Volvo CE toob turule 100 t jäiga raamiga kalluri

Volvo Construction Equipmenti täiesti uuest 95 t (100 t) R100E-st, mis on konstrueeritud eelkõige omamise kogukulude vähendamist silmas pidades, saab kindlasti kaevandamise ja karjääride sektoris müügihitt.

Volvo Construction Equipmenti uus jäiga raamiga kallur R100E, mis on oma suuruselt ja võimsuselt ettevõtte tootevaliku suurim kallur, tõotab vähendada klientide tegevuskulusid, optimeerides samas tootlikkust, kasulikku tööaega ja masinajuhi mugavust.

See pöördeline mudel on valmistatud tugeva DNA põhjal ja selle juured ulatuvad 1919. aastasse. Volvo CE Motherwelli tehas on konstrueerinud, tootnud ja turustanud jäiga raamiga kallureid peaaegu 70 aastat. R100E-ga, mis tugineb peaaegu sajandivanusele tipptasemel inseneritööle, ei saa võrrelda ühtki teist masinat.

Teisaldage rohkem, teenige rohkem


Volvo Rigid Hauler R100E T2Tõelist 100 t / 95 t kasulikku koormust pakkuv Volvo masinapargi uusim täht võimaldab masinajuhtidel kiiremini tootmise eesmärke saavutada. Jõudluseks valmistatud R100E-l on esmaklassiline 783 kW (1075 hj) mootor. Selle kombineeritud jõuülekandel on kõrgete pöördemomentide võime, võrreldamatu tõmbejõud ja oma klassi juhtiv rehvi haardejõud, saavutamaks optimaalset veojõudu. Jõuülekande juhtimist ja masina pöördemomente võimaldab uus Volvo Dynamic Shift Control, mis kohandab käigukasti käigupunkte automaatselt olenevalt tööobjektist ja töösisenditest.

R100E on valmistatud kõikideks maapealse kaevandamise ja karjääritöödeks, mille puhul tegevuskulud on kriitilise tähtsusega. Kliendid võivad eeldada, et kulutavad R100E igale veole vähem tänu selle 60,4 m3 mahuga V-kujulisele kerele, mis hoiab koormat optimaalselt koos ja viib materjali minimaalselt tagasi. Oma tegevusalal tunnustatud koormaprofiili reeglid võimaldavad masinajuhil rakendada püsivalt keskmist sihtkoormust (95 t) ning kiire kerekallutussüsteem tagab lühikesed tsükliajad, et kokkuvõttes tegevuse efektiivsust tõsta.

Volvo arendab oma suure võimsuse ja veokiirusega jäiga raamiga kallurit edasi tarkade jälgimissüsteemidega. Valikuline koormakaalumissüsteem (OBW) on integreeritud süsteem, mis tagab masinaga optimaalselt ohutute kasulike koormate vedamise, et tootmist veelgi optimeerida ja tegevuskulusid vähendada. Selleks kasutab ta väljapoole paigalatud surveandureid masina statistiliste andmete jälgimiseks ja edastamiseks masinajuhi pardaekraanile. Masina andmeid saab mitte ainult reaalajas pardaekraanilt vaadata, vaid ka Volvo telemaatikasüsteemiga CareTrack® kaugelt jälgida, et aidata masinajuhtidel ja masinaparkide haldajatel planeerimist täiustada.

Olemasolevate ja tulevaste projektide tootlikkuse tõstmisest huvitatud kliendid võivad oma kohaliku Volvo müügiesinduse abil kasutada Volvo Site Simulationit (Volvo tööobjekti simulatsioon). See süsteem annab klientidele väärtuslikku teavet nende masinate, masinapargi valikute ja tööobjekti konfigureerimise kohta, aidates neil saavutada maksimaalset tootlikkust ning hallata paremini omamis- ja tegevuskulusid.

Vastupidava konstruktsiooniga


Kasulik tööaeg ja tootlikkus paranevad tänu masina vastupidavale konstruktsioonile, millega komponendid on paremini kaitstud ja kasutusaeg pikeneb, et plaaniliste hoolduste vahel oleksid pikemad vahed.

Toekat stabiilsust pakkuv R100E alistab ka raskeimad pinnased, võimaldades täielikku juhitavust. Sellel tugeval kalluril on madal raskuskese ja see on varustatud oskuslikult konstrueeritud kere ja šassiiga, mis töötavad kooskõlas McPhersoni tüüpi amortisaatoriga koos alumise esi-küünalvedrustusega ja uue vähe jõupingutust vajava roolisüsteemiga. Masinajuht saab kergesti manööverdada ümber kitsaste nurkade kerge, vaistlikult kasutatava roolisüsteemiga, mida võimaldab pilootjuhtimisega kaugpaigaldatud orbitrool-juhtklapp.Volvo Rigid Hauler R100E T2

R100E on konstrueeritud mitte ainult optimaalse jõudluse ja tootlikkuse saavutamiseks masinajuhi kõrgetasemelise mugavuse, masina juhitavuse ja stabiilsuse kaudu, vaid võimaldab ka vähendada remondikulusid. Esivedrustus on laia rööpega, koormast ja maapinnast tulevate löökide absorbeerimiseks ja masina elutähtsate sõlmede kaitsmiseks. Üksikasjalik inseneritöö on näha ka masina raami hoburangide kujulises konstruktsioonis, mis annab paindlikkuse ebaühtlasel pinnal sõites. Karbikujulise läbilõikega juhtrööbastest valmistatud raamil on tähtsamates pingekohtades terasest valatud tugevdused maapinnalt tulevate löökide absorbeerimiseks. Kõik raami avad on täiendavaks kaitseks hülssidega ümbritsetud. Oluline investeering tehti raami ja kere rangeks testimiseks, sealhulgas 60 000 tunni jooksul kerele väsimust tekitavate koormate rakendamiseks. Kerega, mis on valmistatud löögi- ja hõõrdumiskindlast 400-HBW kõvadusega terasest, saavutab jäiga raamiga kallur R100E kauakestva jõudluse.

Masinajuhi valik


R100E ei ole mitte ainult väga efektiivne masin, vaid toob esiplaanile masinajuhi tootlikkuse – alates ROPS/FOPS-sertifikaadiga juhikabiinist. Madalamat vibratsioonitaset ja välist müra pakkuv kabiin on paigaldatud viskoosset tüüpi isolatsioonkinnitustele sõidukvaliteedi parandamiseks.

Volvo Rigid Hauler R100E T2

Juht saab kabiinis vasakul pool asuvalt juhiistmelt jälgida tööobjekti ja ümbritsevaid alasid läbi suure klaaspinna ja väikese kaldega esiklaasi. Head nähtavust täiendab 360° ümbritseva vaate süsteem Volvo Smart View abil. Süsteemis kasutatakse mitut väljapoole paigaldatud ülilainurkkaamerat sõidukist ja ümbritsevast tööpiirkonnast pealtvaate saamiseks pardaekraani kaudu. Selle 360° süsteemi eelised ulatuvad juhi ja tööobjektil töötajate ohutuse parandamisest kaugemale; see vähendab ja väldib ka kokkupõrkeid teiste objektidega masina ja rehvide kahjustuste vähendamiseks eelkõige tagurdamisel, sest see võimaldab masinajuhtidel ohutult maapinnal olevaid takistusi vältida. Masina juhuslike kahjustuste riski minimeerimine vähendab remondikulusid ja suurendab kasulikku tööaega.

Kõik ekraanid ja ergonoomiliselt paigutatud juhtseadised, mis on sõrmeotstega juhitavad, on käeulatuses täielikult reguleeritava Volvo õhkvedrustusega juhiistmelt, mida on kerge juhi keha järgi kohandada. Kabiin on survestatud ja varustatud kütte-, ventilatsiooni- ja kliimaseadmetega ning mahukate panipaikadega kabiinis, lahtiste ja tähelepanu hajutavate asjade vähendamiseks.

Nagu kõik Volvo masinad, on jäiga raamiga kallur valmistatud ohutust silmas pidades ning ohutus on konstrueeritud selle suure jõudlusega masina kõikidesse aspektidesse. Nii masinajuhi kui ka tööobjektil töötajate kaitsmiseks on kõik masina süsteemid, näiteks avariiseiskamislülitid kergesti ligipääsetavad. Käigukasti aeglusti ja tühikäigul sõitmise inhibiitor tagavad masina ohutu juhtimise allamäge sõites, kuid mootori liigkiiruskaitse aeglustab masina ohutu töö piiresse.

Lihtne kontrollida


Volvo Rigid Hauler R100E T2Potentsiaalsete probleemide leidmiseks ja pika kasutusea tagamiseks on vajalik teha regulaarseid hoolduskontrolle. R100E hõlbustab kiiret ja lihtsat ligipääsu igapäevasteks hoolduskontrollideks ja rutiinseks hoolduseks libisemiskindlate astmete ja turvaliste käiguteedega, et masin saaks võimalikult kiiresti tööd jätkata. Kõik hoolduspunktid on strateegiliselt rühmitatud ja asuvad maapinnalt ja hooldusplatvormilt käeulatuses, et kiiresti, lihtsalt ja ohutult masinat hooldada ja reguleerida ning otse veljele paigaldatud ratta konstruktsioon soodustab ohutut ja kiiret paigaldamist ja eemaldamist. Kabiinis on masinajuhi-sõbralikult näidikupaneelilt ligipääs tipptasemel diagnostilistele andmetele nende kiireks analüüsimiseks ja lahenduste leidmiseks. Masinajuht saab näidikupaneelilt kiiresti masina seisundit jälgida ja näha süsteemi rõhke, temperatuure, kütusekulu, mootori diagnostikat, käigukasti diagnostikat ja VCU diagnostikat.

R100E-l on ka kõrge hüdraulilise filtratsiooni astmega, kuna igal hüdraulilise funktsiooni süsteemil on magnetimifiltrid ning roolisüsteemil, pidurite käivituspumbal ja tagumiste pidurite jahutusseadmetel survefiltratsioon. Mootorile paigaldatud jäme- ja peenkütusefiltrid on kombineeritud kõrgetasemelise kaheastmelise õlifiltratsiooniga, kahjulike saasteainete eemaldamiseks. Paremat kaitset pakkuvate vastupidavate funktsioonidega varustatud R100E optimeerib tegevust ja pikendab hooldusintervalle tegevuskulude vähendamiseks.

Harvadel juhtudel, kui Volvo R100E vajab rutiinsest hoolduskontrollist rohkem tähelepanu, on alati kättesaadavad Volvo spetsialistid, kes annavad oma eriteadmistele tuginedes nõu müügiesinduste ja tehnikute ulatusliku infrastruktuuri kaudu. Kohalikke teadmisi ülemaailmsete kogemustega ühendades pakub Volvo mitmesuguseid kliendilahendusi – alates masina telemaatikaaruannetest, Volvo hoolduslepingutest (VSA) ja garantii pikendustest – kasumlikkuse suurendamiseks kogu masina kasutusea jooksul.

Tähtsad tehnilised andmed:

Kandevõime kg/lb 95000 / 209,439
Veokasti maht, SAE 2:1 kuhjaga m3/kuupjardi 60,4 / 79
Netokaal kg/lb 69550 / 153,331
Brutokaal kg/lb 164550 / 362,770
Mootor Cummins QST30 CAC (Tier 2 / II aste)
Mootori maksimaalne võimsus kW/hj 783 / 1,050
…mootori pöörete arvuga p/min 2100
Max SAE J1349 pöördemoment Nm / lbf ft 4 631 / 3,416
…mootori pöörete arvuga p/min 1300
Max kiirus, km/h / m/h 50 / 31.1

Märkus: Pressiväljaandes olevate piltide otse allalaadimiseks klõpsake siin.