Construction Equipment Türkiye
Değişim Burada Başlar

Değişim Stena Recycling ile başlar

Stena Recycling'in İsveç'teki tesisinde bulunan Volvo ECR25 Electric, 4.000 saatten uzun bir süredir neredeyse hiç durmaksızın çalışıyor. Stena Recycling Satın Alma Yöneticisi Marika Björnum'un elektrikli makinelere geçmenin hem iş hem de çevre için neden iyi olduğu konusundaki sözlerine kulak verelim.

Yerel hurdacıdan sektör liderine - Değişime giden sarsılmaz adanmışlık

Son 80 yıldır Stena Recycling, İsveç'i geri dönüşüm konusunda dünya ölçeğinde bir simge durumuna getirmek için uzun mesafe katetti. Onların dünyayı daha iyi bir yer haline getirmeye olan adanmışlıkları kendilerinden başlıyor. Şirketin dizel makinelerini Volvo CE elektrikli makineleri ile değiştirme stratejisi, emisyonları düşürme ve verimliliği artırma konusunda ezberleri bozmuştur.

Daha iyi anlaşılması için şu örneği verebiliriz; bu makinenin taşıdığı malzemeyi üst üste yığsaydık, bir hafta içinde yığının yüksekliği Eyfel Kulesi'ni aşardı. Bu müthiş değil mi?

Marika Björnum

Stena Recycling Satın Alma Yöneticisi

Bu değişimin lideri, Stena Recycling satın alma yöneticisi olan Marika Björnum'dur. Marika'ya göre elektrikli makinelerin kullanılması birçok nedenden dolayı bir kazan-kazan durumudur. Daha düşük yakıt maliyetleri, daha fazla verimlilik, sıfır emisyon, daha az titreşim gibi birçok avantaj sayesinde Volvo elektrikli makineler hem iş hem de çevre için harika bir seçenektir. 

Şirketin endüstriyel plastik geri dönüştürme tesisindeki Volvo ECR25 Electric, 4.000 saatten uzun süredir durmaksızın çalışıyor. Makine, yalnızca hızlı şarjlar için mola veriyor ve her gün 20 tonun üzerinde geri dönüştürülmüş malzeme taşıyor. Öncesinde kullanılan dizel makinenin yerini alan bu makine, enerji maliyetlerini %83 düşürüyor ve yıllık CO2 emisyonlarını yaklaşık 21 ton azaltıyor. Kompakt tasarımı, sessize yakın çalışması ve emisyon üretmemesi nedeniyle bu makine, tesisteki iç mekan çalışmaları için ideal bir seçenektir.

Stena Recycling ve Volvo CE'nin daha iyi, daha dairesel ve sürdürülebilir bir gelecek inşa etmek için nasıl birlikte çalıştığını görmek üzere bu videoyu izleyin.

Elektrikli makinelerimizi inceleyin
Beni oraya götür