Neli viisi, kuidas masinajuhi koolitus võib üldisi omamiskulusid vähendada

Masinajuhid mõjutavad omamise kogukulu väga oluliselt. Oma töötajatesse investeerivad kliendid saavad pikemas perspektiivis suurt finantskasu, sest aitavad neil masinaid võimalikult hästi ära kasutada. Masinajuhi koolitusega võib saavutada muutusi põhiliselt neljal viisil:

1. Säästate raha kütuselt

Kogenematud masinajuhid, kes vajutavad gaasipedaali pidevalt põhja ning juhivad masinaid jõnksutades, tõstavad kütusekulu taevasse. Kütus ei ole odav ning aja jooksul kulutatakse kütusele tarbetult summa, mis toob pisarad silma. Koolitus aitab masinajuhtidel tunnetada, kui palju võimsust nad vajavad, vältides rehvide kohapeal pöörlemist. Kursused on kasulikud ka kogenud masinajuhtidele, näiteks koolitus EcoOperator, mis aitab osalejatel oma tööd võimalikult nutikalt planeerida ja kasutada ära Volvo uute masinate kõiki efektiivsust suurendavaid funktsioone. See investeering tasub end peagi ära. Pärast seda läheb kogu kütuselt säästetav raha otse kasumisse.

2. Hoolduskulud vähenevad

Lisaks kütuse raiskamisele põhjustavad masina liigset kulumist ja lühendavad selle komponentide kasutusiga ka mootori liigse pöörete arvuga töötamine, äkiliste jõnksudega liikumine või ülekoormamine. Koolituseta masinajuhid võivad püüda teha isegi ohtlikke manöövreid või töid, milleks masin ei sobi, mis võib tekitada kulukaid kahjustusi. Masinajuhtide koolitusel õpitakse töötama masinaga sujuvalt, ettevaatlikult ja vastutustundlikult, millega vähendatakse pikema aja jooksul oluliselt hoolduskulusid.

3. Väldite kulukaid õnnetusjuhtumeid

Õnnetusjuhtumid on iga kliendi õudusunenägu. Isegi kui masinajuht või teised tööobjektil läheduses viibijad ei saa vigastusi, põhjustavad õnnetusjuhtumid ootamatuid tööseisakuid ajal, mil juhtumit uuritakse ja määratakse kindlaks kahjustused. Kasumeid õõnestavad kõige rohkem tööaja kaod ja remondikulud. Volvo on pühendunud ohutuse tagamisele ja ehitab oma masinatele palju ohutust tõstvaid funktsioone, kuid ei saa tagada nende väärat kasutamist. Koolitus aitab tõsta masinajuhtide teadlikkust ohutusest, et nad kasutaksid masinat alati õigesti ja vastutustundlikult, jälgides ka teiste objektil viibivate isikute ja masinate ohutust. Ohutu tootmine on usaldusväärne tootmine ja vähendab üldisi omamiskulusid.

4. Suurendate kogutoodangut

Masinajuhi oskustest sõltub oluliselt, kui palju ta suudab vahetuse jooksul tööd ära teha. Masinajuhid, kes planeerivad oma tööd efektiivselt, kasutavad täpseid liigutusi ja saavutavad optimaalse koormuse või täiteteguri, säästavad palju aega. Masinajuhtide oskuste täiendamine tõstab tunduvalt nende tootlikkust – mida rohkem toodate, seda rohkem teenite.

Volvo simulaatorid

Maksimaalne tootlikkus