5 visbiežākās ekspluatācijas kļūdas un veidi, kā no tām izvairīties

Operatora uzvedība ne tikai ietekmē mašīnas stāvokli, bet arī visas darba vietas darbību produktivitāti un rentabilitāti. Šeit ir piecas visbiežākās ekspluatācijas kļūdas, no kurām jāuzmanās.

1. Mašīnas neatstāšana tukšgaitā uz dažām minūtēm pirms izslēgšanas

Ja operators vienmēr izslēdz mašīnu, neļaujam dzinējam vispirms dažas minūtes darboties tukšgaitā, tas ar laiku radīs bojājumus vai pat turbokompresora atteici, kam ir ļoti lielas remonta izmaksas. Volvo CE iesaka operatoriem vienmēr mašīnu divas līdz trīs minūtes atstāt tukšgaitā pirms pilnīgas dzinēja izslēgšanas.

Mašīnas neatstāšana tukšgaitā

2. Turpgaitas pārslēgšana uz atpakaļgaitu (vai otrādi) lielā ātrumā

Ilgākā periodā regulāra riteņiekrāvēja braukšanas virziena pārslēgšana lielā ātrumā var izraisīt piedziņas atteici. Ņemot vērā, ka transmisijas nomaiņa izmaksā dārgi, šī ir viena no ekspluatācijas kļūdām, no kurām mašīnas īpašniekam būtu jāizvairās. Volvo CE iesaka operatoriem vienmēr pilnībā apstādināt mašīnu pirms pārslēgšanas no turpgaitas atpakaļgaitā, vai otrādi.

Turpgaitas pārslēgšana uz atpakaļgaitu lielā ātrumā

3. Nepareiza ekskavatora darba režīma izmantošana

Daži ekskavatora operatori iespējams domā, ka augstākā darba režīma izmantošana – Lielas slodzes (Heavy (H)) – palīdzēs sasniegt vislielāko produktivitāti. Tomēr viņi var sasniegt to pašu produktivitātes līmeni zemākā darba režīmā, sadedzinot uz pusi mazāk degvielas.

Nepareiza ekskavatora darba režīma izmantošana

4. Pārāk bieža bremžu izmantošana un palēninātāja neizmantošana

Dažiem artikulētā pašizgāzēja operatoriem var būt ieradums "braukt uz bremzēm". Pēdas balstīšana uz bremžu pedāļa, lai arī viegla, nozīmē, ka pašizgāzējam ir jāstrādā smagāk, lai saglabātu ātrumu, un bremzes ātrāk nolietojas. Bremžu izmantošanai nemainīga ātruma saglabāšanai, braucot lejā no kalna, palēninātāja izmantošanas vietā, ir līdzīgs efekts. Nevajadzīgs bremžu nodilums rada nevajadzīgas bremžu nomaiņas izmaksas.

Pārāk bieža bremžu izmantošana

5. Pārāk liela 6x6 riteņu piedziņas kombinācijas izmantošana artikulētajam pašizgāzējam

Volvo artikulētajiem pašizgāzējiem ir diferenciāļa bloķētāji, kas ļauj operatoram izvēlēties starp 4x6 un 6x6 riteņu piedziņas kombinācijām atkarībā no tā, cik liela vilce ir nepieciešama. 6x6 kombinācija nodrošina izcilu kontroli un stabilitāti sarežģītas braukšanas virsmas apstākļos, bet, ja operatori izmanto to, kad tas nav nepieciešams, viņi var izniekot daudz degvielas un radīt nevajadzīgu riepu nodilumu.

Pārāk liela 6x6 riteņu piedziņas kombinācijas izmantošana

Pārņemiet atpakaļ kontroli

Savienojot mašīnas, izmantojot Volvo CE CareTrack telemātikas sistēmu, ļauj sekot ekspluatācijas uzvedībai un ieviest operatora apmācību programmu. Tas samazinās nodilumu, tehniskās apkopes izmaksas, uzlabos degvielas ekonomiju, palielinās produktivitāti – un nodrošinās lielāku peļņu. Volvo izplatītājiem ir pieejami visi rīki, lai palīdzētu klientiem pārņemt kontroli pār viņu izmaksām veiksmīgam un rentablam biznesam.

Pārņemiet atpakaļ kontroli ar CareTrack

TURPMĀKAI INFORMĀCIJAI

Anne Basta (Anne Bast)

Korporatīvo komunikāciju VP
Volvo Construction Equipment
EMEA pārdošanas reģions (Eiropa – Tuvie Austrumi – Āfrika)
Tālr.: + 46 16 5415906
anne.bast@volvo.com

Hanna Kičnere (Hannah Kitchener)

SE10
Londona
Tālr.: +44 207 923 5863
E-pasts: hannah.kitchener@se10.com