Suurim Volvo ekskavaator täidab lammutuseksperdi unistuse

Belgia kõrgepingeseadmete lammutamise ekspert Wesley Princen on esimene klient, kes ostis Volvo seni suurima ekskavaatori EC750E HR ja ootab kannatamatult, et saaks juba käed juhtseadistele asetada.

Wesley Princen, owner and founder of Aannemingsbedrijf Princen NV

Wesley Princen tunneb ekskavaatoreid kindlasti väga hästi. See Belgia töövõtja on üles asvanud masinate keskel, Brüsselist lääne pool asuvas vanemate farmis Gingelomis ja töötas esmakordselt ekskavaatoriga juba 16-aastaselt. Juba 18-aastasena oli ta käivitanud oma inseneriõpingute kõrvalt oma mullatööde ettevõtte Aannemingsbedrijf Princen NV.

Ettevõte hakkas suuremalt tegutsema pärast maa-aluste kaablite paigaldamise projekti valmimist Belgia elektrivõrgu operaatorile Elia, kes on jäänud ka 20 aastat hiljem tema püsikliendiks.

„Enamik Belgia alajaamu on ehitatud vahetult pärast II maailmasõda ja vajavad seetõttu nüüd välja vahetamist. Elia vajas kedagi, kes need alajaamad lammutaks ja kuna me oleme üks väheseid kõrgepingetöödeks litsentseeritud ettevõtteid, saime suurema osa töödest endale,“ selgitab Princen.

Praegu on ta laialdaselt tunnustatud maailma ühe parima kõrgepingeseadmete lammutuseksperdina ja ta liigub isegi edasi tuumaseadmete lammutamise alale. Princen kasutab oma masinapargi uusimat täiendust, Volvo kõrge tööulatusega lammutusekskavaatorit EC750E HR, töö lõpetanud elektrijaama ja tuumakütuse tehase osaliseks lammutamiseks.

Volvo esimene lammutusekskavaator EC750E HR koos oma noolekomplektidega

Karmid masinad karmideks töödeks

Princen ostis oma esimese kõrge tööulatusega Volvo ekskavaatori EC480D HR, ligikaudu viis aastat tagasi. Alates sellest ajast on ettevõte teinud üha rohkem raskeid tööstuslikke lammutustöid, milleks vajatakse kõrgemale ulatuvaid ja raskemaid tööriistu kasutavaid masinaid. Selleks sobib Volvo EC750E HR, mis võib ulatuda kuni 36 m-ni, kasutades 3,6 t tööriista või 26 m-ni, kasutades 5 t tööriista. Princen kasutab enamasti 26 m noolt.

Idee Volvo EC750E HR loomiseks tekkis kaks aastat tagasi ja Princen oli kaasatud sellesse algusest peale.

„Meil olid juba kontaktid tehasega ja [Volvo ülemaailmse ja piirkondliku lammutustoodete spetsialistiga] David Arnoldssoni ja Peter Lamiga ning hakkasime läbirääkima,“ selgitab ta. „Nad olid samuti huvitatud EC700C HR järeltulija loomisest ja vajasid parema masina valmistamiseks klientidelt tagasisidet.“

Princen tellis EC750E HR isegi lõplikku masinat nägemata. „Me ei teadnud sel ajal tulemust, kuid olime oma esimese Volvo kõrge tööulatusega lammutusekskavaatoriga rahul, seega uskusime, et see tuleb hea,“ ütles ta.

Wesley Princen tutvustab oma uut masinat ajakirjanikele

Suur tutvustus

Ta sai oma uut masinat lõpuks näha selle aasta mais, külastades Volvo ekskavaatoritehast Koreas Changwonis ja oli üks esimesi väljaspool tehast, kes seda teetähiseks saanud mudelit nägi.

„Oli väga tore üllatus näha EC750E HR valmimist pärast peaaegu kaht aastat tööd,“ märgib ta. „Ma ei oleks 20 aastat tagasi arvanud, et ostan 100 t masina. Olen väga uhke, et mul on Volvo seni suurim ekskavaator. Tõeliselt põnev on sellega töötama hakata.“

Princenil on nüüd üks Volvo väikseimaid suure tööulatusega ekskavaatoreid – valmistatud erikonstruktsiooniga EC300EL-i platvormil – ja suurim. Tema masinapargis on kokku 25 ekskavaatorit ja viimased kuus on ta kõik ostnud Volvolt.

Ohutus ennekõike

Ohtlikku tööd tehes, nagu elektrialajaama või isegi tuumakütuse tehast lammutades, on Volvo pühendumine ohutusele eriti tähtis. Volvole on kõige tähtsam, et Princen ja kõik tema teised masinajuhid jõuaksid pärast tööpäeva lõppu ohutult koju oma pere juurde. Volvo on loogiline valik ka tänu tema eesmärgile tööaega maksimaalselt ära kasutada.

„Peale selle, et Volvo kõrge tööulatusega ekskavaatorid on parimate lammutusekskavaatorite seas, mis turul on praegu saadaval, vajame ka head teenindust,“ selgitab Princen. „Meil on meie kohaliku müügiesinduse SMT Belgiumi ja meie sealse kontohalduri Danny Verheyeniga väga head suhted. Alati, kui probleem tekib, helistame lihtsalt Dannyle ja kõik lahendatakse ära. See toimib ja oleme sellega väga rahul.“

Princeni EC750E HR jõudis nüüd Volvo CE EL lattu Hollandis ja enne kättesaamist asendatakse hüdroõli biovariandiga, et võimalike lekete korral keskkonda ei kahjustataks.

Ta vaevu suudab ära ootadata, et saaks juba juhtseadiste taha istuda. „See on suurepärane,“ ütleb ta. „Kui te seda näete, see on hiiglaslik. Arvan, et töötan sellega iga päev naeratus näol. Minu unistus on täitunud.“