Kuidas oma ekskavaatorit talveks ette valmistada

Eriti madalad temperatuurid võivad ekskavaatori jõudlust ja hooldusvajadusi oluliselt mõjutada. Järgige meie nõuandeid oma masina tööaja maksimaalseks kasutamiseks ja maksimaalse tootlikkuse saavutamiseks eelolevatel külmadel kuudel.

1. Minge üle talvistele hüdraulika- ja mootoriõlidele

Enamikus Euroopa riikides aasta jooksul esinevateks temperatuurideks piisab tavaliselt sünteetilistest ja multigrade õlidest. Kui aga töötate regulaarselt miinustemperatuuridel, on kasulik kasutada nende asemel spetsiaalseid talviseid hüdraulika- ja mootoriõlisid. See tagab optimaalse viskoossuse jõudluseks ka lumel ja jääl.

2. Kasutage spetsiaalset talvediislit

Samuti kasutage spetsiaalset talve- või arktilist diislit, millel on tavadiislist madalam külmumispunkt ja parem külmfiltri ummistumispunkt. Soovitatav on ka täita kütusepaak üle 70%, et korrodeerivat kondensaati tekiks võimalikult vähe.

3. Suurendage oma jahutusvedeliku kontsentratsiooni

Mida madalam temperatuur, seda suurem on jahutusvedeliku soovitatav kontsentratsioon. Kuni -10 ºC-ni saate kasutada 40% kontsentratsiooni, kuid töötamisel madalatel temperatuuridel, nagu -50 ºC, peaksite suurendama selle 50%-ni.

4. Testige oma akusid

Külmas keskkonnas võivad akud kaotada kuni 50% oma jõust, seega, kui teie aku on niigi nõrk, teie ekskavaator tõenäoliselt ei käivitu. Talvekuudeks valmistudes kasutage pinge mõõtmiseks akutestrit ja jälgige jõudluse märke, näiteks kui mootor veab ringi loiult või aeglaselt.

5. Kaaluge täiendavat talvist lisavarustust

Volvo CE pakub ekskavaatoritele terve valiku talvist lisavarustust, et suurendada jõudlust, vähendada hooldusvajadusi ja parandada masinajuhil mugavust. Nendeks on mootoriploki soojendid nende soojendamiseks enne käivitamist; diislikütusega jahutusvedeliku soojendid aitavad samuti külma ilmaga käivitada ja kabiini soojendada; soojendusega veeseparaatorid, et aidata vähendada vaha moodustumist diislikütuses; ja arktilise klassi voolikud, mis on ette nähtud taluma tingimusi kuni -40 ºC.

Kui Volvo CE müügiesinduse abiga veidi ette valmistada, on teie ekskavaator valmis tootma – ja teenima – kõigil talvekuudel.

LISATEAVE

Anne Bast

Asepresident ettevõtte kommunikatsiooni alal
Volvo Construction Equipment
EMEA (Euroopa – Lähis-Ida – Aafrika) müügipiirkond
Tel: + 46 16 5415906
anne.bast@volvo.com

Hannah Kitchener

SE10
London
Tel: +44 207 923 5863
E-mail: hannah.kitchener@se10.com