5 populāras kļūdas, kas palielina mašīnas dīkstāves laiku

Mašīnu darbības nodrošināšana – un pelnīšana – ir ārkārtīgi svarīgi Volvo CE un tā izplatītājiem. Šeit ir piecas visbiežākās nevajadzīgās tehniskās apkopes problēmas un veidi, kā no tām izvairīties.

1. Operatora rokasgrāmatas neizlasīšana

Volvo mašīnas ietver pilnīgu funkciju kopu, kas veidota, lai uzlabotu veiktspēju un atvieglotu ekspluatāciju. Funkcijas katras paaudzes mašīnām tiek atjaunotas, tādēļ pat vispieredzējušākais operators nebūs pazīstams ar visām, neizlasot rokasgrāmatu. Ja, piemēram, operators nezina par palēninātāja pogu artikulētajā pašizgāzējā, un tā vietā izmanto bremzes, lai saglabātu nemainīgu ātrumu, braucot lejā no kalna, tas var radīt nevajadzīgu bremžu nodilumu un lieku dīkstāves laiku, un nomaiņas izmaksas.

Operatora rokasgrāmatas neizlasīšana

2. Degvielas filtru uzpildīšana

Tā kā degvielas filtra nomaiņa ir laikietilpīgs process, daži tehniskās apkopes tehniķi laika taupīšanai uzpilda filtru. Problēma ir, ka ir nepiespējami izmantot degvielas kannu un piltuvi, lai izvairītos no jaunā filtra piesārņošanas. Pat vismazākais piesārņojuma daudzums var sākt nolietot inžektorus, izraisot ļoti dārgu remontu. Volvo CE iesaka uzstādīt sausus filtrus un iepriekš nogruntēt tos piesārņojuma kontrolei – ir vērts veltīt šo laiku, lai pareizi paveiktu darbu.

Degvielas filtru uzpildīšana

3. Nepareiza agregāta izmantošana darbam

Volvo CE piedāvā lielu agregātu klāstu, bet pārāk liela kausa izmantošana palēninās mašīnu, liks hidraulikai strādāt smagāk un radīs nopietnas ražošanas problēmas. Līdzīgi, uzdevuma veikšanai izmantojot agregātu, kam tas nav paredzēts, arī radīs problēmas. Hidrauliskais drupinātājs, piemēram, ir paredzēts tikai izmantošanai taisni uz leju vai noteiktā leņķī. Izmantojot to, lai raktu ap vai paceltu lielus betona vai akmens gabalus, uzliek pārāk lielu sānu slodzi uz instrumentu, radot pārāk lielu bukšu nodilumu, plaisas un noplūdes.

Nepareiza agregāta izmantošana darbam

4. Pārāk ātra darbība

Strādājot ar celtniecības tehniku, lēna un vienmērīga darbība vienmēr uzvar. Veicot ātru darba uzsākšanu, apstāšanos un pagriezienus, liks materiālam izkrist no kausa un uz zemes. Līdzīgi, braucot ar riteņiekrāvēju materiāla kaudzē un ļaujot riepām griezties, rada gropes, kas krata mašīnu. Šīs gropes ir jāaizpilda, un izbirušais materiāls ir jāsavāc.

Pārāk ātra darbība

5. Mašīnu nesavienošana ar CareTrack

Kad mašīna ir savienota ar Volvo CE telemātikas sistēmu CareTrack, īpašnieki un izplatītāji var proaktīvi uzraudzīt tās stāvokli, diagnosticēt problēmas un veikt preventīvas darbības. Ziņojumi var atklāt neparastu ekspluatācijas uzvedību, ko pēc tam iespējams labot ar operatora apmācībām. Tie var arī parādīt, kad komponentiem iespējams nepieciešama apkope vai remonts, palīdzot īpašniekiem plānot tehnisko apkopi viņiem ērtākā laikā un izvairīties no neplānota dīkstāves laika.

Mašīnu nesavienošana ar CareTrack

TURPMĀKAI INFORMĀCIJAI

Anne Basta (Anne Bast)

Korporatīvo komunikāciju VP
Volvo Construction Equipment
EMEA pārdošanas reģions (Eiropa – Tuvie Austrumi – Āfrika)
Tālr.: + 46 16 5415906
anne.bast@volvo.com

Hanna Kičnere (Hannah Kitchener)

SE10
Londona
Tālr.: +44 207 923 5863
E-pasts: hannah.kitchener@se10.com