5 tehniskās apkopes padomi, lai saglabātu vislabāko ekskavatoru stāvokli

Veicot regulārās tehniskās apkopes pārbaudes un tikai izmantojot oriģinālās Volvo daļas, īpašnieki un operatori var veicināt augstu savu mašīnu darbspējas laiku.

1. Katru rītu iztukšojiet ūdens atdalītāju

Nakts laikā dzinējā bieži veidojas kondensāts temperatūras krišanās dēļ, tādēļ ūdens atdalītāja iztukšošana ir pirmā lieta, kas operatoram jāveic no rīta pirms maiņas sākuma. Ja tas netiek darīts, ūdens var nonākt inžektoros, kur tas pārtop tvaikā, radot koroziju. Ūdens neizliešana no ūdens atdalītāja ir viens no biežākajiem ekskavatora defekta iemesliem.

Šasijas pārbaude

2. Reizi nedēļā pārbaudiet kāpurķēžu ciešumu

Kāpurķēžu ciešumam vienmēr ir jābūt nedaudz vaļīgam. Ja kāpurķēdes ciešums ir pārāk liels, spiediens var radīt nevajadzīgu ķēdes un zobu nodilumu. Tas var notikt, ja attālums no ķēdes apakšas līdz rāmim uz šasijas ir nepareizi nomērīts. Tas ir atšķirīgs mērījums atkarībā no materiāla tipa, tādēļ ikvienam, kurš veic pārbaudi, vienmēr ir jāpārbauda operatora rokasgrāmata.

Volvo EC140E ekskavators

3. Nepieskarieties gaisa filtram, kamēr kabīnē nenodziest gaisma

Darbošanās gar gaisa filtru var dzinējā ļaut iekļūt nosēdumiem, kur graudainas daļiņas radīs tā nolietojumu. Kabīnes mērierīču panelī iedegsies lampiņa, kad ir pienācis laiks tīrīt (tikai tīriet to divreiz) vai nomainīt filtru. Operatoriem vai tehniķiem, kuri vēlas pārbaudīt filtra stāvokli, tas ir jāuzrauga, izmantojot CareTrack un MATRIS.

Volvo apkopes komplekta filtrs

4. Vienmēr iegādājieties Volvo nomaiņas filtru

Izmantojot sliktākas kvalitātes pirātisko filtru, pastāv risks dzinējā ielaist smiltis un samazināt tā kalpošanas mūžu, un dzinējs ir dārgs nomaiņas komponents! Mazāk nekā 5% no ekskavatora kopējām ekspluatācijas izmaksām tiek tērētas eļļai un filtram, tādēļ tās nav lielas izmaksas. Operatoriem jāizturas pret savu mašīnu, kā pret savu automašīnu, un nauda jātērē oriģinālajām Volvo daļām.

Volvo dzesēšanas šķidrums

5. Nejauciet citus dzesēšanas šķidrumus ar Volvo dzesēšanas šķidrumu

Volvo dzesēšanas šķidruma formula ir rūpīgi izstrādāta nepārspējamam sniegumam. Jaukšana ar citiem dzesēšanas šķidrumiem liks tam kļūt želejveidīgam, kas bloķēs ūdens sūkni un mainīs vārīšanās punktu. Dzesēšanas šķidrumam ir trīs svarīgi uzdevumi – eļļošana, korozijas novēršana un dzesēšana – tādēļ ir svarīgi, ka tas spēj paveikt savu darbu, kā Volvo to paredzējis.