5 viisi ekskavaatori kütusekasutuse efektiivsuse tõstmiseks

Volvo CE pakub palju uusi tehnoloogiaid ja teenuseid, mis aitavad ettevõtetel vähendada kulutusi kütusele ja saada selle kaudu keskkonnasõbralikumaks.

Kütus on enamikule ehitusettevõtetest üks suurimaid kulutusid. Volvo CE on varustanud oma masinad kütusesäästliku tehnoloogiaga ja pakub mitmeid kütusesäästlikke teenuseid. Kütusekulu vähendamine efektiivsuse tõstmise teel säästab ettevõtetel raha, kuid aitab ka vähendada nende mõju keskkonnale. Iga säästetud diislikütuse liiter tähendab, et atmosfääri lastakse 2,6 kg vähem süsinikdioksiidi.

1. Automaatne tühikäik

Volvo masinate automaatne tühikäik vähendab kütusekulu, lülitades mootori pärast 5 sekundit jõudeolekut automaatselt kõrgele tühikäigule. See vähendab mootori pöörete arvu, säästes kütust. 5 sekundit on automaatse tühikäigu funktsiooni vaikeseadistus, kuid selle aktiveerumist saab muuta 3 sekundist jõudeolekust kuni 20 sekundini. Mootori normaalrežiimi ja täisvõimsuse taastamiseks peab masinajuht lihtsalt puudutama juhthooba või pedaali. See funktsioon suurendab kütusekasutuse efektiivsust, vähendamata masina tootlikkust.

 

mootori automaatne seiskamine

2. Mootori automaatne seiskamine

Mootori automaatse seiskamise funktsioon toimib ligikaudu samal viisil kui automaatse tühikäigu funktsioon. Tühikäigu režiimi lülitamise asemel masina mootor seiskub pärast 5 minutit jõudeolekut. Pärast 4 minutit jõudeolekut masin hoiatab, et 60 sekundi pärast mootor seiskub. Pärast 60 sekundi täitumist lülitub masina mootor välja. See funktsioon aitab vähendada heitmeid masina jõudeoleku ajal. Masin võib jääda jõudeolekusse 40–60% tööajast, mis moodustab olulise osa kütusekulust.

 

ECO-režiim

3. Eco-režiim

Paljud kaubamärgid pakuvad oma masinatel eco-režiimi, kuid see vähendab mootori pöörete arvu tavaliselt ainult 10%. Volvo CE eco-režiim toimib pumba voolu reguleerimise teel, et vältida ülekoormuse reduktsiooniklappidel inertsiga ülevoolu tekkimist, kuid säilitades maksimaalse kaevamise ja pööramise efektiivsuse. See vähendab voolu ja rõhu kadusid ning parandab pumbavoolu juhtimist, suurendades 5% efektiivsust. Erinevalt teiste kaubamärkide pakutavast eco-režiimist suurendatakse efektiivsust masina võimsust vähendamata.

 

Volvo CE kütusekasutuse efektiivsuse aruanne

4. Kütusekasutuse efektiivsuse aruanne

Telemaatikasüsteemist CareTrack saadavate andmete põhjal koostatavad Volvo kütusekasutuse efektiivsuse aruanded on väärtuslik tööriist, mis aitab klientidel saavutada oma masinatel maksimaalse kütusekasutuse efektiivsuse. Masina andurid jälgivad kütusekulu ning aruanded koostatakse automaatselt Volvo eelnevalt määratletud algoritmide põhjal ja esitatakse kergesti loetava PDF-ina. Kliendil ei ole vaja kulutada aega keerukate andmete analüüsimiseks, vaid ta saab kiiresti ja selgelt kindlaks määrata, mille poolest saaks kütusekasutuse efektiivsust parandada, ning seada eesmärke ja jälgida edenemist.

 

Volvo CE Eco masinajuhi koolitus

5. Eco masinajuhi koolitus

Volvo Eco masinajuhi koolitus aitab kogenud masinajuhtidel aru saada, kuidas masinat efektiivsemalt juhtida. Selle programm keskendub kütusekulule jõudeoleku ajal, kõige efektiivsemate töötamisviiside kavandamisele ja masina õigele juhtimisele ning manööverdamisele. Eco masinajuhi koolitus võib vähendada ettevõtete kütusekulu kuni 50%.

LISATEAVE

Anne Bast

Asepresident ettevõtte kommunikatsiooni alal
Volvo Construction Equipment
EMEA (Euroopa – Lähis-Ida – Aafrika) müügipiirkond
Tel: + 46 16 5415906
anne.bast@volvo.com

Hannah Kitchener

SE10
London
Tel: +44 207 923 5863
E-mail: hannah.kitchener@se10.com