5 hooldusnippi ekskavaatori suurepärase seisukorra säilitamiseks

Masina pika tööea ja hea seisukorra tagamiseks tuleks seda regulaarselt hooldada ja kasutada ainult originaal Volvo varuosi.

1. Tühjendage vee-eraldaja igal hommikul

Öö jooksul tekib mootoris temperatuurilanguse tõttu sageli kondensaat ja seepärast peaks vee-eraldaja tühjendamine olema operaatori vahetuse alguses igal hommikul esimene tegevus. Kui vee-eraldajat ei tühjendata, võib vesi sattuda pihustitesse, aurustuda ning põhjustada roostet. Vee-eraldaja mittetühjendamine on üks levinumaid ekskavaatoririkete põhjuseid.

Alusvankri kontrollimine

2. Kontrollige roomikute pingsust kord nädalas

Roomikutel peaks alati olema väike lõtk. Kui roomikud on liiga pingul, võib surve ketti ja ketirattaid liigselt kulutada. See võib juhtuda siis, kui alumise keti kaugus telikul olevast raamist on valesti mõõdetud. Mõõtmistoiming võib sõltuvalt materjalist veidi erinev olla. Seepärast tutvuge alati enne kontrolltoimingute tegemist kasutusjuhendi juhistega.

Volvo ekskavaator EC140E

3. Ärge puutuge õhufiltrit enne, kui kabiinis süttib märgutuli

Filtri valesse asendisse nihutamisel võib mootorisse sattuda tahkeid võõrkehi, mis võivad mootorit kahjustada. Kui õhufiltrit tuleb puhastada (puhastama peab iga filtrit vaid kaks korda) või on aeg filter välja vahetada, süttib armatuurlaual vastav tuli. Operaatorid või tehnikud, kes soovivad filtri seisukorda kontrollida, peaksid kasutama CareTracki või MATRIS-it.

Volvo hoolduskomplekti filter

4. Asendusfilter ostke alati Volvost

Kehva kvaliteediga piraatfiltri kasutamisel võib mootorisse sattuda peenkruusa ja selle tulemusel võib mootor kiiremini amortiseeruda. Mootori vahetamine on aga oluliselt kulukam kui originaalfiltri eelistamine! Õli ja filtrite ostmiseks kuluvad summad moodustavad ekskavaatoriga seotud kuludest umbes 5% – see pole suur kulu. Operaatorid peaksid ekskavaatorit kohtlema nagu isiklikku sõiduautot ja kasutama raha mõistlikult ning ainult ehtsatele Volvo varuosadele.

Volvo jahutusvedelik

5. Ärge segage Volvo jahutusvedelikuga teisi jahutusvedelikke

Volvo jahutusvedelik on hoolikalt läbimõeldud koostisega ja tagab mootori suurepärase töövõime. Kui segate seda teiste jahutusvedelikega, tekib geeljas aine, mis blokeerib veepumba ja muudab keemispunkti. Jahutusvedelikul on kolm olulist eesmärki – määrimine, korrosiooni vältimine ja jahutamine – seepärast on oluline, et jahutusvedelik saaks süsteemis toimida täpselt nii, nagu Volvo kavandanud on.