5 levinud tööviga ja kuidas neid vältida

Masinajuhi käitumine ei mõjuta ainult masina seisukorda, vaid ka kogu tööobjekti töö tootlikkust ja kasumlikkust. Järgmised on viis levinumat tööviga, mida tuleks tähele panna:

1. Masinat ei jäeta enne seiskamist mõneks minutiks tühikäigule.

Kui masinajuht seiskab masina, jätmata mootorit enne mõneks minutiks tühikäigule, põhjustab see lõpuks turboülelaaduri kahjustusi või isegi riket, mille remontimine võib olla väga kulukas. Volvo CE soovitab masinajuhtidel alati enne mootori täielikku väljalülitamist masina kaheks-kolmeks minutiks tühikäigule jätta

Masina mitte jätmine tühikäigule

2. Suurel kiirusel edasikäigult tagurpidikäigule (või vastupidi) üleminek

Pikema aja jooksul võib rataslaaduri sõidusuuna vahetamine suurel kiirusel veoülekande riket põhjustada. Käigukasti vahetamine võib kalliks maksma minna, seega peaks iga masinaomanik seda tööviga vältima. Volvo CE soovitab masinajuhtidel alati masin täielikult peatada, enne edasikäigult tagurpidikäigule üleminekut või vastupidi.

Edasikäigult tagurpidikäigule üleminek suurel kiirusel

3. Ekskavaatoril vale töörežiimi kasutamine

Mõned ekskavaatorijuhid võivad arvata, et kõrgeima töörežiimi – Heavy (H) – kasutamine aitab neil suurimat tootlikkust saavutada. Kuid nad võivad saavutada sama tootlikkusetaseme ka madalama töörežiimiga, põletades selleks poole vähem kütust.

Ekskavaatoril vale töörežiimi kasutamine

4. Pidurite sage kasutamine ja kestuspiduri mittekasutamine

Mõnedel liigendkallurite juhtidel võib olla 'piduritega sõitmise' harjumus. Jala toetamine piduripedaalile, isegi kergelt, tähendab, et kallur peab tegema kiiruse hoidmiseks rohkem tööd ja pidurid kuluvad kiiremini. Pidurite kasutamine stabiilse kiiruse hoidmiseks allamäge sõites, kestuspiduri asemel, mõjub samal viisil. Pidurite asjatu kulutamine põhjustab liigseid pidurite vahetamise kulusid.

Pidurite liiga sage kasutamine

5. 6x6-veo kombinatsiooni liigne kasutamine liigendkalluril

Volvo liigendkalluritel on diferentsiaalilukud, mis võimaldavad masinajuhil valida 4x6- ja 6x6-veo kombinatsiooni vahel olenevalt sellest, kui palju veojõudu vajatakse. 6x6-veo kombinatsioon võimaldab raskel maastikul suurepärast juhitavust ja stabiilsust, ent kui masinajuhid kasutavad seda asjatult, võivad nad raisata palju kütust ja liigselt rehve kulutada.

6x6-veo kombinatsiooni liigne kasutamine

Taastage kontroll

Masinate ühendamine Volvo CE telemaatikasüsteemiga CareTrack võimaldab jälgida töökäitumist ja rakendada masinajuhi koolitusprogrammi. Selle tulemusena vähenevad kulumine ja hoolduskulud ning suurenevad kütusesäästlikkus ja tootlikkus – ja kasumid. Volvo müügiesinduste käsutuses on kõik tööriistad, et aidata klientidel kulusid kontrolli alla hoida ja edukat ja kasumlikku majandustegevust saavutada.

Taastage kontroll CareTrackiga

LISATEAVE

Anne Bast

Asepresident ettevõtte kommunikatsiooni alal
Volvo Construction Equipment
EMEA (Euroopa – Lähis-Ida – Aafrika) müügipiirkond
Tel: + 46 16 5415906
anne.bast@volvo.com

Hannah Kitchener

SE10
London
Tel: +44 207 923 5863
E-mail: hannah.kitchener@se10.com