Construction Equipment Polska

Na paryskich targach Intermat 2018 Volvo prezentuje rozwiązania, które ułatwiają klientom osiągnięcie sukcesu

Światową gospodarkę kształtują ogromne siły technologiczne, społeczne i klimatyczne. Grupa Volvo prezentuje na targach Intermat maszyny i usługi, które ułatwiają klientom osiągnięcie sukcesu. To one stanowią najlepsze świadectwo dążenia marki do budowy lepszej przyszłości w ramach inicjatywy „Building Tomorrow”.

W obliczu dynamicznie zmieniającego się społeczeństwa Volvo oferuje maszyny, usługi i sieć dystrybucji, które są nieocenione bez względu na skalę projektu realizowanego przez klientów. Właśnie takie jest główne przesłanie wystawy Volvo na francuskich targach Intermat w Paryżu, która stoi pod znakiem inicjatywy „Building Tomorrow”.

Łączna powierzchnia wystawiennicza Volvo Construction Equipment (Volvo CE) — w hali i na zewnątrz — liczy 4800 m2. Firma prezentuje na niej szeroką gamę nowych i udoskonalonych maszyn — koparek, ładowarek kołowych, rozściełaczy i walców — oraz przypominający tablet nowoczesny ekran dotykowy Volvo Co-Pilot, na którym bazują wszystkie platformy Volvo Assist.

W połączeniu z usługami Volvo Services oferowane maszyny to sprawdzony przepis na sukces. Grupa Volvo to swoisty fenomen w branży, a to za sprawą ścisłej współpracy ze spółkami siostrzanymi — Volvo Trucks, Volvo Penta, Volvo Buses i Volvo Financial Services. To dzięki niej firma jest chętnie wybieranym partnerem podczas realizacji największych projektów budowlanych, na przykład wartej 100 miliardów EUR inwestycji infrastrukturalnej „Grand Paris”.

Rozwiązania dla miasta

W odpowiedzi na postępującą urbanizację firma Volvo prezentuje na paryskich targach Intermat trzy nowe maszyny o małym promieniu obrotu — koparkę gąsienicową ECR355ENL, koparkę kołową EWR170E i minikoparkę ECR18E. Świetnie sprawdzają się wszędzie tam, gdzie operatorzy zmagają się z deficytem miejsca. A jednocześnie są jak zawsze ciche, ekonomiczne i ekologiczne.

Minikoparka ECR18E to niejedyna „mała wielka gwiazda” wystawy Intermat. Na wyróżnienie zasługuje też maszyna EX2, która zdobyła nagrodę targów Intermat za innowacyjność. Prototyp minikoparki EX2 z układem napędowym w pełni elektrycznym nie emituje żadnych zanieczyszczeń, zapewnia 10-krotnie większą wydajność przy 10-krotnie niższym poziomie hałasu, a w porównaniu z tradycyjnymi, konkurencyjnymi rozwiązaniami generuje niższy całkowity koszt posiadania. To prawdopodobnie pierwszy na świecie prototyp całkowicie elektrycznej minikoparki.

na-paryskich-targach-intermat-2018-volvo-prezentuje-rozwiązania-które-ułatwiają-klientom-osiągnięcie-sukcesu-02-1920
Rosnąca urbanizacja sprawia również, że zwiększa się zapotrzebowanie na wyspecjalizowany sprzęt do wyburzeń i recyklingu. Dlatego firma Volvo przeznacza część zewnętrznej przestrzeni wystawienniczej na targach Intermat specjalnie dla rozwiązań w tej dziedzinie. W strefie rozbiórki i recyklingu znajdują się m.in. koparka EC380E — którą można opcjonalnie wyposażyć w wysięgnik z przedłużeniem do wyburzeń na wysokości — oraz zupełnie nowa maszyna przeładunkowa EW240E MH. To właśnie w przypadku tych zastosowań specjalistyczna wiedza Volvo w zakresie bezpieczeństwa stanowi szczególną korzyść.

Nowe modele walców

Ponadto Volvo poszerza ofertę maszyn do robót drogowych. Podczas targów Intermat Volvo CE zaprezentuje nowy rozściełacz P6820D z udoskonalonym elektronicznym układem sterowania rozściełaniem EPM3 i systemem Pave Assist, a także walec do asfaltu DD105 z bębnami wyposażonymi w układ oscylacyjny. Dzięki wprowadzeniu na rynek maszyny DD105 gama zagęszczarek do gruntu i asfaltu od Volvo stała się jeszcze bardziej wszechstronna.

Warto wspomnieć o innych maszynach demonstrowanych na wystawie Intermat — ładowarce kołowej L260H na rynek europejski i udoskonalonej ładowarce kołowej L180H z przeprojektowanym zespołem napędowym.

Dopełnienie platformy Volvo Co-Pilot

Na targach Intermat debiutują także systemy Haul Assist i Dig Assist na rynek europejski. To działające na platformie Volvo Co-Pilot aplikacje, które zwiększają produktywność, wydajność i bezpieczeństwo, pozyskując w czasie rzeczywistym dane dotyczące odpowiednio wozideł przegubowych i koparek, a następnie wyświetlając je na ekranie w kabinie operatora. Nowy system Haul Assist wykorzystuje również informacje z opcjonalnej aplikacji Volvo do ważenia pokładowego, co ułatwia operatorom i personelowi na placu budowy monitorowanie załadunku wozideł przegubowych z systemem sygnalizacji świetlnej.

Funkcja ta znakomicie uzupełnia dotychczasową gamę rozwiązań Volvo Co-Pilot, która obejmuje obecnie systemy Haul Assist, Load Assist, Dig Assist, Pave Assist i Compact Assist. Fakt, że wszystkie maszyny prezentowane podczas wystawy Intermat mają wyświetlacz Volvo Co-Pilot, to dla klientów jasny sygnał, że ich producent może w ciągu następnych kilku miesięcy dostarczyć maszyny wyposażone w systemy Co-Pilot.

Wspomaganie teraz w 3D

W zależności od wymaganego poziomu dokładności klienci mogą zamówić maszyny wyposażone we wspomagające pracę funkcje 2D, In Field Design (to stworzone przez Volvo oprogramowanie działające na granicy 2D i 3D), a teraz również 3D — dzięki współpracy z firmą Topcon. W przyszłości klienci będą także mieli do wyboru oprogramowanie 3D opracowane wspólnie z firmami Trimble i Leica.

Wyświetlacz Volvo Co-Pilot jest montowany fabrycznie, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby zostały w niego wyposażone maszyny Volvo, które klient już posiada. A ponieważ sprzęt jest produkowany przez Volvo i montowany przez inżynierów Volvo, jego instalacja przebiega bezpiecznie i jest on objęty gwarancją Volvo.

Szeroka gama głowic uchylnoobrotowych montowanych fabrycznie

Spółka Volvo CE promuje także głowice uchylnoobrotowe Steelwrist, które są montowane fabrycznie w 15 modelach koparek na rynek europejski. Na życzenie klienta dostępne są także rotatory innych marek, jednak nie są one montowane fabrycznie.

Nowe usługi zwiększające dyspozycyjność maszyn

W ramach usług Volvo Services spółka Volvo CE prezentuje na targach Intermat nowe rozwiązania: proaktywny monitoring i raporty o stanie maszyn. Dzięki proaktywnemu monitoringowi dealerzy na bieżąco monitorują maszyny klienta pod kątem alarmów i kodów błędów, a w razie wystąpienia problemu zdalnie go diagnozują. Przeprowadzana przez dealerów konserwacja zapobiegawcza pozwala zminimalizować ryzyko przestoju i koszty naprawy. Z kolei raporty o stanie maszyn pomagają w planowaniu konserwacji i sygnalizowaniu problemów związanych z nieprawidłowym działaniem lub zastosowaniem maszyny. Ponadto spółka Volvo CE wprowadza na rynki europejskie nową, dwuletnią gwarancję na części.

Siła w Grupie

Wchodzące w skład Grupy przedsiębiorstwa — Volvo Trucks, Volvo Penta i Volvo Financial Services — również akcentują swoją obecność na targach Intermat, podkreślając wyjątkową konkurencyjność oferty Grupy Volvo. Firma Volvo Trucks, producent ciężarówek do robót drogowych, uczestniczy w projektowaniu maszyn budowlanych Volvo. Z kolei przedsiębiorstwo Volvo Penta konstruuje niezwykle łatwe w serwisowaniu silniki do zastosowań przemysłowych, które są montowane w innych maszynach. Monumentalne projekty, takie jak inwestycja „Grand Paris”, doskonale obrazują korzyści, jakie niesie za sobą ta współpraca, a jednocześnie świadczą o nieustannym zaangażowaniu Volvo we francuski rynek.

Zdjęcie 1: Wewnętrzna wystawa Volvo na paryskich targach Intermat 2018
Zdjęcie 2: Zewnętrzna wystawa Volvo na paryskich targach Intermat 2018