Volvo Dig Assist: ma ei saaks selleta päevagi hakkama

Ettevõtte LMBab operaatori Patrik Ekströmi sõnul on Volvo Dig Assist funktsioon tema tööd oluliselt lihtsustanud. Volvole ainuomaselt aitab kasutajasõbralik uus süsteem operaatoril kaevetöid ohutult, täpselt ja ülikiiresti teha.

Kui Rootsi ehitusettevõte LMBab täiendas möödunud suvel oma Volvode masinaparki EWR150E uue väikese pöörderaadiusega ratasekskavaatori võrra, taheti kohe proovida uut Volvo Co-Pilotit Dig Assist funktsiooni. Kuue kuu pärast ei pidanud klient pettumust väljendama.

Volvo Co-Piloti ülitäpsed surve- ja asendiandurid edastavad reaalajas tööandmeid nii kabiinis asuvale 10-tollisele värvilisele Androidi puuteekraanile kui ka pilve.

Sõltuvalt sellest, kas klient valib 2D-, in-field- või 3D-versiooni, võimaldab Dig Assist funktsioon operaatoril seada sihtsügavuse ja kallaku või moodustada koguni keerulisi 3D-kujundeid, jälgida töö edenemist ja saada nõutud parameetrite saavutamisel märguandeid.

LMBab kasutab praegu 2D-versiooni, kuid tahab minna üle uuemale versioonile. "Kaevame ja projekteerime veetorustikke ja teid, kus Dig Assist meile appi tuleb," räägib operaator Patrik Ekström. "See on lihtne ja efektiivne. Ma arvan, et me läheme nüüd üle 3D-versioonile."

OHUTUM OBJEKT

Dig Assist ei aita parandada mitte ainult täpsust ja tootlikkust, vaid ka ohutust. See võib kaotada operaatorite jaoks vajaduse minna kabiinist välja kaldeid ja tasandeid kontrollima, samuti kaeveobjekti mõõdistamise vajaduse maamõõtjate poolt. Parda-kaalusüsteem vähendab oluliselt masina ülekoormamise riski.

MASINAPARGI LIHTNE HALDAMINE

Kuna masina andmed edastatakse ka pilve, on Dig Assist funktsioon ühtviisi hea nii sõidukipargi juhtide kui ka operaatorite jaoks. Sellised andmed nagu päevas teisaldatud pinnase kaal, kopa kogumass ja seisuajad, aitavad masinapargi juhtidel kindlaks teha, kus efektiivsust ja tootlikkust parandada saaks, ning seada eesmärke.

"See salvestab andmeid ja võimaldab meil neid nii tihti analüüsida, kui ise tahame," selgitab Ekström.

Volvo Co-Pilot koos Dig Assist funktsiooniga on saadaval roomikekskavaatoritel EC220E, EC250E ja EC300E ning ratasekskavaatoritel EW160E, EWR150E ja EWR170E 15 kuni 30 tonni kategoorias.

Sestpeale kui Ekström on kasutanud mudelit EWR150E koos Volvo Co-Piloti ja Dig Assisti funktsiooniga, ei tahaks ta enam vanamoodi töötada. "Süsteem on väga hea ja ma tõesti ei suudaks päevagi selleta hakkama saada," võtab ta asja kokku.