Keskmise suurusega H-seeria rataslaadurid vähendavad kütusekulu 20%

Kuni 20% efektiivsemat kütusekasutust, täiendavat mitmekülgsust ja väikseimaid tegevuskulusid kogu kasutusea jooksul võimaldavad uuendatud Volvo multitalentidest jõujaamad - rataslaadurid L60H, L70H ja L90H.

Volvo wheel loader L60H T4F

Raske on ette kujutada, mille poolest Volvo Construction Equipmenti keskmise suurusega rataslaadureid võiks täiustada, kuid uuendatud L60H, L70H ja L90H on igakülgselt edasi arendatud. Volvo CE kui esimene tootja, kes rohkem kui pool sajandit tagasi rataslaaduri kontseptsiooni populaarseks muutis, on kasutanud oma tipptasemel inseneritööd nende mudelite uuendamiseks, et hõlbustada nende kasutamist ja optimeerida Volvo masinate põhialuseid: hea kütusesäästlikkus, tootlikkus, töökindlus ja kasulik tööaeg. Uue põlvkonna H-seeria on nüüd tipptasemel rataslaadur, mis näitab, kuidas Volvo CE on oma tegevusalal juhtpositsioonil püsinud.

Kuni 20% efektiivsem

Volvo rataslaadur L90H T4FÜks suurimaid täiustusi eelkäijatega võrreldes on kütusesäästlikkus – keskmise suurusega rataslaaduritel on see kuni 20% parem. H-seeria tunnuseks olevate võimsate mootorite ja targa hüdrosüsteemiga masinate uutel uuendatud mudelitel on kütusekasutuse efektiivsuse järsu tõusu võtmeteguriks lukustusfunktsioon. Lukustus funktsioon kõrvaldab pöördemomendi konverteri kaod, luues mootori ja ülekande vahele otseajami, mis töötab harmooniliselt koos telgedega. Hüdrotrafo lukustus on ka automaatne ega vaja juhi sekkumist ning seda võib kohandada, et töötsükleid veelgi lühendada ja kütuse kasutamist veelgi parandada. Iga töötsükli efektiivsust tõstab suurem maksimumkiirus 50 km/h, mida hõlbustab lukustusfunktsioon. Selle rataslaaduritele L70H ja L90H saadaval oleva funktsiooniga saavad juhid eeldada ajami paremat reageerimist, jõudlust kallakutel, kiiremat laadimist ja vedu ning sujuvamat sõitu.
Kasutusala ja maapinna tingimustele vastamiseks võib juht lihtsalt reguleerida rehvide haardejõu juhtseadist, mis mitte ainult ei säästa kütust, vaid vähendab ka rehvide kulumist ja väldib rataste kohapeal pöörlemist, et koppa efektiivselt täita. Mootori võimsuse parimaks kasutamiseks igat liiki töödel on H-seeria varustatud Smart Control funktsiooniga, mis tagab igas olukorras õige pöördemomendi rakendamise. Kütusekulu vähendab ka Eco-pedaal tänu mehaanilisele vastusurvejõule, mis ajendab juhti gaasipedaali survet vähendama, kui mootori pöörete arv hakkab optimaalsest töövahemikust väljuma.

Produktiivsuse nimel

Tootlikkust soodustab masina suurepärane stabiilsus. Optimeeritud laadimisseade ja uue konstruktsiooniga tugev vastukaal tagavad olenevalt maastikust kindlalt jalgadel püsimise. L90H tõstekõrgus on ka 73 mm suurem ja kallutuskoormus 3% suurem.
Uuendatud L60H, L70H ja L90H ei ole mitte ainult valmis igaks väljakutseks – Volvo mugavas ja ohutus kabiinis on juht igati valmis tootlikuks töövahetuseks. Juhi tootlikkuse tõstmiseks on Volvo kabiin ruumikas, süütevõtme asukohta on muudetud kasutamise hõlbustamiseks, sellel on ergonoomilised juhtseadised ning tööseade ja tööobjekt masina ümber on hästi nähtavad. Nähtavust parandavad veelgi uue konstruktsiooniga küljepeeglid ja tahavaatekaamera ning lisavarustusse kuuluv eesmine kaamera.
Juhitavuse tagavad elektrilised servojuhtseadised. See lisavarustusse kuuluv funktsioon annab juhile täieliku kontrolli hüdrauliliste funktsioonide üle, hõlbustades lineaarsete ja ühe hoovaga juhtseadiste vahelisi üleminekuid. Pilku tööl hoides saab juht valida kolme hüdraulilise seadistuse hulgast, et kohandada hoova juhtimist oma eelistuste järgi. Hooval on arretiiriga kolmas funktsioon, noole väljalükkamine, tagasitõmbamine kaevamiseks, samuti kopa horisontaalasendisse viimise funktsioon, mis toob kopa automaatselt kallutus- ja sissepööramisasendist tagasi. Lihtsalt loetavat Contronics-ekraani kasutades on juhil täielik ülevaade masina olulistest andmetest ja ta saab valida mitmesuguseid seadistusi, tehes seda kõike oma mugavalt, reguleeritavalt istmelt.

Multitalendikad masinad

Uue põlvkonna rataslaadurid L60H, L70H ja L90H ei ole mitte ainult efektiivsed, vaid sobivad ka mitmesugustele kasutusaladele tänu oma Torque Parallel (TP) liitmikule. H-seeria rataslaadurite – L60H kuni L220H – ühiseks omaduseks olevas TP-liitmikus on ühendatud Z-tala ja paralleelliitmiku eelised, et saavutada kogu tõsteulatuse piires suur läbistusjõud ja suurepärane paralleelliikumine. Juhil on täielik kontroll koorma üle, mis tagab selle tasakaalu kogu töö jooksul, suurendades ohutust ja tootlikkust.
Volvo rataslaadur L90H T4F Volvol on igaks tööks sobivad tööriistad. Uuendatud H-seeria ühildub mitmesuguste spetsiaalselt valmistatud tööseadmetega, nagu haaratsid, pühkimismasinad, materjalide teisaldamise varred, lumesahad ja eritellimusel erivajadusteks valmistatavad tööseadmed. Need masinad ühilduvad Volvo mitmesuguste koppadega alates kergmaterjalidest kuni raskete kivideni, näiteks üldotstarbelised, tasandus-, jäätme- ja kergmaterjalikopad. Mitme tööseadme kasutamise võimaldamiseks saab juht tööriistu mõne sekundiga vahetada, kuna Volvo tööseadme kinnituskonsool on varustatud visuaalse indikaatoriga, mis kinnitab tööseadme kinnitumist ja valmisolekut kasutamiseks. Hüdrauliliselt juhitavate tööseadmete kasutamiseks võib L60H, L70H ja L90H varustada lisavarustusse kuuluva kolmanda ja neljanda funktsiooniga. Mitmekülgsust suurendavad ka Volvo tõstekahvlid, mis pakuvad head nähtavust ning TP-liitmiku ja paralleelse tõstmise eeliseid. Ideaalselt kaubaaluste ja materjalide käitlemiseks sobivad Volvo tõstekahvlid võimaldavad rataslaaduril kergesti eri tööobjektide (aiad, laod ja sadamad vahel liikuda.

Hoida liikumises


Masina vastupidava ja vähe hooldust vajava konstruktsiooni tõttu, mis suurendab masina kasulikku tööaega ja juhi ohutust, võib omanik eeldada mitte ainult kütusearvete, vaid ka hoolduse ja vahetusosade kulu vähenemist. Oma töökindluse poolest tuntud uuendatud H-seeria rataslaadurid on valmistatud oma tegevusalal juhtiva tugeva raami ja keskse liigendiga, millega saavutatakse koos ideaalselt sobiva Volvo originaal-jõuülekandega pikaajaline jõudlus. Täiustatud jahutusvõimega reguleeritakse komponentide temperatuuri masina paremaks kasutamiseks tööseadmetega, mis seavad hüdrosüsteemile suuri nõudmisi. Koos lisavarustusse kuuluva välise telje jahutusega – mis on ideaalne karmides tingimustes töötamisel – kahekordistavad need kaks funktsiooni õlivahetuse intervalle, mille tulemusena suureneb kasulik tööaeg ja vähenevad hoolduskulud. Komponentide kulumist vähendab ka uue konstruktsiooniga, lisavarustusse kuuluv mootori seiskumise edasilükkamise funktsioon, millega seisatakse masin alles pärast seda, kui turbo on ideaalse temperatuurini jahtunud.

Hooldus ja tugi

Volvo rataslaadur L90H T4FMaksimaalse kasuliku tööaja saavutamiseks on mootoriruumi kaas elektrooniliselt juhitav, pakkudes maapinna tasandilt ligipääsu rühmitatud hoolduspunktidele ja radiaatorile, et teha igapäevast hooldust kiiresti ja ohutult. Uus jahutuspaigaldis on nüüd väljalibistatav, et seda saaks kergemini puhastada, ning ümber paigutatud tilad vähendavad mootorisse ja käigukasti õli lisamisele kuluvat aega. Hooldustehnikute ja juhtide paremaks orienteerumiseks on käsipuud ja astmed värvitud oranžiks. Need aitavad masinal võimalikult kiiresti jälle tööd jätkata. Kolmepunktiline ligipääsuredel ja libisemiskindlad astmed, samuti toekad ja strateegiliselt paigaldatud käsipuud parandavad ohutust veelgi.
Omamise kogukulude vähendamiseks ja kasumlikkuse suurendamiseks masina kogu kasutusea jooksul pakub Volvo täielikku kliendilahenduste valikut – alates Volvo originaalvaruosadest, eritellimusel valmistatavatest tööseadmetest, efektiivsuse aruannetest kuni masina ennetava jälgimiseni. Valige Volvo hoolduste hulgast sobiv ja lisage need Volvo hoolduslepingusse.
Uuendatud H-seeria rataslaadurid on tootmise jõujaamad, mis on konstrueeritud väikseimate kulude saavutamiseks tonni kohta. Volvo äsja uuendatud rataslaadurid L60H, L70H ja L90H, mille neli põhitegurit on väike kütusekulu, suur tootlikkus, töökindlus ja kasulik tööaeg, on jõud, millega tuleb arvestada.

Tähtsamad tehnilised andmed:

 L60H T4f
L70H T4f
 L90H T4f
Staatiline kallutuskoormus täispöördel kg 7 630 8 500 9 700
Kopa maht m3 1.6 - 5.0 1.8 - 6.4 2.1 - 7.0
Palgihaaratsid m2 0.7 - 1.3 0.9 - 1.5 1.3 - 2.4
Töökaal kg
11 000 - 13 600 12 700 - 15 500 14 500 - 17 300
Purunemisjõud kN 84.9 96.5 137.7
Mootor
D6J D6J D6J
Max võimsus pöörlemissagedusel p/min 1 500 - 1800 1 400 - 1 700 1 400 - 1 700
. . . SAE J1995 bruto kW 122 127 137
. . . ISO 9249, SAE J1349 neto kW 122 127 137
Max jõumoment pöörlemissagedusel p/min 1 500 1 400 1 400
. . . SAE J1995 bruto Nm 820 853 934
. . . ISO 9249, SAE J1349 neto Nm 820 853 934
Rehvid
17.5 R25, 20.5 R25 600/65 R25  20.5 R25 600/65 R25  20.5 R25 600/65 R25

L60H: 2,1 m³ STE P BOE kopa põhjal

L70H: 2,4 m³ STE P BOE kopa põhjal

L90H: 2,8 m³ STE P BOE kopa põhjal

Veebruar 2018

Märkus. Pressiväljaandes olevate piltide otse allalaadimiseks klõpsake siin.