Volvo CE toob turule jäiga raamiga kallurite uue tootevaliku

Volvo Construction Equipmenti uued D-seeria jäiga raamiga kallurid on valmistatud kallurite ennast tõestanud kontseptsiooni kohaselt ja sisaldavad uusimat tehnoloogiat, millega optimeeritakse kütusesäästlikkust ja kasulikku tööaega.

Volvo Construction Equipment on täiendanud oma tegevusala juhtivat kallurite valikut jäiga raamiga kallurite R45D, R60D ja R70D turule toomisega. Need masinad, kandevõimega 41 kuni 65 tonni (45 t – 72 t) on konstrueeritud selleks, et aidata vähendada oma tegevusalal klientide suurimat tegevuskulu – kütusekulu – ning edendada tööohutust ja kasutamislihtsust.

D-seeria jäiga raamiga kallurid võivad küll olla uued, kuid on rikkaliku, rohkem kui 70 aasta pikkuse ajalooga, ajast mil tehniliste ekspertide ja inseneride meeskond tõi Šotimaal Volvo CE Motherwelli tehasest turule maailma esimese maastikul sõitva kalluri. Nüüd toodetakse D-seeria jäiga raamiga kallureid Volvo CE konstruktsiooni ja tootmise põhiväärtuste alusel samas tehases, kus on jäiga raamiga kallureid aastakümneid toodetud. Need tugevat pärandit tehniliste eriteadmiste ja kaasaegsete protsessidega ühendavad uusimad kallurid pakuvad klientidele kvaliteetse, töökindla ja tootliku masina.

Efektiivsus standardvarustuses


Esmaklassiliste mootoritega varustatud jäiga raamiga kallurid R45D, R60D ja R70D saavutavad suure jõudluse, pöördemomendi ja kuni 567 kW (760 hj) võimsuse ka mootori väikese pöörete arvuga. Peale selle on tegevuskulud erakordselt väikesed tänu pikkadele hooldusintervallidele ja efektiivsele kütusekasutusele.Mootori ja ülekande vaheline elektrooniline integratsioon võimaldab masinal saavutada sujuva käiguvahetuse kvaliteedi ühtlase hoo ja kiirenduse võimaldamiseks kõigil veotöödel. Jõudlust ja kütusesäästlikkust suurendab integreeritud käiguvahetussüsteem, millel on kaks käiguvahetusskeemi – Power ja Economy – jõudluse kohandamiseks igat liiki veotöödega. Juht võib valida käigukasti töörežiimi olenevalt veetavast koormast. Hüdrosüsteemid tagavad vajaliku voolu jahutus- ja käivitussüsteemidele, et saada tootlikkuseks vajalik jõudlus töötsüklite lühendamiseks ja efektiivsete tööomaduste saavutamiseks.

Tootlikud jõujaamad


Efektiivsetel ja tarkadel Volvo kalluritel on konkurentsivõimeline võimsuse ja kaalu suhe, efektiivne käigumehhanism ja raskuse optimaalne jaotumine, mis võimaldab juhtidel kiiremini oma tootlikkusealaseid sihte saavutada. Jäiga raamiga kallurid R45D, R60D ja R70D, millele annab muljetavaldava veojõu kogu jõuülekande konstruktsioon ja konfiguratsioon, on ideaalsed masinad järskudel kallakutel liikumiseks, mida kaevanduste ja karjääride objektidel sageli esineb. Suurendades madala käiguga tagasilla pöördemomenti, saavutab kogu jõuülekande kalibreerimine suure rehvide haardejõu suurepäraseks tootlikkuseks kehval pinnasel ja järsematel kallakutel.Materjali hästi kinnihoidvad, mahukad, hõõrdumiskindlad kered on valmistatud HARDOX 400 terase spetsifikatsiooni järgi ja väljalaskegaasidega soojendusega, et tagada puhas mahakallutamine ja materjali minimaalne tagasivedu. Efektiivsuse ja tootlikkuse tagamiseks tööobjektil nii praegustele kui ka tulevastele projektidele on klientidel kasutada mitmesuguseid nutikaid süsteeme, nagu Volvo Site Simulation (tööobjekti simulatsioon), mis annab teavet masina, masinapargi valikute ja tööobjekti konfiguratsiooni kohta. Juhi tootlikkust suurendavad hästi reageerivad funktsioonid, nagu roolisüsteem ja käepärased juhtseadised. Juht võib võimekat kütte-, ventilatsiooni- ja kliimaseadet oma mugavuse suurendamiseks ise kohandada.

Ehitatud kestma


D-seeria jäiga raamiga kallurid ei ole tootlikud masinad mitte ainult lühiajaliselt, vaid jätkavad tööd pika kasutusea jooksul, tagades masina parema kättesaadavuse ning hooldus- ja remondikulude olulise vähendamise. Neid vastupidavaid masinaid on tööobjektide karmides tingimustes toimetulemiseks rangelt testitud äärmuslikes töötingimustes, et saavutada masina ja selle komponentide pikk kasutusiga. Otstarbeka konstruktsiooniga kallurite raamil on konstruktsiooni tugevus suure reserviga, ületades kõikide nõudlike tööobjektide tingimuste vajadusi. Raskuse tasakaalustatud jaotumisega tänu keskse paigutusega ülekandele ja madalale raskuskeskmele, jagunevad kõik koorma mõjud rehvidele võrdselt. Äärmuslikke konstruktsiooni pingeid taluv jäikade kallurite tugev šassii absorbeerib teetingimuste ja laadimistööde lööke ja vibratsioone, et konstruktsioonil oleks pikem kasutusiga ja tegevuskulud väiksemad vähema hooldusvajaduse tõttu.

Jäiga raamiga kalluritel saavutatakse hea pikaajaline väärtus tänu tööaega pikendavatele komponentidele. Põhipidurisüsteemi kasutusiga pikendab käigukasti aeglusti, standardvarustusse kuuluv funktsioon, mis vähendab mootori pöörete arvu ja sõidupidurite kasutamist. Kuna väheste kuludega tegevuse võtmeks on komponentide pikk kasutusiga, siis kõik komponendid on kaitstud. Näiteks hüdrosüsteemil on mitu filtratsioonitaset selle kaitsmiseks allavoolu saastumise eest, suurendades masina kasulikku tööaega. Masinad on varustatud ka mootori ohutu režiimiga, mis hoiatab juhti, kui käivitub mootorit kaitsev võimsuse vähendamise süsteem. Mootori võimsus ja pöörete arv vähenevad järk-järgult sõltuvalt väljasõidumõju raskusastmest, vältides sellega mootori kahjustamist. Mootori parameetriteks on jahutusvedeliku kõrge temperatuur, gaasipedaali väljundid ja jahutusvedeliku madal tase.

Ohutus on juba meie DNA-s


Raskeks tööks valmistatud jäiga raamiga D-seeria kalluritel on ka hulk funktsioone, mis muudavad rasked tööd ohutumaks. FOPS-sertifikaadiga kabiinist, millele on paigaldatud ROPS-varikatus, on juhil avar vaade tööobjektile ja ümbritsevatele aladele. Nähtavust parandavad ka kabiinis vasakule poole paigutatud juhiiste ja Volvo Smart View, milles on ühendatud neli linnulennult vaatega kaamerat ning nende pilt on näha pardaekraanil.

Ohutus on ehitatud nende suure jõudlusega masinate konstruktsiooni igasse aspekti ning nad saavad sõita järskudest kallakutest üles ja alla, säilitades täieliku kontrolli tänu ülekandele ja piduri aeglustile ja lisavarustusse kuuluvale tühikäigu regulaatorile. Liigkiiruse vastase kaitse element aeglustab masina automaatselt ohutu töö piiresse ning kere tõstmise tõkesti väldib käigu ülesvahetust, kui sõidetakse tõstetud kereasendiga. Olulist meelerahu pakuvad ka mitmesugused muud ohutusfunktsioonid, nagu tõrkekindel pidurdamine ja ohutusjuhtimine.

Lihtne hooldus


Pika kasutusea ja tööaja maksimaalse kasutamise tagamiseks on nõutav teha regulaarseid hoolduskontrollimisi, et avastada potentsiaalseid probleeme enne nende tekkimist. Ligipääs masinale on ohutu ja lihtne tänu libisemiskindlatele astmetele ja turvalistele käiguteedele. Tehnikud saavad nii laialt platvormilt kui ka maapinnalt ohutult ligi pääseda rühmitatud kontrollimispunktidele, kasutades minimaalselt tööriistu. Keskse paigutusega käigukast võimaldab head ligipääsu vajaduseta eemaldada muid komponente. Kabiinis on masinajuhi-sõbralikult näidikupaneelilt ligipääs tipptasemel diagnostilistele andmetele nende kiireks analüüsimiseks ja lahenduste leidmiseks.

Kui kallur vajab rutiinsest hoolduskontrollimisest rohkem tähelepanu, võivad kliendid kasutada Volvo ülemaailmset tehnikutest, teenindustest ja müügiesindustest koosnevat teenindustaristut. Ühendades kohalikud teadmised ülemaailmsete kaevandamiskogemustega, pakub Volvo varuosade head kättesaadavust, Volvo teeninduslepinguid ja masina telemaatikaaruandeid, mis toetavad veelgi Volvo võetud kohustust vähendada klientidel tegevuskulusid.


 

Tähtsad tehnilised andmed:

    R45D R60D R70D
Kandevõime kg
naela
41 000
90 389
54 500
120 152
65 000
143 300
Veokasti maht, SAE 2 : 1 kuhi
jard³
26
34
35
46
41,5
54
Netokaal kg
naela
36 435
80 325
42 048
92 700
49 573
109 290
Kaal kg
naela
77 435
170 715
96 548
212 852
114 573
252 590
Mootor   Cummins QSK19-C525 Cummins QSK19-C700 MTU-2000TA
Mootori heitmed   Tier 3 / Stage IIIA Tier 3 / Stage IIIA Tier 2 / Stage II
Mootori koguvõimsus kW
hj (Briti)
392
526
522
700
567
760
... mootori pöörete arvuga p/min 2.000 2.000 2.100
Max SAE J1349 kogupöördemoment Nm
ft lbf
2.407
1.775
2.981
2.199
3.323
2.451
... mootori pöörete arvuga p/min 1500 1500 1350
Max kiirus km/h
mi/h
65,0
40,4
57,5
35,7
57,0
35,4

Märkus. Pressiväljaandes olevate piltide allalaadimiseks klõpsake siin.