Volvo CE avab uue kestlikule energiale, ühendatusele ja isesõitvate veokite lahendustele mõeldud testimis- ja demonstratsioonala

Volvo Construction Equipmenti (Volvo CE) eripäraks ehitusmasinate turul on selle Rootsis Eskilstunas asuvasse kliendikeskusesse rajatav maailma esimene elektriliste isesõitvate veokite transpordilahenduste testimis- ja demonstratsioonala.

Rootsis, Eskilstunas asuvas Volvo CE kliendikeskuses on juba alustatud täiesti uue ala ehitamist uusimate uuenduste testimiseks ja demonstreerimiseks kestlike energia, ühendatuse ja isesõitvate veokite lahenduste alal.

Sellel 66 000 m2 innovatsioonialal on turvaline rada täiselektrilistele, automaatsetele ja kaugjuhitavatele masinatele koos laadimistaristute ja 5G ühenduse võimalustega, juhtimis- ja koolitushoone, pealtvaatajate tribüün ning koolitusala Volvo Co-Piloti abifunktsioonide kasutamiseks.

Tutvustatavate uuenduste seas on põhiline Volvo Autonomous Solutionsi isesõitvate veokite transpordilahendus TARA kindlatele tööobjektidele, nagu karjäärid või kaevandused.

„Demonstreerime põnevusega klientidele meie täislahendust TARA, sealhulgas, kuidas tööobjekti seadistada ja käigus hoida, kuidas isesõitvaid elektrikallureid TA15 laadida ja hoida ning kuidas hallata juhtimisruumi ja järelevalve tegevusi – kõike seda täiesti uues, uusima tehnoloogiaga rajatises,“ selgitab Volvo Autonomous Solutionsi tehnikaspetsialist ühendatud masinate alal Calle Skillsäter.

Turvalisel rajal demonstreeritakse ka kaugjuhtimisega masinaid, mis on samuti ideaalsed karjäärides või kaevandustes töötamiseks, kasutades ühte juhtimisruumi paigaldatud kaht kaugjuhtimisseadet. Samas ühes teises juhtimisruumis demonstreeritakse reaalajas, kuidas ettevõtte tööaja kasutamist ja tootlikkust parandavad teenused võivad vähendada kliendil omamise ja kasutamise kogumaksumust.

„See on tähtis strateegiline investeering mitte ainult Volvo CE-le ja Volvo Autonomous Solutionsile, vaid kogu Volvo kontsernile – ja tõestab meie pühendumust kestlikkuse edendamisele uuendustegevuse kaudu. Ootame juba, millal saame selles maailmaklassi kuuluvas rajatises külastajaid vastu võtta, et nad saaksid kogeda, kuidas täpselt me homset ehitame,“ ütles Volvo CE Euroopa ja rahvusvahelise müügipiirkonna juht Carl Slotte.

Uus innovatsiooniala avatakse eeldatavalt hiljemalt 2021. aasta sügiseks.

LISATEAVE

Anne Bast

Kaubamärgi, turunduse ja kommunikatsiooni osakonna juhataja
Volvo Construction Equipment
Euroopa/rahvusvaheline müügipiirkond
E-post: anne.bast@volvo.com