Construction Equipment Türkiye
Değişim Godson ve Hedvig ile başlar
Değişim Burada Başlar

Elektrikli makinelere şebekenin dışında elektrik sağlanması - Gelecek elektrikte

Volvo CE olarak sunduğumuz tüm ürünleri 2040'a kadar fosil yakıtsız olacak şekilde dönüştürmek için hiç yorulmaksızın çalışıyoruz. Bu taahhüdün önemli bir kısmını da akademik programlarımız ve öğrenci işbirlikleri yoluyla mühendisliğin geleceğine yatırım yapmak oluşturuyor. Öğrencilerin gelecekte ilham verici bir iş gücünün parçası haline gelmesi ve yeni düşünce yollarını açması için onlara bir gelişim basamağı sağlamayı ümit ediyoruz. 

Volvo CE'nin Stanford Üniversitesi'ndeki MH310'a katılımı, geleneksel sorun çözmenin sınırlarını zorlayan genç mühendislik beyinlerini yetiştirmek için oluşturulmuştur. Bu kez öğrencilerin aşması teşvik edilen zorluk, "Elektrikli inşaat makinelerine elektrik şebekesi dışında elektrik sağlanması"dır.

Öğrenciler Hedvig, Godson ve onların BTH Üniversitesi (İsveç) ve Stanford Üniversitesi'nden (USA) ilgili ekipleri, kıtalar arasında ilham verici bir yolculuğa çıkarak, masa başındaki taslaklardan prototipe doğru geleceği inşa ediyor.

Bu teşvikleri öğrencilere sunduğumuzda sorunu ele almak için Volvo olarak henüz değerlendirmediğimiz yeni yollar ortaya çıkıyor.

Maggie Oren

Volvo Stratejik Ortaklık Yöneticisi ve Akıl Hocası

Hedvig, Godson ve ekipleri, Volvo tarafından verilen görevi yerine getirmek için Nomad ve Oasis adı verilen işlevsel ve taşınabilir prototipler üretti. Oasis, rüzgar türbini ve güneş panelleri kullanarak elektrik üretirken, Nomad bozuk veya hiç olmayan elektrik altyapısına sahip uzak alanlarda elektrikli makinelere elektrik dağıtıyor.

Bu filmi izleyerek Hedvig ve Godson gibi değişim yaratanları nelerin motive ettiğini ve Volvo CE'nin onların yollarını çizmesine nasıl yardımcı olduğunu deneyimleyin. DEĞİŞİM BURADA BAŞLIYOR