Construction Equipment Türkiye
Volvo advanced operator training

Gelişmiş Operatör Eğitimi

Verimliliğinizi sonraki seviyeye taşıyın

Gelişmiş Operatör Eğitimi

EcoOperator Eğitimi olarak da bilinen Gelişmiş Operatör Eğitimi, verimlilik konusunda öncelikli olan, önceden deneyimli operatörler için gelişmiş bir kurstur. Program, operatörlerin daha üretken olmalarına yardımcı olurken, daha az kazançlı ve çevreye duyarlı bir çalışma için yakıt tüketimini, makine aşınmasını ve yıpranmayı ve plansız aksama süresini azaltır.

Sahip olacaklarınız

Optimum verimlilik

Operatörler, makine mekanizması ve uygulamalarının daha ileri farkındalığı ile işlerini daha etkili bir şekilde planlayabilir, daha az çabayla daha fazlasını elde etmek için verimlilik ve karlılıklarını arttırabilirler.

Daha yüksek verimlilik

Volvo makinelerinin akıllı özelliklerinin ve fonksiyonlarının iyi bir şekilde anlaşılması ile operatörler, makine mekanizmasını tam potansiyeliyle kullanabilirler.

Daha güvenli çalışma

Eğitim, operatörlerin kaza ve kaza riskini azaltmaya yardımcı olarak becerilerini ve işletme uygulamalarını sürekli olarak iyileştirmelerini sağlar.

Azalmış aşınma, azalmış masraflar

Eğitim, aşınma ve hırpalanmayı en aza indirerek makineye yüklenmiş gereksiz gerginliği önlemeye yardımcı olur, bu sayede masrafları azaltır.

Daha fazla çalışma süresi

Doğru makine kullanımı, makinelerinizin iyi durumda kalmasını sağlar ve makine ömrünü ve artık değeri artırırken, planlanmamış duruş süreleri riskini azaltır.

Yükselmiş operatör tatmini

Eğitimin iş memnuniyetini arttırdığı, operatörlerin daha mutlu ve üretken olmasına yol açtığı kanıtlanmıştır. Çalışan gelişimine olan bağlılık, yetenekli operatörleri çekmeye yardımcı olur.

Eğitim karşılığı

Operatör becerilerini geliştirmeye yatırılan para iyi harcanmış paradır. Yetenekli bir makine operatörü, daha hızlı ve daha verimli çalışarak zaman ve yakıt tasarrufu yaratır. Uygun operatör eğitimi, kazancınızı artırmaya yardımcı olur ve hem operatör maliyetlerini hem de çevreye olan etkileri azaltır.

Hollanda

Ton Driessen, Tekerlekli yükleyici operatörü (Wienerberger)

“EcoOperator eğitiminden önce, sürekli tam güçle çalışıyordum. Şimdi, aynı üretkenliği yarı güçle gerçekleştiriyorum.”

Cezayir

Kader Salhi, Üretim müdürü (SAPAM)

“Eğitimden sonra, yakıt, lastik ve yedek parça maliyetlerinde azalma gördük.”

İsveç

Anders Johansson, Takım Lideri (Econova)

“23 yıl boyunca tekerlekli yükleyici kullandıktan sonra, her şeyi bildiğinizi düşünürsünüz. Ama EcoOperator kursu ile becerilerinizi ne kadar ilerletebileceğinizi öğrenmek etkileyici. Zaman ve para tasarrufu yapmayı ve aynı zamanda çevreyi korumayı öğreniyorsunuz.”

Hollanda

Peter Amsen, Fabrika Müdürü (Wienerberger)

“Saatte 4 litre yakıt tasarrufu yaptık. Bu %20 azalma muazzam!”
“Harika sonuçlara dayanarak, EcoOperator eğitimini diğer sahalarımızda da uygulayacağız.”

Nasıl çalışır

Volvo advanced operator training

EcoOperator Eğitim programı, operatörün işletmenizin elde ettiği sonuçları etkileyebileceği çeşitli alanları kapsar. Volvo eğitmeni operatörlerle yakın işbirliği içinde çalışarak bilgi seviyelerini artırır ve mümkün olan en iyi performansı sergilemeleri için gerekli becerileri kazandırır.

Değerlendirme

Veri analizi
Bayinin eğitmeni geliştirme fırsatlarını tanımlamak üzere makine verilerinin bir başlangıç analizini yapar.

Saha ziyareti
Daha fazla bilgi edinmek ve değerlendirme aşamasını tamamlamak için, bir saha ziyareti düzenlenir. Buna makine incelemeleri ve kullanma uygulamalarının ve çalışma yeri koşullarının değerlendirmeleri dahildir.

GELİŞTİRME

Teori
Operatörler çalıştırma teknikleri ve verimlilik hakkında daha derinlemesine en iyi uygulama bilgileri sağlayan teorik eğitim alır. Eğitmenlerimiz, uzun süreli ve kalıcı gelişme sağlamak için en son eğitim araçlarını kullanır.

Pratik Operatörler
daha önce öğrendikleri teknikleri “iş üzerinde” uygular. Bu, kullanıma hazır alıştırmalarla veya operatörün günlük çalışması sırasında eğitmen tarafından koçluk ile tamamlanabilir.

Sürdürme

Takip
Birkaç ay sonra, yeni bir makine veri analizi gerçekleştirilir. Sonuçların bir özeti bir ek geliştirme önerileriyle birlikte sağlanır.

Akıllı eğitimaraçları

Eğitim programını desteklemek ve elde edilen sonuçları sürdürmek için Volvo yetkili satıcınız çeşitli akıllı çözümler sunabilir. Bazı örnekleri aşağıda bulabilirsiniz.

Gelişmiş Eğitim Simülatörleri

Kötü hava koşullarına veya makine eksikliğine bakılmaksızın, EcoOperator Eğitiminin pratik parçaları her zaman son model Volvo simülatöründe gerçekleştirilebilir.

Hem ekskavatör, tekerlekli yükleyici hem de belden kırma kamyonu konfigürasyonları mevcut olduğunda, Volvo simülatörlerioperatörlere gerçek bir şantiye deneyimi sunmak için gerçek saha ve makine taşıma koşullarını doğru şekilde kopyalar. Operatörün verimliliği ve üretkenliği, performansın izlenmesi ve iyileştirmenin izlenmesi için simülatör kullanılırken ayrıntılı olarak ölçülür.

Insight reports

CareTrack telematik sistemi ile güçlendirilen İçgörü Raporları, operatör eğitimi için mükemmel destek malzemesi olabilir. Kapsamlı bir rapor portföyü, Volvo makinelerinin sağlığı, verimliliği ve üretkenliği ile ilgili bilgiler sağlar ve operatörlere, çalışma tarzlarının makine performansını nasıl etkilediğiyle ilgili hazmedilmesi kolay bilgiler sunar.

İşlerinizi büyütün

Bizim buna nasıl katkı sunabileceğimizi tartışalım.

Bizimle temasa geçin