Construction Equipment Türkiye
Volvo Construction Equipment, mühendis olmaları için genç kızlara ilham veriyor.
Değişim Burada Başlar

İnovasyonun cinsiyeti yoktur – Genç kızların mühendis olmak için teşvik edilmesi

Sadece bir şey dünyayı daha iyi bir yer haline getirebilir; insanlar. Farklı görüşleri ve bakış açılarını dinlemek, daha akıllı ve daha güçlü olmanın en iyi yoludur. İşte bu nedenle sektörümüzü daha fazla genç kadın için cazip kılmanın bir yolunu bulmak gerekiyor.

Vera, genç kadınların bilim ve teknoloji alanlarındaki yeteneklerini ortaya çıkarmak için tasarlanmış bir dizi inovasyon atölyesidir. Genç kadınlar yaş aldıkça teknolojiye karşı ilgilerini kaybettiğinden bu girişim çok önemlidir. Birçok Batı ülkesinde 10 yaş civarında bir kültürel eşik noktası vardır.

Anna Sannö, Volvo CE'nin Araştırma Stratejisi Yöneticisi'dir. Sannö şunları söylüyor:
– Kızlara daha genç bir yaşta ulaşarak, onlara mühendislikte bir kariyer yapabilme potansiyelini gösterme fikri bizi çok motive etti. Şirketimizde bu tür teknoloji görevleri için yeterince kadın aday başvurmuyor. 

Volvo L220H Tekerlekli Yükleyicide servis işlemleri yapan kadın servis teknisyeni

Zorluklar ilgiyi artırır

Atölyelerde kızlara, hepsi gerçek dünya senaryolarında hazırlanmış, bir dizi zorlu görev veriliyor ve teknolojik çözümler bulmak üzere birlikte çalışmaları için birçok araç ve materyal sağlanıyor.

Sonuç çok net. Kızlar, bu konulara çok daha büyük bir ilgi gösterdi. Ulaşılan kanıtlar, mühendislikte daha iyi bir cinsiyet eşitliğinin toplumun karmaşık sorunları için daha dahil edici ve inovatif çözümler ile sonuçlanacağını da gösteriyor.

Şirketimizde bu tür teknoloji
görevleri için yeterince kadın
aday başvurmuyor.

Anna Sannö

Volvo CE Araştırma Stratejisi Yöneticisi

– "Zorlu görevin ucu ne kadar açık olursa onların bunu çevrelerinde o kadar çok fark ettiğini, bu kızların konuyla o kadar çok ilgilendiğini keşfettik." diyor Anna.

Atölyeler, Volvo CE ve stratejik iş ortağı Mälardalen Üniversitesi tarafından birlikte düzenleniyor. Atölyelere İsveç'in ilk kadın mühendisi olan Vera Sandberg onuruna Vera adı verildi.

Volvo L220H Tekerlekli Yükleyicide servis işlemleri yapan kadın servis teknisyeni
Daha fazla bilgi ister misiniz?

Bize bir mesaj gönderin ve biz de memnuniyetle size yardımcı olalım.

Bizimle temasa geçin