Volvo CE kliendikeskus töötab nüüd biokütusega

Volvo CE kliendikeskus Rootsis Eskilstunas sillutab teed kestlikule tulevikule, kasutades oma demonstratsioonmasinates taastuvat kütust HVO-d.

HVO biodiisel on nüüd eelistatav kütus kõigil Rootsis, Eskilstunas asuva Volvo CE kliendikeskuse masinatel. HVO on taastuva sünteetilise diiselkütuse üks liike ja tähendab vesinikuga töödeldud taimeõli. HVO moodustab väikese osa ettevõtte teekonnast kestlikuma tuleviku suunas, kuna sellel CO2-jälge peaaegu ei teki. See on puhas kütuseliik, mille tööomadused kasutamisel on võrreldavad tavalise diisli omadega.

Erinevalt mõningatest teistest biodiislitest ei ole HVO eriti tundlik kõrgete/madalate temperatuuride või päikesevalguse suhtes. Vesiniku kasutamise tõttu tootmisprotsessis on HVO-l võrreldes teiste biodiislitega muljetavaldav säilivusaeg.

HVO kasutamisega saab Volvo oma CO2-heitmeid kliendikeskuses tunduvalt vähendada ja näidata ka külalistele, kui hästi see kütus praktikas toimib.

Volvo keskkonnale suunatud otsusele heitis valgust vestlus Volvo CE turundusdirektori Karl Sernebergiga. „Kasutataval kütusel on mitte ainult väga väike süsiniku jalajälg, vaid me vaatasime HVO-d ka kogu tarneahela seisukohalt ning ostame seda võimalikult lähedal asuvalt tootjalt, et üldine keskkonnamõju oleks veel positiivsem,“ ütles ta.

Pakkumine ja nõudlus

Tähtis põhjus, miks HVO-d ei ole varem kasutusele võetud, on selle kättesaadavus. HVO on suhteliselt uus kütus, mis sai laialdaselt kättesaadavaks alles hiljuti, seega oli väga oluline tagada enne täielikku kasutusele võtmist, selle pidev varustamine.

Serneberg märkis: „Volvo CE kiidab heaks kõigi meie masinate töötamise HVO-ga. Mootorile ei ole vaja spetsiaalseid muudatusi teha ning mootorid töötavad HVO-ga täpselt sama efektiivselt kui tavalise diiselkütusega.

„Oleme kasutanud HVO-d kliendikeskuses alates eelmisest suvest. Enne seda pidime lahendama veel mõned praktilised probleemid, näiteks õlipaakide puhastamise. Seejärel saime HVO esimese tarne augusti lõpus ja oleme sellest ajast saadik keskuse masinatel HVO-d edukalt kasutanud.“

HVO on nüüd klientidele kergemini kättesaadav ja selle hinnavahe tavalise diisliga on vähenemas. Sellel kütusel kasutatakse sama tüüpi paake ja pumpasid, seega on üleminek sellele kütusele kliendi jaoks peaaegu märkamatu.

HVO tulevik Volvole

HVO kasutamine kliendikeskuses on Volvo CE-le rohkem kui vaid 'ökokatsetus'. Edaspidi kasutame masinate demonstreerimisel ainult HVO-d ja rõhutame selle kasutamist ka esitlustel, ergutades kliente oma tegevuse keskkonnasõbralikkust parandama.

„Volvo püüab muuta maailma kestlikumaks,“ ütles Serneberg. „See kõik on osa meie suuremast teekonnast, Volvo CE viimisest puhtamasse tulevikku ja sellise maailma ehitamisest, milles soovime elada.“

LISATEAVE

Anne Bast

Asepresident ettevõtte kommunikatsiooni alal
Volvo Construction Equipment
EMEA (Euroopa – Lähis-Ida – Aafrika) müügipiirkond
Tel: + 46 16 5415906
anne.bast@volvo.com

Hannah Kitchener

SE10
London
Tel: +44 207 923 5863
E-mail: hannah.kitchener@se10.com