Trojí ocenění pro společnost Volvo Construction Equipment - Tiskové zprávy : ASCENDUM STAVEBNÍ STROJE CZECH S.R.O.
1.4.2014 

Trojí ocenění pro společnost Volvo Construction EquipmentEC 380E

Tři výrobky společnosti Volvo Construction Equipment (Volvo CE), a to pásové rýpadlo EC380E, vesta Volvo Visibility Vest a batoh Identity BackPack BP30L, porazily tisíce uchazečů z celého světla a oslnily porotu odborníků na design, která jim přisoudila ocenění Red Dot. Díky tomuto nejnovějšímu úspěchu získala společnost Volvo CE ocenění Red Dot již pro kloubová nákladní auta, kolové nakládače, rýpadla a předměty doplňkového prodeje. Výrobky společnosti Volvo CE se utkaly s více než 4800 produkty z 53 různých zemí. Od roku 1954 se v prestižní soutěži Red Dot rozdělují ocenění za nejlepší mezinárodní design. Letos strávila porota sestávající z 40 renomovaných odborníků na design několik dní, kdy vybírala z kandidátů v souladu s motem soutěže Red Dot "hledá se excelence". Během přísného hodnocení porota posuzovala, mimo jiné, míru inovativností, úroveň funkcionality a odolnost výrobků.

Různý přístup k designu
Každý z oceněných výrobků přestavuje ve společnosti Volvo CE změnu
v designu. EC380E je prvním z rýpadel nové generace designu Volvo. Představuje přitom modelový stroj s kompletně upraveným designem, se kterým se budeme u strojů Volvo CE setkávat. Tento robustní stroj určený pro práci v náročných podmínkách vychází ze stejného DNA, ale interiér
i exteriér má zcela nový. Batoh a vesta patří do nové řady zboží pro doplňkový prodej. Vývoji těchto výrobků se poprvé věnovali od úplného začátku až po dokončení stejní designéři, kteří vytvářejí stroje Volvo CE.

"Jsme nadšeni, že tři výrobky společnost Volvo CE získaly toto mezinárodně uznávané ocenění excelence v designu," říká Anders P. Larsson, výkonný viceprezident divize Technologie ve společnosti Volvo CE. "EX380E, vesta Volvo Visibility Vest a batoh Identity Backpack BP30L zastupují výjimečnou značku Volvo. Naši designéři přistupovali
k navrhování zboží pro doplňkový prodej stejně jako k navrhování stavebních strojů. Moderní vzhled a inovativní design každého výrobku odrážejí špičkovou kvalitu značky Volvo."

visibility jacket

Jednotná vize značky Volvo
ři navrhování vesty Volvo Visibility Vest se vycházelo z myšlenky, se kterou přišel zaměstnanec oddělení prodeje a marketingu ve společnosti Volvo CE. Chtěl vestu, která kombinuje dva výrobky v jednom: stylovou vestu, kterou může otočit naruby, čímž vznikne reflexní vesta, kterou musí nosit zákazníci na stavbách. Batoh Identity Backpack BP30L byl navržen tak, aby splňoval náročné podmínky na stavbách. Při navrhování se vycházelo přesně z požadavků zákazníků, kteří působí ve stavebnictví - jedná se tedy o spolehlivý pracovní batoh, který odolává vlivům počasí a díky oranžovému hrudnímu pásu a reflexnímu logu Volvo splňuje bezpečnostní požadavky.

"Lidé, kteří si kupují stroje Volvo CE, si je kupují proto, že jsou kvalitní
a spolehlivé. A my chceme, aby zboží, které nabízíme v rámci doplňkového prodeje, rovněž odpovídalo této výjimečné pověsti", vysvětluje Mats Bredborg, globální ředitel řízení značky ve společnosti Volvo CE. "Výrazný design a zároveň funkčnost vesty a batohu jsou v souladu s identitou strojů Volvo. Okamžitě poznáte, že se jedná
o výrobky Volvo CE. Je jasné, že naše stroje i zboží nabízené v doplňkovém prodeji pocházejí ze stejného zdroje, od designérů, kteří se skutečně zaměřují na potřeby zákazníka".
Backpack

Ocenění kvality a inovativností
7. července v německém Essenu na Red Dot Galla ocení vítěze letošní soutěže více než 1000 hostí z celého světa. Vítězné výrobky budou vystaveny v muzeu Red Dot Design. "Porota oceňuje pouze nejlepší výrobky", říká prof. Dr. Peter Zec, generální ředitel a duchovní otec soutěže Red Dot. "Důkazem je procento oceněných výrobků v samotné soutěži - toto procento je totiž mnohem menší než u jiných soutěží
v oblasti designu. Proto vítězové mohou být na svůj úspěch velmi hrdí. Dané výrobky se odlišují od ostatních a prošly kritickým hodnocením odborníků".

Konec

Březen 2014

Text: Charlie Ebers

Fotografie: E380E, vesta Volvo Visibility Vest a batoh BP30L Identity Backpack od společnosti Volvo Construction Equipment porazily tisíce mezinárodních konkurentů a byly oceněny v prestižní designérské soutěži Red Dot.

Fotografii s vysokým rozlišením si můžete stáhnout v naší galérií fotografií:
http://www.volvoce.com/constructionequipment/na/en-us/newsmedia/image%20gallery/pages/introduction.aspx

Další informace - viz www.volvoce.com/press.

Další informace o této ceně najdete na stránce: www.red-dot.de

Kontaktní osoba:

Elisabet Altin
Ředitelka, komunikační technologie
Volvo Construction Equipment
Telefon: int +46 470 387809
Email: elisabet.altin@volvo.com

Charlie Ebers
SE10
Londýn
Telefon: int + 44 207 923 5864
Email: ebers@se10.com