. Ekskavatora izmērs, konfigurācija, vēlamā sniedzamība un citas specifikācijas sašaurinās meklēšanu. Volvo Attachment Selector lietojumprogrammā (Google Play / App Store) jūs atradīsiet visus kausu izmērus, kas piemēroti katram ekskavatora modelim.

· Materiāla blīvums

Lielāks kauss ne vienmēr nozīmē līdzvērtīgi lielāku produktivitāti. Ja izraktais materiāls ir īpaši blīvs, tas var nosvērt lielus kausus uz leju, palēninot cikla laiku. Volvo CE vienmēr iesaka izmantot mazāku kausu blīva materiāla celšanai, piemēram, akmens šķembām vai ļoti blīvam mālam, bet ne vieglākiem materiāliem, piemēram, augsnes virskārtai vai smiltīm.

· Pārvadātāja/kravas automašīnas tilpums

Ekskavatora kausa izmēram un produktivitātei ir jābūt ideāli salāgotai ar partnera pārvadātāju vai kravas automašīnu, lai to pēc iespējas ātrāk piekrautu ar mazāku piegājienu skaitu. Ar pareizo kausu operatori paveiks vairāk īsākā laikā, samazinās degvielas patēriņu un mašīnu nodilumu.

Pareizā veida kausa izvēle

· Universālie kausi

Universālie vai rakšanas kausi ir visizplatītākais ekskavatora kausa tips vispārējās celtniecības un rakšanas darbu vietās. Tie ir veidoti ar zobiem efektīvai rakšanai ar lielāku rakšanas spēku, padarot tos piemērotus rakšanas darbiem plašā virsmas apstākļu diapazonā. Augsnes virskārtas, irdena māla un smilšu, kā arī grants un akmentiņu apstrāde ir nieks universālajiem kausiem.

· Lielas slodzes kausi

Lielas slodzes kausi parasti tiek izmantoti, piemēram, akmeņu karjeros iekraušanas darbiem. Veidoti no ļoti spēcīga, nodilumizturīga tērauda; tie ir smagāki un izturīgāki nekā universālie kausi. Tie nodrošina produktīvu kompakto materiālu rakšanu, piemēram, akmens šķembu, blīva māla un akmeņu rakšanu. Lielas slodzes kausi var apstrādāt arī granti, drupinātu bazaltu, granītu, smiltis ar augstu silīcija dioksīda saturu, asas akmens šķembas un citus blīvus materiālus.

· Šķirošanas kausi

Šķirošanas vai rakšanas kausi bieži tiek izmantoti ceļu būvniecības, ainavu veidošanas un municipālajos darbos. Tie ir platāki nekā citi kausi ar lēzenu griešanas malu, kas padara tos ideālus mīksta materiāla rakšanai un pārvietošanai.

Katru kausu iespējams pielāgot ar dažādu veidu zobiem, sānu griezējiem un papildus nodiluma aizsardzībai optimāla snieguma nodrošināšanai. Volvo izplatītāji palīdzēs klientiem izvēles procesā, lai nodrošinātu optimālo darbspējas laiku un produktivitāti viņu darbu veikšanai.

TURPMĀKAI INFORMĀCIJAI

Anne Basta (Anne Bast)

Korporatīvo komunikāciju VP
Volvo Construction Equipment
EMEA pārdošanas reģions (Eiropa – Tuvie Austrumi – Āfrika)
Tālr.: + 46 16 5415906
anne.bast@volvo.com

Hanna Kičnere (Hannah Kitchener)

SE10
Londona
Tālr.: +44 207 923 5863
E-pasts: hannah.kitchener@se10.com