Volvo odhaluje četné úpravy, které u smykem řízených nakladačů série C zvyšují produktivitu - Tiskové zprávy : ASCENDUM STAVEBNÍ STROJE CZECH S.R.O.
25.3.2014 

Volvo odhaluje četné úpravy, které u smykem řízených nakladačů série C zvyšují produktivituVolvo unveils raft of productivity-enhancing

Výkonné smykem řízené nakladače série C od společnosti Volvo Construction Equipment, které jsou k dispozici jako např. radiální modely MC60C a MC70C nebo svislé modely MCT95C a MCT85C, byly upraveny a nabízejí nyní celou řadu dychtivě očekávaných vylepšení - v neposlední řadě, třeba motor Stage IIIB.

Díky využití chlazené recirkulace výfukových plynů (EGR), systému vstřikování paliva common rail s tlakem až 2000 bar a turbodmychadlem s neměnnou geometrií nepotřebuje motor Stage IIIB s podporou společnosti Volvo žádný filtr pevných částic, což představuje u kompaktních strojů jasnou výhodu. Systém vstřikování paliva common rail, pracuje s vyšším tlakem a využívá elektronické řízení vstřikování. Elektronické řízení otáček motoru průběžně upravuje vstřikování tak, aby spalování a parametry motoru byly optimální. Výhodou jsou nižší náklady na provoz bez dalšího servisu zařízení pro následné čištění spalin.

Zákazníci společnosti Volvo si mohou vybrat ze dvou možností: kolový nebo pásový smykem řízený nakladač. Všechny modely jsou vhodné pro nakládání vozidel, manipulaci s materiálem a pro zemní práce. Vyznačují se vysokou mírou stability a efektivity.

Modernizovaná řada strojů série C nabízí vysoký točivý moment při nižších otáčkách než podobné stroje. Toto společně se standardním automatickým chodem naprázdno umožňuje ušetřit až 10% paliva. Další úpravy u smykem řízených nakladačů série C se týkají vylepšeného průtoku vzduchu, upravených dorazů pro nakladač. Na přání je k dispozici reverzní ventilátor.

Pokud se během pěti sekund neaktivuje žádný z ovladačů, stroj automaticky přepne do režimu chodu naprázdno. Aby byla zajištěna maximální bezpečnost a produktivita, otáčky motoru se na zvolenou rychlost nastaví téměř okamžitě poté, kdy se operátor dotkne ovládacího prvku. Pokud obsluha potřebuje např. předehřát motor, může automatické přepnutí do režimu naprázdno vypnout v informační nabídce.

Zákazníkům, kteří pracují v extrémně prašném prostředí, důrazně doporučujeme používat příplatkový reverzní ventilátor. U této výbavy se ventilátor na 5 sekund každých 30 minut otáčí v opačném směru. Tuto funkci lze zapnout nebo vypnout manuálně pomocí spínače na levém ovládacím panelu. Příplatkový reverzní ventilátor výrazně zkracuje prostoje způsobené čištěním chladicího systému. Současně se tím eliminuje riziko přehřátí stroje. Stejně jako u starších modelů se chlazení nachází vedle sebe tak, aby bylo zajištěno optimální fungování - je zde hydraulické chlazení, chlazení motoru vodou a chlazení paliva a plnicího vzduchu, které doplňuje motor Stage IIIB.

Nyní si obsluha může rovněž zvolit jednu ze tří úrovní citlivosti ovládacích prvků, a to v závislosti na požadované rychlosti a přesnosti. Obsluha si rovněž může vybrat, zda se má použít ovládání podle schématu ISO nebo H. Zákazníci těží z vyšší produktivity – každá obsluha si totiž najde způsob, který zcela vyhovuje jeho zvyklostem a pracovnímu úkolu.

Snadná údržba
Smykem řízené nakladače série C jsou navrženy tak, aby vydržely co nejvíce. Hydraulické rychlospojky ORFS (Oring face seal) na hydraulických spojích garantují 100% těsnost. Robustní čepy otáčení ramen nakladače jsou větší a tedy silnější než čepy u konkurenčních strojů. Díky tomu je zatížení na ramenu rozděleno rovnoměrnější, což prodlouží životnost komponentů.

Ve výjimečných případech, kdy stroj vyžaduje větší pozornost než je běžná každodenní rutinní kontrola, jsou všechny důležité komponenty snadno přístupné - k dispozici je totiž dopředu odklápěcí kabina a velká servisní dvířka, která zakrývají prostor vzadu. Speciální samostatné rameno nakladače a boční dveře umožní obsluze snadné vysedání z kabiny - nemusí přitom chodit pod nákladem a může aktivovat teleskopické vzpěry bez pomoci jiné osoby. Tento pohodlný přístup k servisním místům zkracuje prostoje na minimum a prodlužuje životnost stroje.

Jako doma
Kabina je prostorná a vybavena snadno přístupnými úložnými schránkami. Pod loketní opěrkou vlevo je 12V zásuvka. Zřetelné indikace v horních rozích kabiny vpředu jsou naprosto přehledné. Vnitřní hlučnost je na velmi nízké úrovni a to i u provedení bez kabiny. Koneckonců, obsluha, která pracuje v pohodlí, podává vyšší výkon.

 

Tato kabina se vyznačuje výborným výhledem, takže obsluha může manévrovat na úzkých místech. Výložník uložený letmo u strojů série C s vertikálním zdvihem nemá příčný nosník, který brání výhledu z velkého horního okna podepřeného úzkými sloupky kabiny ROPS. Toto velké přední okno slouží rovněž jako nouzový východ. Okno je dva a půl krát větší než běžné nouzové východy vzadu na stroji, což rozptýlí jakékoliv pochybnosti pro případ nepravděpodobného převrácení stroje. Ze strany nebrání obsluze ve výhledu klec se sítí, kterou používají u svých strojů mnozí konkurenti. Po celé délce kabiny jsou zde totiž k dispozici velké boční dveře. Tyto dveře se otevírají na 75 stupňů, což zaručuje rychlý a pohodlný přístup, aniž by obsluha musela šplhat přes přídavná zařízení nebo otáčet se, aby si sedl. Prostor je přístupný přes robustní stupátko s protiskluzovým povrchem.

Univerzální smykem řízené nakladače série C lze vybavit celou řadou přídavných zařízení Volvo - např. zemním vrtákem, lopatou "6 v 1", rýhovačem, paletizačními vidlemi, dozerovou radlicí, hydraulickým kladivem, drapákem na šrot nebo zametacím zařízení. K dispozici je výbava pro téměř každý úkol. Podobně jako u všech strojů Volvo stojí za sérií C celá globální síť s techniky, servisy a prodejci, díky kterým si nemusíte dělat vůbec žádné starosti.

Parametry:

Specs

Konec

Leden 2014

Další informace - viz www.volvoce.com/press

Kontaktní osoba:

Thorsten Poszwa
Ředitel, externí komunikace
Volvo Construction Equipment
Telefon: int +32 4918 60331
Email: thorsten.poszwa@volvo.com
Twitter: http://twitter.com/VolvoCEGlobal

Brian O'Sullivan
SE10
Londýn
Telefon: int +44 77 333 50307
Email: osullivan@se10.com