Žádná zakázka není pro kolové nakladače Volvo 23-35,5 t série H příliš malá - Tiskové zprávy : ASCENDUM STAVEBNÍ STROJE CZECH S.R.O.
6.3.2014 

Žádná zakázka není pro kolové nakladače Volvo 23-35,5 t série H příliš maláL150H

Kolové nakladače L150H, L180H a L220H od společnosti Volvo Construction Equipment jsou vhodné pro celou řadu úkolů - od přesunu materiálu, přes manipulaci se struskou, dřevem a stavebními bloky, až po recyklace, těžbu a stavbu tunelů. Pro tyto univerzální nakladače lze vybrat z široké nabídky specializovaných přídavných zařízení Volvo - např. vidlicový drapák na písek, manipulační lžíci, lžíci na horniny nebo univerzální lžíci. Výsledkem je optimální zisk a minimální prostoje. Tato přídavná zařízení byla navržena jako nedílná součást kolového nakladače. Funkce a vlastnosti přídavných zařízení jsou optimálně sladěny tak, aby se zvýšila produktivita a ztráty energie klesly na minimum. Například, optimalizovaný tvar lopaty pro manipulaci s materiálem Volvo s deflektorem proti ztrátě materiálu, bočními řeznými hranami a omezením míst, kde hrozí zachycení materiálu, usnadňuje, urychluje a zefektivňuje plnění lopaty. Díky tomu spotřeba paliva klesne až o 10 %.

Produktivitu lopat dále zvyšuje volitelný systém Boom Suspension System (BSS), který absorbuje rázy a brání rozsypání materiálu při přesunu po nerovném terénu. Dále tento systém zvyšuje pohodlí obsluhy a prodlužuje životnost stroje. Strojníkovi se však dobře pojede i bez systému BSS - má totiž k dispozici prostornou kabinu s certifikací ROPS/FOPS a pohodlné sedadlo s ochranou před vibracemi. 

Nejdůležitější je pohodlí
Strojník v pohodlí pracuje výkonně. Proto byla během vývoje kolových nakladačů Volvo série H věnována zvýšená pozornost pohodlí obsluhy. Úroveň hluku uvnitř kabiny je minimální. Vzduchový filtr v kabině navíc zajistí čisté pracovní prostředí bez znečišťujících látek. Čerstvý vzduch je nasáván do filtračního systému přes vysoko umístěné sání, kde je vzduch nejčistší. Vzduch prochází přes předřazený filtr, který se snadno mění. Tento filtr chrání hlavní filtr před ucpáním hrubými nečistotami. Díky špičkovému provedení recirkuluje přes filtr v kabině 90 % vzduchu, což zajistí průběžné účinné odstraňování prachu. 

Všechny ovládací prvky a informační panely jsou rozmístěny ergonomicky tak, aby se strojník zbytečně neunavil. Příplatkový multifunkční joystick usnadní ovládání tím, že operátor může hydraulické funkce ovládat současně a přesně. Nejdůležitější informace o stroji, jako např. hladina paliva a oleje, se zobrazují na přehledném displeji, na který obsluha dobře vidí i při jasném slunečném počasí. Základní konfigurování a testy může operátor provádět, aniž by se zvedal ze sedadla. 

Efektivita a ekologie
Kolové nakladače Volvo série H jsou nejen výjimečně výkonné - vyznačují se rovněž velmi malou spotřebou paliva. Nakladače vybavené nejnovější technologií motorů Tier 4 Final/Stage IV splňují nejpřísnější požadavky legislativy na emise a současně jsou velmi výkonné a spotřebovávají málo paliva. K malé spotřebě paliva v motoru D13J výraznou měrou přispívá optimalizovaná pohonná jednotka Volvo s inteligentní hydraulikou zajišťující výkon pouze v případě potřeby. Hydraulika se snímáním zátěže rychle reaguje, což umožní přesné regulování zátěže a kratší pracovní cykly. 

K dalšímu snížení spotřeby paliva a zkrácení provozních cyklů přispívají funkce Automatic Power Shift (APS) a Fully Automatic Power Shift (FAPS), které automaticky řadí v závislosti na otáčkách motoru a rychlosti přesunu stroje. Další inteligentní systém, Reverse-By-Braking (RBB), automaticky přibrzdí provozní brzdy, pokud obsluha změní směr pohybu stroje. Tím se nejen ušetří palivo, ale sníží se rovněž namáhání pohonného ústrojí, což prodlouží životnost komponentů. Technologie Volvo Optishift technology kombinuje funkci RBB s měničem točivého momentu s uzávěrku. Tím je zajištěn přímý pohon mezi motorem a převodovkou, což eliminuje ztráty výkonu v měniči točivého momentu. Dále se tím sníží spotřeba paliva až o 18%. Rovněž pedál Eco dále snižuje spotřebu paliva - mechanické odtlačení nutí strojníka dát nohu z plynu, jakmile otáčky motoru překročí optimální provozní rozsah. 

Jednodušší servis
Majitelé kolových nakladačů série H si mohou všimnout výrazně nižších nákladů na palivo - tyto stroje byly konstruovány tak, aby byly maximálně úsporné. Dále se majitelům sníží náklady na servis a náhradní díly - stroj je odolný a nevyžaduje rozsáhlou údržbu. Baterie a uložení zadní nápravy nevyžadují žádnou údržbu. Montují se s ložisky a pouzdry, které není třeba po dobu životnosti vůbec mazat. Opotřebení stroje snižuje příplatkový automatický mazací systém, který lze nastavit pro jednotlivé úkoly. Dále je zde chladicí ventilátor s hydraulickým pohonem, který udržuje nejdůležitější komponenty stroje při optimální provozní teplotě. Ventilátor se aktivuje automaticky pouze v případě potřeby. Tím se sníží hlučnost a spotřeba paliva. Reverzací ventilátoru se spustí automatické čištění chladicích jednotek. 

Každodenní servisní kontroly lze provádět snadno a rychle díky seskupeným servisním bodům, takže prostoje jsou minimální. Pro usnadnění přístupu k nejdůležitějším komponentům lze celou kabinu naklonit pomocí hydraulického čerpadla o 35° nebo 70°. Široká kabina motoru se otevírá elektricky, takže strojník nebo technik nepotřebují žádnou pomoc.

Ve výjimečných případech, kdy kolový nakladač Volvo potřebuje více než běžnou servisní kontrolu, jsou vždy k dispozici experti Volvo, kteří využívají rozsáhlou síť prodejců a techniků a mohou poskytnout odborné rady. Díky globálním zkušenostem kombinovaným se znalostmi lokální problematiky dokáže společnost Volvo nabídnout ucelenou řadu řešení pro zákazníky - od originálních dílů Volvo až po technologii moderního monitorování stroje. Výsledkem jsou nižší náklady na vlastnictví stroje a vyšší zisky po celou dobu životnosti stroje.

L150H

Konec

Prosinec 2013

Další informace - viz www.volvoce.com/press

Kontaktní osoba:
Thorsten Poszwa
Ředitel, externí komunikace
Volvo Construction Equipment
Telefon: int + 32 2482 5021
Email: thorsten.poszwa@volvo.com 
Twitter: http://twitter.com/VolvoCEGlobal

Brian O'Sullivan
SE10
Londýn
Telefon: int +44 77 333 50307
Email: osullivan@se10.com