Vaicājiet ekspertam: Stefans Petersons par TCO

Lietojumprogrammas inženieris Stefans Petersons ir Volvo CE EMEA pārdošanas reģiona pastāvīgais eksperts saistībā ar kopējām ekspluatācijas izmaksām (TCO). Mēs izmantojam viņa smadzenes, lai uzzinātu, kā uzņēmums un tā izplatītāji strādā ar šo jautājumu, lai klientiem nodrošinātu nepārspējamus rentabilitātes rezultātus.

Stefans PetersonsKādēļ Volvo CE tik ļoti koncentrējas uz TCO?

Mēs Volvo CE cenšamies nostādīt klientu panākumus visas mūsu darbības centrā. Līdzās drošām un videi draudzīgām darbībām, kas ievēro ražošanas mērķus un termiņus, rentabilitāte ir svarīga klientu panākumu daļa. Mūsu klienti vienkārši nevar turpināt strādāt, ja viņu bizness nav rentabls.

Kā premium klases zīmolam Volvo nav lētākās iegādes cenas tirgū. Inovāciju un dizaina kvalitātes līmenis un mūsu mašīnu ražošana tiek atspoguļota cenā. Bet mēs varam piedāvāt saviem klientiem vislabāko vērtību tirgū par iztērēto naudu.

Nauda, ko Volvo mašīnas ilgtermiņā ietaupa uz degvielas patēriņu un tehnisko apkopi, kopā ar augsto produktivitāti, kopumā nodrošina iespaidīgi zemas kopējās ekspluatācijas izmaksas. Tas atšķir mūs no mūsu konkurentiem un ir nozīmīgi mūsu klientiem.

Tomēr TCO neattiecas tikai uz pašām mašīnām, bet arī uz to, kā tās tiek izmantotas. Tādēļ mēs tiecamies strādāt proaktīvi konsultatīvā veidā ar klientiem, lai vēl vairāk samazinātu viņu izmaksas.

Kā Volvo CE nosaka TCO?

Mēs aprēķinam TCO kā mašīnas uzturēšanas un ekspluatācijas izmaksas dolāros stundā, dalot ar to, ko tās ražo tonnās vai kubikmetros stundā.

Ekspluatācijas izmaksas ietver pirkuma cenu, atlikušo vērtību, nolietojumu, procentus, apdrošināšanu un nodokļus. Ekspluatācijas izmaksas ietver degvielas patēriņu, nodilušās daļas, preventīvo apkopi un remontu.

Kas ir lielākie TCO ietekmētāji?

Degvielas patēriņš, apkopes prasības un produktivitāte šobrīd neapšaubāmi ir lielākie TCO ietekmētāji.

Kādi ir lielākie šķēršļi, lai sasniegtu vislabākās iespējamās TCO?

Pirmais galvenais šķērslis, lai sasniegtu vislabākās iespējamās TCO, ir mašīnas nesavienošana. Mašīnu savienošana ar mūsu CareTrack telemātikas sistēmu palīdz klientiem uzraudzīt galvenos faktorus, kas ietekmē viņu autoparka TCO – degvielas patēriņu, izmantošanu, mašīnas stāvokli un ekspluatācijas uzvedību – lai viņi varētu noteikt uzlabojuma jomas, noteikt mērķus un veikt darbības.

Cits galvenais šķērslis, lai sasniegtu vislabākās iespējamās TCO, ir nepareizs skaits mašīnu darba vietā un to kapacitāte, pamatojoties uz mērķa tonnām stundā vai izmaksām tonnās. Ja ir nesakritība, mašīnas izniekos laiku un degvielu, esot tukšgaitā vai gaidot citas partneru mašīnas vai, kamēr mašīnas ir gatavas.

Visbeidzot, ja klienti neiegulda savu operatoru apmācībā, viņi neļauj operatoriem sasniegt pilnu potenciālu. Labi apmācīti operatori jūt, cik daudz jaudas viņiem ir nepieciešams, efektīvi plānot savu darbu un labi parūpēties par savām mašīnām, radot zemāku degvielas patēriņu, zemākas apkopes un remonta izmaksas un lielāku produktivitāti.

Kā Volvo CE var palīdzēt klientiem uzlabot savas TCO?

Es jau minēju CareTrack ieguldījumu TCO samazināšanā. Ja klientiem nepieciešama papildus palīdzība datu interpretēšanā, mūsu Insight ziņojumi ir lielisks palīgs. Klienti var acumirklī skatīt aktuālo atdevi, ko saņem no savām mašīnām.

Cits svarīgs TCO rīks ir SiteSim, kas aprēķina optimālo iestatījumu klienta darba vietai, lai samazinātu lieko gaidīšanu vai tukšgaitu. Lietojumprogramma var pat ieteikt operatoriem vislabākos maršrutus braukšanas laikā.

Attiecībā uz operatora apmācību ir daudz dažādu iespēju, bet personīgi es esmu simulatora apmācības fans. Volvo simulatori izmanto to pašu programmatūru un datus, ko Volvo CE tehnoloģijas funkcija R&D mērķiem, kas tos padara pēc iespējas tuvākus reālajai situācijai. Operatori var uzlabot savas prasmes bez mašīnai vai citiem cilvēkiem nodarīta riska, un mēs varam pat instalēt simulatorus klienta darba vietā, lai samazinātu no ražošanas prom pavadīto laiku.

Kā šie rīki attīstīsies nākotnē?

Mēs nesen jau esam veikuši dažus aizraujošus uzlabojumus. Esmu pārliecināts, ka jau esat dzirdējuši par Volvo Co-Pilot. Mūsu jaunākais atjauninājums ir "Operator Coaching" funkcijas ietveršana, kas veicina braukšanas tehniku uzlabojumus, koncentrējoties uz zināmu operatora uzvedību, kam ir ievērojama ietekme uz degvielas ekonomiju. Ar tūlītējām atsauksmēm ekspluatācijas uzvedības efekts tiek parādīts kabīnē ekrānā reālajā laikā, un operators spēj atpazīt kritērijus un izprast ietekmi uz savām darbībām saistībā ar šiem kritērijiem. Reālā laika informācija palīdz operatoram pieņemt labākus lēmumus, lai samazinātu degvielas patēriņu un mašīnas nodilumu un nolietojumu.

Un kopš pagājušā gada mēs izmantojam dronu mērījumu un fotoattēlus, lai izveidotu 3D klientu darba vietu modeļus SiteSim. Tas mums palīdz sasniegt jaunu precizitātes līmeni mūsu simulatoros. Tagam mēs varam ievietot šos klienta darba vietas 3D modeļus mūsu mašīnas simulatoros, lai operatori varētu trenēties un uzlabot precīzus uzdevumus un maršrutus, kurus veiks reālajā dzīvē. Es uzskatu, ka simulācijas kļūs par vēl svarīgāku daļu no tā, kā mēs strādājam ar klientiem.

Rentabilitātes palielināšana

TURPMĀKAI INFORMĀCIJAI

Anne Basta (Anne Bast)

Korporatīvo komunikāciju VP
Volvo Construction Equipment
EMEA pārdošanas reģions (Eiropa – Tuvie Austrumi – Āfrika)
Tālr.: + 46 16 5415906
anne.bast@volvo.com

Brian O'Sullivan

SE10
London
Tel: +44 7733350307
E-mail: osullivan@se10.com