3 veidi, kādos dīkstāvē esošas mašīnas ietekmē rentabilitāti

Kad celtniecības tehnika atrodas dīkstāvē, tas ne tikai nesniedz ieguldījumu ražošanā, bet tas arī maksā jums naudu.

1. Palielinātas degvielas izmaksas

Degviela ir lielākās izmaksas katram celtniecības tehnikas īpašniekam, tādēļ ir svarīgi, ka katra pilīte tiek tērēta darbam, par kuru jūsu uzņēmumam tiek maksāts. Dīkstāvē esošas mašīnas burtiski dedzina naudu.

Palielinātas degvielas izmaksas

2. Palielināts mašīnas nodilums

Tāpat arī, ja dzinējs darbojas, bet jūs patiesībā neizmantojat mašīnu darbam, jūs radāt lieku dzinēja nodilumu. Mašīnai būs regulārāk jāveic apkope un daudz biežāk jānomaina detaļas, kas palielina kopējās ekspluatācijas izmaksas.

Palielināts mašīnas nodilums

3. Samazināta tālākpārdošanas vērtība

Dīkstāve var arī samazināt mašīnas tālākpārdošanas vērtību, pievienojot liekas darbības stundas. Mašīnas kalpošanas mūža laikā tas var radīt ievērojamu vērtības zudumu, no kā varētu viegli izvairīties.

Samazināta tālākpārdošanas vērtība

Kā samazināt dīkstāvi

Ir divi galvenie dīkstāves cēloņi. Pirmais ir ieslēgts dzinējs operatora pārtraukumu laikā.

Lai ar to cīnītos, Volvo mašīnas ietver automātisko dzinēja izslēgšanas funkciju. Pēc četrām neaktivitātes minūtēm mašīna dos 60 sekunžu brīdinājumu, ka dzinējs tiks izslēgts. Kad 60 sekunžu periods ir beidzies, mašīnas dzinējs pats izslēgsies.

Neskatoties uz to, būtu vēlams mudināt operatorus izslēgt savas mašīnas.

Cits biežs dīkstāves iemesls ir tas, ka darbā vietā esošo mašīnu skaits un kapacitāte nav pareizi salāgota ar mērķa tonnām stundā vai izmaksām tonnā. Piemēram, riteņiekrāvējs var būt dīkstāvē, gaidot kravas automašīnu, kas ieradīsies pēc nākošās kravas.

Volvo CE sadarbojas ar klientiem, lai pārliecinātos, ka viņiem ir darbam optimālā mašīnu kombinācija. Lielākiem klientiem Volvo CE var pat veikt simulāciju ar SiteSim rīku, kas aprēķina ideālo darba vietas uzstādījumu – pat operatoru veicamos maršrutus.

Jebkurā gadījumā, savienojot jūsu mašīnas, izmantojot Volvo CE telemātikas sistēmu CareTrack, un pieprasot Insight ziņojumu, jūs varēsiet redzēt to, kas notiek jūsu darba vietā, un kontrolēt savas izmaksas.

Kā samazināt dīkstāvi

TURPMĀKAI INFORMĀCIJAI

Anne Basta (Anne Bast)

Korporatīvo komunikāciju VP
Volvo Construction Equipment
EMEA pārdošanas reģions (Eiropa – Tuvie Austrumi – Āfrika)
Tālr.: + 46 16 5415906
anne.bast@volvo.com

Hanna Kičnere (Hannah Kitchener)

SE10
Londona
Tālr.: +44 207 923 5863
E-pasts: hannah.kitchener@se10.com