Kaip parengti Jūsų ekskavatorių žiemai

Labai žemos temperatūros gali turėti reikšmingą poveikį ekskavatoriaus darbo našumui ir jo techninei priežiūrai. Laikykitės šių mūsų patarimų, kurie padės užtikrinti maksimalią jūsų mašinos naudingojo darbo trukmę ir veiklos pelningumą būsimais šaltaisiais metų mėnesiais.

1. Hidraulines ir variklines alyvas pakeiskite pritaikytomis šaltam orui.

Sintetinės ir visasezoninės alyvos paprastai yra tinkamos metų eigoje būnančioms oro temperatūroms daugumoje Europos šalių. Tačiau, jeigu jūsų įranga reguliariai dirba žemesnėse už nulį temperatūrose, vertėtų apsvarstyti vietoje jų naudoti specialias šaltam orui pritaikytas hidraulines ir variklines alyvas. Tai užtikrins optimalią alyvos klampą našiam įrangos veikimui net sniego ir ledo aplinkoje.

2. Naudokite specialų žieminį dyzeliną

Panašiai ir su degalais. Apsvarstykite galimybę naudoti specialių žieminį arba arktinį dyzeliną, pasižymintį žemesne negu standartinio dyzelino stingimo temperatūra, o taip pat ir geresne ribine filtruojamumo temperatūra. Taip pat rekomenduojama užpildyti degalų bakus daugiau kaip 70 %, kad būtų kuo mažiau korozinės kondensacijos.

3. Padidinkite variklio aušinimo skysčio koncentraciją

Kuo žemesnė temperatūra, tuo didesnė rekomenduojamoji aušinimo skysčio koncentracija. Iki -10 ºC galite naudoti 40 % koncentraciją, tačiau jeigu dirbate -50 ºC ir žemesnėse temperatūrose, ją reikėtų padidinti iki 50 %.

4. Patikrinkite akumuliatorius

Akumuliatoriai šaltyje gali prarasti iki 50 % savo galios, todėl jeigu jūsų akumuliatorius yra jau nusilpęs, ekskavatorius vargu ar užsives. Pasirengimui žiemos mėnesiams naudokitės akumuliatorių tikrinimo prietaisą įtampai tikrinti ir stebėkite su jo funkcionavimu susijusius signalus, pvz., ar variklio prasukimas nėra vangus ar lėtas.

5. Apsvarstykite papildomos šaltiems orams skirtos įrangos panaudojimą

„Volvo CE“ siūlo visą eilę šaltiems orams numatytos įrangos variantų, skirtos pagerinti ekskavatorių darbines charakteristikas, minimizuoti techninės priežiūros išlaidas ir užtikrinti kuo didesnį patogumą operatoriams. Tarp jų yra variklio bloko šildytuvai, pašildantys variklio bloką prieš paleidžiant variklį; dyzelinu varomi aušinimo skysčio šildytuvai, taip pat palengvinantys variklio paleidimą šaltyje ir apšildantys kabiną; vandens skirtuvai su šildytuvais padeda iki minimumo sumažinti parafino susidarymą dyzeline; o taip pat arktiniam klimatui pritaikytos žarnos, sukurtos veikti iki -40 ºC siekiančiose temperatūrose.

Šiek tiek paruošimo darbų ir truputis pagalbos iš vietinio „Volvo CE“ įgaliotojo atstovo, ir jūsų ekskavatorius bus parengtas ir žiemą dirbti taip pat produktyviai ir pelningai.

DAUGIAU INFORMACIJOS

Anne Bast

VP Corporate Communication
Volvo Construction Equipment
Sales Region EMEA (Europe - Middle East - Africa)
Tel: + 46 16 5415906
anne.bast@volvo.com

Hannah Kitchener

SE10
London
Tel: +44 207 923 5863
E-mail: hannah.kitchener@se10.com