6 põhjust Volvo Dig Assisti kasutamiseks

Volvo Construction Equipmenti ekskavaatorite masinajuhtimissüsteem Dig Assist pakub masinajuhtidele ja ettevõtete omanikele palju kasulikku, aidates suurendada ohutust ja tootlikkust ning vähendada kulusid.

Ehitusmasinad on muutumas üha kõrgtehnoloogilisemaks, igal aastal lisandub masinatele uusi tootlikkust tõstvaid funktsioone ja lisavarustust. Kõrgtehnoloogilised andurid saavad praegu saata reaalajas andmeid masina täpsete liigutuste kohta kabiini masinajuhile ja kuvada neid Volvo monitoril Co-Pilot.

Paljud ekskavaatorijuhid ei tahaks enam töötada ilma Volvo masinajuhtimissüsteemita Dig Assist, sest see aitab neil teha tööd ohutult, täpselt ja murdosaga ajast, mis varem kulutati. On kuus põhjust, miks see investeering end ära tasub:

1. Suurem täpsus kaevetöödel

Volvo Co-Pilot koos Dig Assistiga võimaldab masinajuhil sisestada vaid minutitega ka kõige keerukamate kaevetööde tehnilisi andmeid – sealhulgas kaldeid ja kihtide arvu. Seejärel aitavad virtuaalsed juhised masinajuhil järge pidada. Sellega kaob suurema osa tavaliste ettevalmistustööde vajadus ning masinajuht saab teha töö kiiresti ja õigesti.

2. Võimalik valida kraavi kuju

Mõningad tööd, nagu kraavide või keldrite kaevamine, vajavad keerukamat kuju. Volvo Dig Assist võimaldab masinajuhtidel joonestada lihtsaid 3D vorme otse kabiinist (näiteks astmeline kraav mitme kommunaalvõrgu paigaldamiseks) või isegi valida valmisvormide seast sobiva ja seda vastavalt oma töö vajadustele muuta. See säästab aega ja raha, vähendades täiendava maamõõtmise vajadust.

3. Töö ohutumas keskkonnas

Volvo Dig Assist annab nähtavaid ja kuuldavaid hoiatusi tööobjektil olevate takistuste vältimiseks. Masinajuhid seavad lihtsalt sügavuse, milleni nad võivad kaevata kommunaalvõrkudeni ulatumata või maksimaalse kõrguse, milleni võivad noolega ulatuda puutumata elektriliine ning saavad hoiatuse, kui jõuavad liiga lähedale. Need parameetrid on masinajuhtidele õnnetuste vältimiseks suureks abiks.

4. Väiksemad tööjõukulud

Kaevekohas sügavuse, kalde täpsuse kontrollimisele ja ülekontrollimisele või maa vaiadega tähistamisele kuluva aja vähendamine, vabastab meeskonna liikmeid muudeks töödeks. See suurendab efektiivsust ja tootlikkust kogu tööobjektil.

Peale selle ei kuluta masinajuhid aega kraavi ülekaevamisele või ümbertegemisele. See tähendab, et nad saavad kiiremini lõpetada ühe ja alustada teise tööga. See vähendab kokkuvõttes tööobjektil töö-, aja- ja seega ka kütusekulu.

5. Saate konkurentsieelise

Masinajuhtimissüsteem, nagu Dig Assist, võimaldab töövõtjatel töötada ka näiteks väga pimedates keskkondades, nagu seda on sügavad kraavid, kus teised ekskavaatorid võivad hätta jääda. Masinajuhid võivad sisestada tööprofiile ja näha ekraanil reaalajas kopa asendit.

6. Ka algajad masinajuhid saavad ekspertideks

Uued masinajuhid ei tundu Dig Assisti kasutamisel enam nii kogenematud. Seda on sama lihtne kasutada kui tahvelarvutit või nutitelefoni, ning see saab selgeks vähem kui kahe minutiga. Dig Assist on ka masinajuhtidele suurepärane koolitusvahend, kuna nad ei pea muretsema vigade tegemise pärast, sest neil on täpsuse hindamiseks visuaalne abivahend. Reaalajas saadav tagasiside aitab aja jooksul ka väga pädevatel masinajuhtidel oma oskusi parandada.

Volvo Dig Assist

LISATEAVE

Anne Bast

Asepresident ettevõtte kommunikatsiooni alal
Volvo Construction Equipment
EMEA (Euroopa – Lähis-Ida – Aafrika) müügipiirkond
Tel: + 46 16 5415906
anne.bast@volvo.com

Hannah Kitchener

SE10
London
Tel: +44 207 923 5863
E-mail: hannah.kitchener@se10.com