Construction Equipment Türkiye
volvo aşınma parçaları
AŞINMA VE BAKIM

BAKIMI İYİ YAPILMIŞ BİR MAKİNE ÜRETKEN BİR MAKİNEDİR

Ekskavatörün alt takımı bir kahraman gibi çalışır. Makinenin toplam ağırlığını taşır ve çalışma sırasında sürekli olarak kaya ve başka engellere maruz kalır.

Alt takım arızalandığında makine çalışmayı durdurur. Bu nedenle, alt takımınızın bakımına zaman ayırmak ve aşınma durumunu takip etmek iyi bir fikirdir.

Neden alt takım denetimi gerçekleştirilmeli?

Alt takımın durumu, ekskavatörün kazançlılığı için belirleyicidir. Alt takım bileşenleri dengesiz aşınırsa, makinenin performansı bozulur. Kötü durumdaki bileşenler yakıt tüketimini yükseltir, makinenin ömrünü kısaltır ve beklenmedik durma sürelerini uzatır.

Bundan sadece alt takımın durumu düzenli olarak kontrol edildiğinde emin olunabilir. Bu şunlara yardımcı olur:

  • Küçük sorunları büyümeden belirleyin
  • Beklenmedik arıza sürelerini ve üretimin durmasını önlemek için daha iyi donanıma sahip olmak için
  • Proaktif bir servis ve onarım planlamasına destek olan aşınma durumunu ve aşınma eğilimi hakkında bilgi edinin
  • Operatör davranışından kaynaklanan anormal aşınmayı tespit ederek operatörlerin aşınmayı azaltmaya nasıl yardımcı olabilecekleri hakkında farkındalığı iyileştirmek için doğru eğitimi sunma imkanına sahip olursunuz.

Tek bir ölçümün sadece alt takım aşınma durumunun mevcut durumunu gösterip düzenli ölçümlerinin bir aşınma eğilimi sunduğunu unutmayın.

Alt takım aşınma denetimi

Bu, alt takım için kapsamlı aşınma incelememizdir. Bölgedeki Volvo bayisinde çalışan eğitimli bir Volvo CSR veya Servis mühendisi tarafından gerçekleştirilir.

Volvo bayiniz, fotoğraflar ve veriler ile destekleyerek aşınma denetiminin sonuçlarını sunabilir. Bu şekilde anormal aşınmayı erkenden yakalayabilirsiniz. Denetimin sonuçlarını aşınmanın nasıl azaltılacağına dair tavsiye ve gerekirse bir alt takım onarımı veya revizyonu için bir tarih verebilen Volvo bayiniz ile analiz edebilirsiniz.

Alt takım görsel denetim

Bağımsız olarak veya Alt Takım Aşınma Denetimine (UCWI) ek olarak kullanılan görsel denetim, alt takımının genel durumu hakkında bilgi sağlayabilen bir Volvo servis mühendisi ve servis personeli tarafından gerçekleştirilebilir. Sonuca dayalı olarak herhangi bir eylem veya daha ayrıntılı bir Alt Takım Aşınma Denetimi için bir randevu gerektiğinde danışmanlık sunulur.

Bölgedeki Volvo bayiniz hızlı ve tam bir alt takım kontrolü için gerekli eğitime ve alet edevatlara sahiptir.

Volvo Alt Takım parçaları hakkında daha fazla bilgi edinin
Daha fazlasını bulun
Alt takım denetimi için randevu kararlaştırmak için bölgedeki bayinizle iletişime geçin
Bölgedeki bayinizi bulun