Volvo kõige kõrgem lammutusekskavaator aitab Veidekkel uusi kõrgusi saavutada

Norra ehitushiiglane Veidekke võttis kasutusele Volvo EC750E HR suure haardeulatusega ekskavaatori, et lammutada 11-korruseline Oslo maja, mis oli pealinna üks suuremaid ehitisi.

Kui Norra töövõtja Veidekke sai ülesandeks lammutada Oslo maja, kõrge ostukeskus pealinna südames, teadis see ettevõte, et neid ootab ees suur väljakutse.

Seda 55 000m2 ehitist ei ümbritsenud ainult jalakäijatest, autodest ja trammidest kihavad tänavad, vaid sellel oli ka 11 korrust, mis on märkimisväärne kõrgus ka kõige kogenuma lammutustöövõtja jaoks.

Nii suur töö vajas veel suuremat masinat – sellist, mis suudaks töö lõpule viia ohutult ja õigeaegselt.

Kliendi soovidele vastav lahendus

Olles eelnevalt Volvo seitsme muu suure haardega lammutusekskavaatoriga edu kogenud, võttis Veidekke ühendust ettevõttega Volvo CE, et saada oma nõuetele vastav masin.

Töövõtja selgitas oma vajadusi ja Volvo CE kuulas, lastes 2018. a välja Veidekke ja muude ülemaailmsete klientide tagasisidel põhineva masina EC750E HR.

“Vajasime suure ulatusega masinat ja selle me ka saime," ütleb Veidekke masinaostujuht Jon Nässelquist. “Ainulaadne on see, et klient saab esitada oma nõuded ja Volvo valmistab selle, mida klient soovib."

Uue masina EC750E HR liigendi maksimaalne pikkus on 36 m 3,6 tonni kaaluva tööriistaga – s.o 4 m pikem ulatus ja tööriista mass on 44% suurem võrreldes eelkäijaga EC700C HR.

Kaljukindel alusvanker

Kuna ekskavaator on ehitatud spetsiaalselt lammutustöödeks, on konstruktsiooni südameks selle stabiilsus ja ohutus.

Masinal EC750E HR on uhiuus alusvanker, mis on välja töötatud spetsiaalselt lammutustööde jaoks. See on isegi raskem ja laiem kui suurem Volvo EC950E ekskavaator ja masina EC750E alusvankriga võrreldes on see 0,5 m pikem ja 1 m laiem ja sellel on muljetavaldav 4,3 m roomikuvahe.

Täiendav 4-tonnine vastukaal viib masina EC750E HR kaalu 104 tonnini, täiendav stabiilsus annab masinale tugeva aluse, et see saaks pakkuda oma klassi parimat jõudlust.

“Laius ja vastukaal annavadki masinale selle stabiilsuse," selgitab Nässelquist. “See on tugev nagu kalju. Isegi kõrge ulatuse korral jääb masin tugevaks ja ei õõtsu, mis on ülioluline.”

Ohutus on esmatähtis

EC750E HR sisaldab ka mitmeid olulisi ohutusfunktsioone, mis kaitsevad nii Veidekke kasutajat kui ka masinat 60–70 000 tonni betoonijäätmete kõrvaldamisel objektilt House of Oslo.

Selles on lammutuse täielik kaitsepakett, mis sisaldab tugevat, raamile paigaldatud kukkuvate esemete kaitset (FOG), kaitstes masinajuhti kukkuva prahi eest ja säilitab samas nähtavuse masinajuhi jaoks. Ohutuse edasiseks täiustamiseks tutvustas EC750E HR uut TMI-süsteemi, mis kabiinis asuva ekraani kaudu kuvab reaalajas masti ja tööorgani asendi ning hoiatab juhti, kui see töötab ohtlikus asendis.

Sile töö

Masin on valmistatud ka mugavust silmas pidades. Kõrgete hoonete lammutamine nõuab masinajuhilt keskendumist maapinnast palju kõrgemal asuvatele punktidele ja seega aitab masina EC750E HR 30 kraadine üleskallutus vähendada masinajuhi kaelapinget ja väsimust.

Masinajuht Kenneth Ufs ütleb, et kallutusfunktsioon on ta tööelu paremaks muutnud: "Kabiini kallutamise võimalus on suurepärane. Pika tööpäeva jooksul aitab see mul tunda ennast mugavalt ja saan keskenduda."

Kabiinimugavus on väga oluline omadus, aga sama olulised on Ufsi jaoks ka hüdraulikasüsteemi täppisjuhtimine. “Masina hüdraulika on sujuv ja see reageerib nii, nagu mina seda soovin. Süsteem on tundlik ja reageerib kiiresti ning see on väga oluline," lisab ta.

Reageeriv hüdraulikasüsteem annab suurema kontrolli, ohutuse ja efektiivsuse, mis tähendab tööviljakamaid ja rahulolevamaid masinajuhte.

Tihedad sidemed

Veidekke on Volvo hinnatud partner olnud 14 aastat ja nende masinapargis on kokku 66 Volvo masinat. Töövõtja esitas tellimuse 36 m poomiga masinale EC750E HR enne, kui masin oli ametlikult turule toodud ja oli esimene, kes selle masina sai.

Veidekke meeskonna liikmed isegi külastasid Volvo CE ekskavaatoritehast Koeras, Changwonis, et näha, kus masin ehitatakse ja vaadata see enne saabumist üle.

“Volvo on lammutustööde jaoks suurepärane partner," ütleb Veidekke Norra keskkonna- ja ehitusjuht. “EC750E HR töötab ülihästi ja on aidanud meil säilitada jõudluse kõrge taseme. Seda tüüpi töö jaoks on see kõige tõhusam tööriist."