Construction Equipment Česká republika

Kolové nakladače střední velikosti série H nabízejí o 20 % lepší spotřebu paliva

Díky o 20 % úspornějšímu provozu, vyšší flexibilitě a nižším provozním nákladům po celou dobu životnosti jsou kolové nakladače nový L60H, L70H a L90H značky Volvo nenahraditelnými a všestrannými pomocníky.

Je těžké představit si, že kolové nakladače střední velikosti značky Volvo Construction Equipment by mohly být ještě kvalitnější. U nových modelů L60H, L70H a L90H však došlo k vylepšení celého spektra funkcí. Volvo CE, první výrobce, který před více než půlstoletím zpopularizoval koncept kolových nakladačů, zúročil svůj jedinečný technologický potenciál pro zjednodušení provozu nových modelů a optimalizaci základních vlastností každého stroje značky Volvo, jimiž jsou nízká spotřeba paliva, produktivita, spolehlivost a vysoká provozuschopnost. Nový ultimátní kolový nakladač nové generace modelů H-Series je jasným důkazem, že Volvo CE si i nadále zachovává prvenství ve svém oboru.

Až o 20 % efektivnější

Kolový nakladač Volvo L90H T4FJednou z oblastí, které zaznamenaly největší rozvoj oproti svým předchůdcům, je úspora paliva. Středně velké kolové nakladače jsou nyní o 20 % úspornější. Kromě silného motoru a inteligentní hydrauliky, což jsou charakteristické znaky série H, je klíčovým faktorem pro ještě vyšší úsporu paliva u nových modelů funkce lock-up. Tato volitelná funkce snižuje ztráty způsobené měničem momentu vytvořením přímého pohonu mezi motorem a převodovkou, což zefektivňuje práci náprav. Měnič momentu s funkcí lock-up je také automatický, nevyžadující žádný zásah pracovníka obsluhy, a může být nastaven tak, aby optimalizoval doby pracovních cyklů s ohledem na spotřebu paliva. Efektivita pracovních cyklů je vylepšena zvýšením maximální rychlosti na 50 km/hod a funkcí lock-up. Tato funkce je dostupná u kolových nakladačů L70H a L90H a pracovníci obsluhy díky ní mohou od stroje očekávat lepší reakce, náklon, rychlejší naložení a přesun nákladu a plynulejší jízdu.
Aby sestava pracovala v souladu s podmínkami terénu, může pracovník obsluhy jednoduše nastavit systém ovládání tažné síly na obvodu kol, čímž nejenže ušetří palivo, ale také sníží opotřebení pneumatik a zamezí prokluzování kola pro lepší plnění lopaty. Pro nejlepší využití síly stroje při všech pracovních úkonech jsou nyní modely série H vybaveny tzv. chytrým ovládáním (Smart Control), které zajišťuje dosažení správného krouticího momentu v každé situaci. Spotřebu paliva snižuje také Eco pedál. Díky mechanické zpětné tlačné síle, která podporuje pracovníka obsluhy k uvolnění škrticí páky ve chvíli, kdy u otáček hrozí překročení optimálního provozního rozsahu.

Zaměřeno na produktivitu

Produktivita je podpořena vynikající stabilitou stroje. Nově optimalizovaná nakládací jednotka a nová koncepce montáže protizávaží zajišťují pevnou pozici stroje bez ohledu na terén. Model L90H také disponuje o 73 mm zvýšenou výškou zdvihu a o 3 % vyšším zatížením proti převržení.
Čelit jakékoli výzvě jsou připraveny nejen nové modely L60H, L70H a L90H. Díky komfortu a bezpečí kabiny Volvo je na produktivní pracovní směnu připraven také pracovník obsluhy. Pro zvýšení produktivity pracovníka obsluhy je kabina Volvo prostorná, klíč zapalování přesunutý do praktičtější polohy, k pohodlí přispívají také ergonomická ovládání a dobrá viditelnost na připojený náklad a okolí pracoviště. Viditelnost byla dále posílena nově navrženými postranními zrcátky, kamerou zpětného vidění a volitelnou čelní kamerou.
Ovladatelnost je zajištěna elektrickými ovládacími servoprvky. Díky tomuto volitelnému vybavení má pracovník obsluhy naprostou kontrolu nad funkcemi hydrauliky a může snadno přepínat mezi lineárním a jednopákovým ovládáním. Podle typu práce může pracovník obsluhy vybírat ze tří hydraulických nastavení pro úpravu ovládání páky podle aktuálních potřeb. Páka zahrnuje funkci aretace, vyhození výložníku, návrat do jámy i funkci regulace výšky lopaty, která lopatu automaticky otočí jak ze sklopené, tak z vyklopené polohy. Pomocí snadno čitelného displeje Contronics má pracovník obsluhy plný přehled o všech důležitých parametrech stroje a může provádět různá nastavení v pohodlí svého plně nastavitelného sedadla.

Všestranné stroje

Nejenže jsou kolové nakladače nové generace L60H, L70H a L90H výkonné, ale díky souběžnému momentovému zapojení táhel (TP - Torque Parallel) se také hodí pro širokou řadu aplikací. Souběžné zapojení TP, kterým disponují všechny kolové nakladače série H - od L60H až po L220H, přináší jak výhody Z-tyče a souběžného zapojení pro dosažení krouticího momentu a vynikajícího souběžného pohybu v celém zvedacím rozsahu. Pracovník obsluhy má plnou kontrolu nad nákladem a jistotu zajištění úrovně, vyšší bezpečnosti a produktivity.
Kolový nakladač Volvo L90H T4F Bez ohledu na typ práce má pro vás Volvo vždy ten správný nástroj. Nová série H je kompatibilní se širokou nabídkou příslušenství, včetně kleštin, doplňků čisticích vozů, manipulačních ramen, sněhových radlic, stejně tak jako s příslušenstvím vyráběným na zakázku pro specifické účely. Tyto stroje jsou kompatibilní se širokou škálou lopat značky Volvo, jak pro lehké materiály, tak pro těžké kamení - univerzální, rovnací, odpadní materiál. Pro možnost používání veškerého vybavení může pracovník obsluhy díky přípojné konzole Volvo, opatřené vizuálním ukazatelem pro potvrzení zajištění přípojného vybavení a jeho provozuschopnosti, střídat pracovní nástroje během pár vteřin. Pro možnost používání hydraulicky poháněného příslušenství jsou kolové nakladače L60H, L70H a L90H opatřeny volitelnou třetí a čtvrtou funkcí. Všestrannost je dále posílena paletizačními vidlemi Volvo, poskytujícími vynikající viditelnost a výhodu souběžného TP zapojení i paralelního zvedání. Design vidlí Volvo, ideálních pro manipulaci s paletami a materiálem, je odolný a umožňuje strojům pohyb kolem pracovišť, jako jsou skládky, sklady a přístavy.

Stále v pohybu


Majitelé ocení nejen snížení nákladů na palivo. Díky odolné konstrukci s malými nároky na údržbu mohou rovněž očekávat pokles výdajů na servis a náhradní díly, delší provozuschopnost stroje a vyšší bezpečnost pracovníka obsluhy. Kolové nakladače nové série H, vyhlášené pro svou spolehlivost, jsou opatřeny tou nejlepší, silnou konstrukcí a centrálním závěsem, který v kombinaci s ideálně padnoucím originálním pohonným ústrojím značky Volvo zaručuje dlouhou životnost a vysoký výkon. Vylepšená kapacita chlazení reguluje teplotu komponent pro ještě lepší možnost využití stroje s přípojným zařízením s vysokými nároky na hydraulickou soustavu. Společně s volitelným externím chlazením nápravy, ideálním řešením pro náročné typy provozu - tyto dvě funkce prodlužují interval pro výměnu oleje na dvojnásobek. Zákazník tak těží z lepší provozuschopnosti a nižších nákladů na údržbu. Současně se snižuje opotřebení jednotlivých součástí díky nově navržené volitelné funkci zpožděného vypnutí stroje. Tato funkce vypne stroj až poté, co teplota turbokompresoru klesne na ideální úroveň.

Snadný servis a podpora

Kolový nakladač Volvo L90H T4FPro maximální provozuschopnost je kapota motoru ovládána elektronicky. Poskytuje přístup přímo z úrovně terénu ke sdruženým servisním bodům a k chladiči. Každodenní údržba tak může být prováděna rychle a bezpečně. Nová montáž chladiče umožňuje snadné čištění, nová poloha hrdel nádrží zkracuje dobu tankování paliva a dolévání oleje. Dále je zábradlí se schůdky nalakováno v oranžové barvě, takže zaměstnanci údržby a operátoři se mohou snáz orientovat kolem stroje. Díky tomu všemu se stroj po servisu vrací do pracovního procesu za nejkratší možnou dobu. Bezpečnost dále posilují tříbodové přístupové a protiskluzové schůdky a robustnější a lépe umístěné zábradlí.
Pro snížení celkových nákladů vlastnictví a vyšší zisk po celou dobu životnosti stroje nabízí Volvo svým zákazníkům širokou škálu řešení - od originálních náhradních dílů značky Volvo, přes přípojná zařízení, analýzy efektivity až po proaktivní monitoring stroje. Zákazníci si jednoduše vyberou z mnoha různých služeb Volvo, které budou součástí Servisní smlouvy Volvo.
Kolové nakladače nové série H, navržené s ohledem na dosažení nejnižších nákladů na jednu tunu, jsou hnací silou vašeho výkonu. Díky čtyřem klíčovým faktorům, jimiž jsou nízká spotřeba paliva, vysoká produktivita, spolehlivost a provozuschopnost, jsou nové kolové nakladače Volvo L60H, L70H a L90H silnými stroji, na které se můžete spolehnout.

Hlavní technické údaje:

L60H T4f
 L70H T4f
 L90H T4f
Statické klopné zatížení při úplném otočení kg 7 630 8 500 9 700
Objem lžíce m3 1.6 - 5.0 1.8 - 6.4 2.1 - 7.0
Manipulace s kládami m2 0.7 - 1.3 0.9 - 1.5 1,3–2,4
Provozní hmotnost kg
11 000 - 13 600 12 700 - 15 500 14 500 - 17 300
Vylamovací síla kN 84.9 96.5 137.7
Motor
D6J D6J D6J
Maximální výkon při ot./min 1 500 - 1800 1 400 - 1 700 1 400 - 1 700
. . . SAE J1995, celkový výkon kW 122 127 137
. . . ISO 9249, SAE J1349, užitečný výkon kW 122 127 137
Maximální točivý moment při ot./min 1 500 1 400 1 400
. . . SAE J1995, celkový výkon Nm 820 853 934
. . . ISO 9249, SAE J1349, užitečný výkon Nm 820 853 934
Pneumatiky
 17.5 R25, 20.5 R25 600/65 R25  20.5 R25 600/65 R25  20.5 R25 600/65 R25

L60H: Na základě lopaty 2,1 m³ STE P BOE

L70H: Na základě lopaty 2,4 m³ STE P BOE

L90H: Na základě lopaty 2,8 m³ STE P BOE

Únor 2018

Poznámka: Obrázky v této tiskové zprávě si můžete přímo stáhnout, pokud kliknete sem.