Volvo EC380E - dokonalý stroj do drsných podmínek - Tiskové zprávy : ASCENDUM STAVEBNÍ STROJE CZECH S.R.O.
6.3.2014 

Volvo EC380E - dokonalý stroj do drsných podmínekEC380E

Robustní pásové rýpadlo EC380E od společnosti Volvo Construction Equipment je výjimečně výkonný stroj, který snižuje provozní náklady díky malé spotřebě paliva a jednoduchým požadavkům na údržbu. Stroj pohání osvědčený motor Volvo D13, který splňuje požadavky předpisů Tier 4 Final/Stage IV. Rýpadlo EC380E se vyznačuje velkými vylamovacími silami, malými emisemi a snížením spotřeby paliva o 9%. 

Hydraulika ve stroji EC380E je dokonale sladěna s motorem. Řídí ji moderní systém s průtokem “On-demand“, což snižuje ztráty výkonu v okruhu. Speciální režim Volvo ECO pomáhá snížit celkovou spotřebu stroje až o 9%. Přitom ve většině provozních podmínek nedochází ke ztrátě výkonu. Kromě nižší spotřeby paliva se zlepšily ovládací schopnosti a stroj reaguje přesněji. Jinými slovy, integrovaný pracovní režim Volvo nabízí operátorovi možnost vybrat si v závislosti na plněném úkolu jeden z pěti pracovních režimů - I (Idle), F (Fine), G (General), H (Heavy) nebo P (Power max) - a dosáhnout tak optimální efektivitu a funkčnost stroje. Pokud ovládací prvky nejsou po jistou dobu aktivní, rýpadlo lze naprogramovat tak, aby otáčky motoru automaticky klesly, nebo se motor může dokonce vypnout, což sníží hlučnost a spotřebu paliva. Obsluha může sledovat aktuální a průměrnou spotřebu paliva na přehledně na displeji v kabině.  

Uživatelsky přívětivé rozhraní HMI
Obsluha, bezpochyby, pracuje efektivněji, pokud má k dispozici ty nejlepší nástroje. Proto rýpadlo EC380E představuje výjimečně výkonný stroj, který se navíc snadno a jednoduše ovládá. Všechna rozhraní člověk-stroj, tedy, joysticky, klávesnice a LCD monitor, jsou ergonomicky navrženy a umístěny tak, aby nabízely optimální komfort a snadné ovládání. Počet spínačů byl v porovnání se staršími modely výrazně snížen. Osmipalcová LCD obrazovka, na které se zobrazují informace o stavu stroje, které jsou klíčové z hlediska maximální produktivity a minimálních prostojů, je čitelná při jakémkoliv osvětlení. Pro zajištění bezpečnosti obsluhy se ozve zvukové upozornění, pokud se otočí klíčem v zapalování a strojník není připoután. Zábradlí a velké vodicí lišty usnadňují bezpečné nastupování a vystupování z kabiny, zatímco protiskluzové plechy, které se snadno čistí, zaručují spolehlivý povrch pro nohy strojníka.   

Minimální prostoje
Pásové rýpadlo Volvo EC380E bylo navrženo tak, aby se snadno provozovalo a jednoduše udržovalo. Tím se zajistí minimální prostoje a minimální náklady na díly a servis. Robustní trojdílný podvozek stroje EC380E a rám ve tvaru X vyrobený z vysoko-pevnostní oceli byly vyztuženy, čímž se prodloužila jejich životnost. Další krycí plechy na otoči brání poškození spodní části stroje kameny a hlušinou. Nejdůležitější komponenty stroje jsou chráněny před poškozením při vysokých teplotách hydraulicky poháněným chladicím ventilátorem s elektronickou regulací, který se aktivuje pouze v případě potřeby. Tím se dále minimalizuje hlučnost a spotřeba paliva. Doplňková reverzace ventilátoru chladiče vhání vzduch v opačném směru, čímž se ventilátor sám čistí, což usnadňuje údržbu.  Denní servisní kontroly se provádějí snadno a rychle díky seskupeným servisním místům a velkým krytům. Takto každá směna zvládne skutečně maximum. 

Prostoje minimalizuje rovněž výjimečná univerzálnost rýpadla EC380E, které lze vybavit celou řadou různých přídavných zařízení. Odolná přídavná zařízení byla vyrobena tak, aby pracovala, v dokonalé součinnosti s rýpadly Volvo. Výsledkem je výjimečná funkčnost u každého úkolu. Univerzální lopata Volvo představuje skvělý nástroj k hloubení a přesunu měkkého a středně těžkého materiálu, zatímco robustní lopata  je určena k efektivnímu hloubení zhutněného materiálu. K dispozici je celá řada úsporných vyměnitelných dílů rychlého opotřebení - např. vysoce kvalitní zuby, segmenty, boční adaptéry, mezi-zubové adaptéry a kryty. To vše chrání lopatu a prodlužuje životnost stroje. 

Základní specifikace

EC380E

Motor

Volvo D13J

Maximální výkon, užitečný

225 kW (306 hp) při 1700 ot/min

Max. nosnost podél podvozku (6,0 m/1,5 m)

15 940 kg

(6,45 m výložník / 2,6 m rameno)

Maximální dosah na opěrné rovině

10 540 mm

(6,45 m výložník / 2,6 m rameno)

Maximální hloubkový dosah

7 390 mm

(6,45 m výložník / 2,6 m rameno)

Maximální síla od válce lopaty (normální/s posilovačem) ISO6015

222/243 kN

(6,45 m výložník / 2,6 m rameno)

Maximální síla od válce násady

(normální/s posilovačem) ISO6015

201/219 kN

(6,45 m výložník / 2,6 m rameno)

Provozní hmotnost

36-43 t

Stroj EC380E je k dispozici v Severní Americe a zemích EMEA - západ a východ.
Konec

Listopad 2013

Další informace - viz www.volvoce.com/press 

Kontaktní osoba: 

Thorsten Poszwa

Ředitel, externí komunikace

Volvo Construction Equipment

Telefon: int +32 4918 60331

Email: thorsten.poszwa@volvo.com

Twitter: http://twitter.com/VolvoCEGlobal

Brian O'Sullivan
SE10
Londýn
Telefon: int +44 77 333 50307
Email: osullivan@se10.com