Masinate tühikäigu 3 mõjutegurit kasumlikkusele

Ehitusmasin, mis on tühikäigul, mitte ainult ei seiska tootmist, vaid tekitab teile ka kulutusi.

1. Suurem kütusekulu

Kütus on igale ehitusmasina omanikule suur kulu, seega on tähtis, et iga tilk aitaks teha tööd, mille eest teie ettevõttele makstakse. Tühikäigul masinad sõna otseses mõttes põletavad asjatult raha.

Suurem kütusekulu

2. Masinate suurem kulumine

Ning kui mootor töötab, kuid te masinat tegelikult tööks ei kasuta, kulutate asjatult mootorit. Masin vajab sagedamini hooldust ja osade vahetamist, mis kõik suurendab omamise kogukulu.

Masinate suurem kulumine

3. Edasimüügiväärtuse vähenemine

Tühikäik võib vähendada ka masina edasimüügiväärtust, lisades talle asjatuid töötunde. Masina kasutusaja jooksul võib see põhjustada väärtuse olulist vähenemist, mis on aga kergesti välditav.

Edasimüügiväärtuse vähenemine

Kuidas tühikäiku vähendada

Tühikäigu kasutamiseks on kaks peamist põhjust. Esiteks jäetakse mootor tööle masinajuhi puhkepauside ajaks.

Selle vältimiseks on paljudel Volvo masinatel mootori automaatse seiskumise funktsioon. Pärast 4 minutit jõudeolekut masin hoiatab, et 60 sekundi pärast mootor seiskub. Seejärel, pärast 60 sekundi möödumist, lülitub masina mootor ise välja.

Samas on kasulik soovitada ka masinajuhtidel oma masin välja lülitada.

Teine sagedane põhjus tühikäigu kasutamiseks on objektil olevate masinate arvu ja võimsuse mittevastavus sihiks võetud tonnide arvule tunnis või kulule tonni kohta. Rataslaadur võib olla näiteks tühikäigul, oodates kalluri saabumist järgmise koormaga.

Volvo CE teeb koostööd klientidega, et neil oleks tööks optimaalne masinate kombinatsioon. Suuremate klientide puhul võib Volvo CE kasutada ka simulatsiooni tööriista SiteSim, mis arvutab tööde ideaalse paigutuse tööobjektil – isegi masinajuhtide soovitatavad marsruudid.

Mõlemal juhul võimaldavad masinate ühendamine Volvo CE telemaatikasüsteemiga CareTrack ja Insight-aruande tellimine näha, mis teie objektil toimub ja kulud kontrolli alla võtta.

Kuidas tühikäiku vähendada

LISATEAVE

Anne Bast

Asepresident ettevõtte kommunikatsiooni alal
Volvo Construction Equipment
EMEA (Euroopa – Lähis-Ida – Aafrika) müügipiirkond
Tel: + 46 16 5415906
anne.bast@volvo.com

Hannah Kitchener

SE10
London
Tel: +44 207 923 5863
E-mail: hannah.kitchener@se10.com