5 lihtsat viisi ohutuse suurendamiseks tööobjektil

Me konstrueerime Volvo CE-s oma masinad võimalikult ohutuks, kuid ohutus tuleneb lõppkokkuvõttes masina tehnoloogia ja masinajuhi käitumise kombinatsioonist. Järgmised on viis viisi, kuidas masinajuht saab enda ja teiste lähedalolijate ohutust suurendada.

1. Teha iga päev ohutuskontrolle

Enne iga töövahetuse algust peaks masinajuht käima ümber oma masina ja kontrollima seda kahjustuste või lekete suhtes ning veenduma, et tihvtid ja puksid on paigas ja heas seisukorras ning tihvtid õigesti määritud. Ta peab kontrollima, kas tuled, klaasipuhastid, nähtavust parandavad vahendid, hoiatussildid ja muud ohutusvahendid on õigesti reguleeritud ja igati heas korras. Ja lõpuks peaks masinajuht puhastama kabiini mustusest ja prahist, sest lahtine materjal võib tekitada vigastuste ohu.

Teha iga päev ohutuskontrolle

2. Kasutama kabiini sisenemisel ja sellest väljumisel kolme tugipunkti

Libisemised ja kukkumised on ehituse alal ühed kõige sagedasemad õnnetusjuhtumid.Volvo CE konstrueerib oma masinad tugevate libisemiskindlate astmete ja käsipuudega, kuid masinajuhid peavad ikkagi porist, jääst või õlist eemale hoidma. Neil peab olema ka kabiini sisenemisel ja sellest väljumisel stabiilsuse lisamiseks igal ajal kolm tugipunkti (kaks jalga ja üks käsi või kaks kätt ja üks jalg).

Kasutama kabiini sisenemisel ja sellest väljumisel kolme tugipunkti

3. Kasutama ülekoormuse vältimiseks pardakaalu funktsioone

Pardakaalusüsteemid, nagu rataslaaduritel Volvo Load Assist ja liigendkalluritel On-board Weighing, on ühtviisi tähtsad nii ohutusele kui ka tootlikkusele. Need süsteemid takistavad masinajuhil masina juhuslikku ülekoormamist, mis võib vähendada stabiilsust ja isegi masinat kahjustada.

Kasutama ülekoormuse vältimiseks pardakaalu funktsioone

4. Jälgima ohutusega seotud telemaatikaandmeid

Masinate ühendamine Volvo CareTrackiga pakub omanikele ja masinapargi haldajatele hulga andmeid nende seadmete töö kohta objektil, sealhulgas kasutamise ohutuse kohta. Suurte kiiruste sage kasutamine võib näidata näiteks ebaühtlast tööd ja vajadust masinajuhile koolitust pakkuda.

Jälgima ohutusega seotud telemaatikaandmeid

5. Saama aru masina ohutusfunktsioonidest

Enamikul masinatel on ROPS (rullumisvastane kaitsesüsteem) kabiin nõutav, kuid sellest kaitsest on palju vähem kasu, kui masinajuht ei kinnita näiteks turvavööd. Masinatel on erinevaid ohutusfunktsioone, seega peaks masinajuht alati kasutusjuhendit lugema ja saama vajaduse korral koolitust, et saada aru talle saadaval olevatest funktsioonidest ja nende tähtsusest õnnetusjuhtumite vältimisel, et neid täielikult ja õigesti kasutada.

Saama aru masina ohutusfunktsioonidest

 

LISATEAVE

Anne Bast

Asepresident ettevõtte kommunikatsiooni alal
Volvo Construction Equipment
EMEA (Euroopa – Lähis-Ida – Aafrika) müügipiirkond
Tel: + 46 16 5415906
anne.bast@volvo.com

Hannah Kitchener

SE10
London
Tel: +44 207 923 5863
E-mail: hannah.kitchener@se10.com