Volvo D-seeria sillutab teed juhitavuse, efektiivsuse ja tasanduslaua tehnoloogia alal

Volvo Construction Equipmenti asfaldilaoturites P6820D ABG ja P7820D ABG on omavahel ühendatud võimsus, kasutamise lihtsus, efektiivne kütusekasutus, tasanduslaudade mitmekülgsus ja kasutusiga pikendavad funktsioonid, et saavutada asfaldilaotamisel suurepärast jõudlust.

Tänu rohkem kui poole sajandi pikkusele asfaldilaotamise ja uuendusliku konstrueerimise kogemusele on Volvo saavutanud oma uue põlvkonna asfaldilaoturite mudelites P6820D ABG ja P7820D ABG peaaegu täiusliku taseme.

Näiteks uus elektrooniline asfaldilaoturi haldussüsteem (EPM 3) on kõige revolutsioonilisem D-seeria asfaldilaoturitega käivitatud arendus. EPM 3 täiustab masina juhitavust ja optimeerib asfaldilaoturit konkreetseteks kasutusaladeks. Süsteemi kuuluvad pealtvaates paigutusega juhtnupud, millega suunakse masinajuhti vaistlikult läbi konkreetsete tööfunktsioonide. Funktsioone saab kiiresti valida ja reguleerida, kasutades ergonoomiliselt paigutatud reguleerimisratast.

Seadete haldur salvestab EPM 3-s üksikprojektidele kohandatud seadeid, võimaldades masinajuhil salvestatud parameetreid leida, kui edaspidi esineb sarnaseid projekte. See funktsioon hõlbustab masina käivitamist ja masinajuht saab seda asfaldilaotamise käigus täpsemalt seadistada, et saavutada igas töös optimaalne tootlikkus ja kvaliteetne asfaldilaotamine.

Masinajuhi platvormilt avaneb 360-kraadine vaade ümber asfaldilaoturi, kolu, konveierikanali ja tasanduslaua, võimaldades masinajuhil materjaliga varustamist ja materjalivoogu vaid pilguga kontrollida. Uus klaasipind mõlemal pool platvormi suurendab nähtavust veelgi, optimeerides üldist efektiivsust ja ohutust tööobjektil. Uusima tehnoloogiaga LED-töötulede ja balloontulede valimisel võimaldavad need masinajuhil asfalti täpselt laotada ka vähese valgustuse tingimustes. Maksimaalseks ohutuseks valgustavad varikatuse all põlema jäävad tuled masinajuhi platvormi ja astmeid veel kolm minutit pärast pealüliti ja süüte väljalülitamist. Kiireks asfaldilaotamiseks või transportimiseks valmistumisel saab ilmastiku eest kaitsvat katust nupuvajutusega kergesti tõsta ja langetada. 

Mugavaks sõiduks on varikatusel sissehitatud heliisolatsioon ning automaatne roomikupinguti vähendab vibratsioone, tagades sujuva töö.

Sooritamisvõimsus

Lisaks masina juhitavust ja masinajuhi mugavust parandavatele funktsioonidele on Volvo asfaldilaoturitel P6820D ABG ja P7820D ABG palju sisseehitatud kvaliteetseid funktsioone alates Volvo esmaklassilisest mootorist. Kõrget pöördemomenti madala pöörete arvuga kombineeriv Volvo mootor on hüdrosüsteemile spetsiaalselt seadistatud, et saavutada turul juhtivat võimsust, tootlikkust ja kütusekasutuse efektiivsust. Süsteemil on adaptiivne ECO-režiim, milles mootori väljundvõimsust kohandatakse tööobjekti vajadustega. See vaikefunktsioon võib vähendada kütuse kasutamist kuni 30%, mis suurendab klientidel kasumit ja toob kasu keskkonnale – oluline kaalutlus D-seeria asfaldilaoturite arendamisel.

Ja nagu kõik Volvo asfaldilaoturid, töötavad P6820D ABG ja P7820D ABG märgatavalt väiksema müratasemega, mis on ühtviisi kasulik nii asfaldilaotamise meeskonnale kui ka kohalikele elanikele.

Targa konstruktsiooniga mootoriruum ja mootoriruumi kaas jätavad ka kõrgetel õhutemperatuuridel piisavalt ruumi adaptiivse jahutusventilaatori pidevaks õhuringluseks, et mootor ja hüdrosüsteem saaksid efektiivselt jahtuda. D-seeria asfaldilaoturitega saab olenemata keskkonnatingimustest või kasutusalast luua ühtlase sileda teepinna tänu mitme funktsiooni õnnestunud kombinatsioonile, sealhulgas kolu suurele mahule, automaatsele roomiku pingutussüsteemile ja Soft Dockile.

Tänu neile kõrgetasemelistele funktsioonidele ja lisavarustusse kuuluvale Pave Assist süsteemile ei ole emaklassilised asfaldilaotamistulemused kunagi olnud paremini saavutatavad. Volvo Co-Piloti abil toimiv Pave Assist (Asfaldilaotamise abisüsteem) on mõeldud funktsionaalsuse parandamiseks, pakkudes masinajuhtidele reaalajas andmeid asfaldilaotamistöö kvaliteedi ja tootlikkuse kohta. See eriti uuenduslik ja Volvo enda väljatöötatud lahendus aitab masinajuhtidel asfaldilaotamistöid lihtsamini ja iseseisvamalt hallata. Pave Assisti pakutavad tööriistad on muu hulgas Material Manager (Materjalihaldur), Thermal Profiling (Termiline profileerimine) ja Weather View (Ilmavaade).

Oma tegevusalal juhtivad tasanduslauad

Volvo tasanduslauad on konstrueeritud esmaklassilise kvaliteediga, ühtlase ja sileda asfaldilaotamise saavutamiseks. Mitmekülgsetel ja asfaldilaotamislaiustel kuni 11 m efektiivsetel Volvo P6820D ABG-l ja P7820D ABG-l on oma tegevusalal juhtivad tasanduslauad, mis tulevad toime mitmesuguste materjalidega.Volvo tracked paver P6820D T3 T4 F

Volvo erikonstruktsiooniga tambitslattidega saavutatakse materjali sihttihedus kogu töölaiuse ulatuses ja need on täielikult kõvastatud kestva vastupidavuse tagamiseks. Olenevalt kasutusalast ja tingimustest võivad Volvo kliendid valida sileda pinna tagamiseks suures valikus ühe- või kahekordsete tambits-tasanduslaudade seast. Volvo ABG topelttambitsatega tehnoloogia võimaldab kõige suuremat eeltihendusastet tasanduslaua taga, mis on oluline paksu asfaldi ja tsemendiga töödeldud alusmaterjali (CTB) laotamisel.

Hüdrauliliste tasanduslaua pikenduste sujuva ja täpse liikumise tagamiseks on stabiilsel tasanduslaua suunamissüsteemil kummalgi pool asfaldilaoturit kaks spetsiaalse konstruktsiooniga juhtsilindrit. Jäigad torud takistavad koos tasanduslaua pikenduste väändumist tugevate jõudude toimel, mille tulemusena saadakse ühesugune ühtlaselt tihendatud pind.

Peale selle saab asfaldilaotamismeeskond tänu Volvo kiirliitmike süsteemile tööobjekti mitmesuguseid nõudeid täita, lisades või eemaldades vaid minutitega tasanduslaua pikendusi, vajamata selleks eritööriistu. Ohutust ja kvaliteeti parandavad veelgi uued hüdrauliliselt juhitavad otsaplaadid, mis võimaldavad masinajuhil tasanduslauda kiiremini reguleerida ja saavutada servade puhast viimistlust.

Tasanduslauad VB 79/89 ja VDT-V 79/89 sobivad ideaalselt teepinna spetsiaalsete kumerate profiilide moodustamiseks. Pikendatavatel tasanduslaudadel on kaks täiendavat liigendiga osa ja neid saab reguleerida 10% (5,7°) üles või alla, luues võimaluse ebaregulaarsete profiilide kasutamiseks asfaldilaotamisel – näiteks eriliste äravooluvajaduste korral – lihtsamalt, vähema materjali ja väiksemate kuludega.

Optimaalne kasulik tööaeg

Masinate efektiivsuse säilitamiseks ja tööea pikendamiseks pakub Volvo kiiret ja lihtsat hooldust ning mitmeid komponentide kasutusiga pikendavaid funktsioone ja tööaja kasutamist parandavaid teenuseid. 

Tänu oluliste kontrollimispunktide paremale ligipääsetavusele hoolduseks võivad kliendid loota Volvo D-seeria asfaldilaoturitele, mis vähendavad tööseisakuid ja viivad tegevuskulud miinimumini. Volvo hoolduskomplektid aitavad samuti kulusid vähendada, optimeerides jõudlust ja kulutarvikute kasutusiga. Volvo hoolduskomplektid, milles kõik on ühes pakendis käepärast, aitavad klientidel vahetamist vajavaid varuosi kindlaks määrata.

Peale selle teavitavad kõrgetasemelise tehnoloogiaga funktsioonid, nagu teenindusintervallide haldur, kliente hooldusvajadustest. See süsteem teatab masinajuhile vajalikust või plaanilisest hooldusest ja säilitab EPM 3-s hoolduste ajalugu. Kliendid võivad oma masinate kaugjälgimiseks loota ka CareTrack®-ile. Telemaatikasüsteem koostab üksikasjalikke aruandeid masina asukoha, kasutamise, tootlikkuse, kütusekulu jms kohta. Diagnostikatarkvara MATRIS kasutamisega saavad Volvo müügiesindused analüüsida masina tööandmeid. See süsteem jälgib ja tuvastab parandamist vajavaid aspekte, võimaldades suurendada ökonoomsust ja vähendada masina kulumist.

Need nutikad süsteemid koos mitmesuguste teenustega – mis on Volvo müügiesinduste võrgus saadaval – aitavad hoida töökad asfaldilaoturid P6820D ABG ja P7820D ABG töökorras.

  P7820D ABG P6820D ABG
Mootori heitmed ELi 4. aste / EPA 4f aste ELi 3a aste / EPA 3. aste ELi 4. aste / EPA 4f aste ELi 3a aste / EPA 3. aste
Mootori tüüp D8J D7E GEE3 D6J D6E GAE3
Mootori võimsus kW
hj (Briti)
175
235
170
228
140
188
140
188
... mootori pöörete arvuga p/min 1.800 1.800 2.000 2.000
Põhilaius m
jalga
2,548
8,36
2,548
8,36
2,548
8,36
2,548
8,36
Maksimaalne töölaius m
jalga
11
36,1
11
36,1
10
32,8
10
32,8
Laotusvõimsus tonni/h
USA/Briti tonni/h
900
992
900
992
700
772
700
772
Kihi maksimaalne paksus mm
toll
300
11,8
300
11,8
300
11,8
300
11,8
Punkri maht tonn
USA/Briti tonn
13,5
14,9
13,5
14,9
13,5
14,9
13,5
14,9
Traktori mass kg
naela
14.900
32.849
14.650
32.298
14.350
31.636
14.200
31.306