Kolový nakládač Volvo L180HHL high-lift s dosahem až do nebe - Tiskové zprávy : ASCENDUM STAVEBNÍ STROJE CZECH S.R.O.
6.3.2014 

Kolový nakládač Volvo L180HHL high-lift s dosahem až do nebe180hhl

Kolový nakládač Volvo L180HHL highlift s ucelenou nabídkou drapáků Volvo umožňuje manipulaci s kládami ve výjimečné výšce a s výjimečným dosahem. Stroj L180HHL se speciálním systémem vysokozdvižného ramene umí nejen skládat klády do výšky, díky čemuž lze využít prostor ve skladu dřeva na maximum. Tento stroj se dřevem manipuluje rychle a bezpečně, takže je nakládání a vykládání efektivní. Rychlosti a bezpečnosti při každém pracovním cyklu napomáhá rovněž výjimečná stabilita stroje, která umožní vysokou rychlost přesunu stroje i s nákladem.

Bez ohledu na to, zda stroj L180HHL stojí nebo se pohybuje, operátor má náklad dokonale pod kontrolou, a to i při manipulaci s kládami, které jsou uloženy uprostřed. Díky rotační jednotce může operátor podle potřeby naklonit a otočit drapák tak, aby se přiblížil ke kládám pod maximálně bezpečným a efektivním úhlem. K přesné a bezpečné manipulaci dále přispívá integrovaná funkce tlumení, která vyvažuje kmitající náklad. Pokud stroj pracuje na velmi nerovném terénu, nárazy absorbuje rovněž systém BBS (Boom Suspension System), který omezuje pohyby nákladu a zvyšuje míru komfortu pro operátora. Operátor si díky pohodlnému sedadlu a ochraně před vibracemi v prostorné kabině s certifikací ROPS/FOPS užívá příjemnou jízdu. Dále pohodlí operátora zvyšují ergonomicky rozmístěné ovládací prvky a nízká hlučnost v kabině. Díky tomu může operátor pracovat produktivně.

Efektivita a ekologie
Stroj L180HHL je nejen produktivní, ale spotřebovává velmi málo paliva. Silný motor D13J s nejnovější technologií Volvo Tier 4 Final/Stage IV splňuje přísné požadavky na emise a přesto spotřebovává málo paliva a vyznačuje se výjimečnými parametry. Spotřeba paliva v motoru dále klesá díky sladěné kombinaci pohonné jednotky Volvo a inteligentní hydrauliky, která zajišťuje výkon pouze v případě potřeby. Hydraulika se snímáním zátěže rychle reaguje na propracovanou regulaci nákladu. Dále jsou tímto kratší pracovní cykly. Další inteligentní funkce, Reverse-By-Braking (RBB), automaticky přibrzdí provozní brzdy, pokud operátor změní směr pohybu stroje. Tím se nejen snižuje spotřeba paliva, ale rovněž se méně namáhá pohonné ústrojí, což vede k prodloužení životnosti komponentů. Technologie Volvo Optishift využívá funkci RBB v kombinaci s měničem točivého momentu s uzávěrkou. Výsledkem je přímý pohon mezi motorem a převodovkou, kdy nedochází ke ztrátám výkonu v měniči točivého momentu a spotřeba paliva klesá až o 18%. K nižší spotřebě paliva přispívá rovněž pedál Eco, který mechanickým odtlačováním vede operátora k tomu, aby dal nohu z plynu, pokud by otáčky motoru měly překročit optimální provozní rozsah.

Velký dosah, malé nároky na údržby
Majitelé si všimnou nejen menších nákladů na palivo. Díky odolné konstrukci s malými nároky na údržbu mohou rovněž zaregistrovat pokles výdajů na servis a náhradní díly. Baterie jsou bezúdržbové. Ani kolébky u zadních náprav nevyžadují žádnou údržbu, jelikož jsou vybaveny ložisky a pouzdry namazanými tak, aby vydržely po dobu životnosti stroje. Opotřebení stroje snižuje automatický systém mazání, který lze upravit pro konkrétní aplikace. Nejdůležitější komponenty stroje chrání před poškozením hydraulický chladicí ventilátor. Tento ventilátor se automaticky aktivuje pouze v případě potřeby, což snižuje spotřebu i hlučnost. Změnou otáčení se chladicí jednotky automaticky vyčistí. Bezpečnost dále zvyšuje doplňkový hasicí systém s až 16 tryskami, který se automaticky aktivuje v motorovém prostoru. Tento systém byl vyvinut speciálně pro kolové nakládače Volvo. Může být aktivován manuálně zevnitř kabiny i mimo kabinu, což představuje další bezpečnostní opatření.

180hhl

Jednoduchý servis
Každodenní servisní kontroly lze provádět díky seskupeným servisním místům snadno a rychle. Díky tomu jsou prostoje stroje minimální. Hydraulické čerpadlo umožní naklonit celou kabinu o 35° nebo 70° tak, aby nejdůležitější komponenty byly snadno přístupné. Celá kapota motoru se otevírá elektronicky - operátor nebo technik nepotřebují žádnou pomoc. Díky doplňkovému osvětlení vstupu pomocí LED světel a pracovnímu osvětlení, které osvítí kabinu a okolí, se usnadní provádění servisních kontrol při horších světelných podmínkách. Dále se tím zlepší viditelnost a zvýší bezpečnost při nastupování a vystupování.

Ve výjimečných případech, kdy kolový nakládač L180HHL vyžaduje více než rutinní servisní kontrolu, jsou k dispozici odborníci se společnosti Volvo s odbornými znalostmi a podporou rozsáhlé sítě prodejců a techniků. Díky lokálním znalostem a globálním zkušenostem dokáže Volvo zajistit celou řadu řešení po zákazníky - od originálních dílů Volvo až po moderní systémy sledování stroje. Výsledkem jsou nižší náklady na vlastnictví a vyšší zisky po celou dobu životnosti stroje.

Parametry:

180hhl-specs

Konec.

Prosinec 2013

Další informace najdete na www.volvoce.com/press

Kontakt:

Thorsten Poszwa

Ředitel, externí komunikace

Volvo Construction Equipment

Telefon: int + 32 2482 5021

E-mail: thorsten.poszwa@volvo.com

Twitter: http://twitter.com/VolvoCEGlobal 

Brian O'Sullivan

SE10

Londýn

Telefon: int +44 77 333 50307

E-mail: osullivan@se10.com