MCT : מאיר" חברה למכוניות ומשאיות בע"מ" יִשְׂרָאֵל‎‎

וולוו L260H: רווח בכל כף

חדש מבית Volvo Construction Equipment, המעמיס האופני L260H מספק ביצועים אופטימליים, כולל שיפור של עד 10% ביעילות צריכת הדלק ועד 15% גידול בפרודוקטיביות.

בהיותה הראשונה שהציגה לשוק מעמיס אופני 35 טון בשנת 2011 - עם ה-L250G – Volvo Construction Equipment מציגה עכשיו את ה-L260H, התוספת החדשה למגוון סדרת H. המכונה, השוקלת 35 טון, נבנתה כמענה לדרישות העסקיות המתפתחות, מתוכננת ליישומים תובעניים ומשודרגת עם הטכנולוגיות העדכניות ביותר.

מעלה מעלה מעלה!

בהשוואה למכונות הקודמות, המספרים מדברים בעד עצמם. ה-L260H מתהדרת בשיפור פרודוקטיביות בעד 15%, הודות לבסיס גלגלים שתוכנן מחדש באופן חכם, והוגדל ב-50 מ"מ, עם חלוקת משקל אופטימלית של המסגרת הקדמית ומערכת זרוע ההרמה. יחד, שתי תכונות אלו מאפשרות להשתמש בכפות גדולות יותר.

בהכנה לפרודוקטיביות, ה-L260H מצויד במנוע D13 עוצמתי, המספק 6% יותר כוח ו-5% יותר פיתול בהשוואה ל-L250G. הדור הבא של הידראוליקה עם חישת עומס תוכנן לשיפור התגובתיות של כלים ייעודיים ולשיפור מהירות ההרמה וההורדה של הזרוע. לזמני מחזור מהירים יותר, תמסורת HTL310 החדשה עובדת בהרמוניה עם המנוע העוצמתי והסרנים, והממיר החדש מספק פיתול מוגבר, המניב ביצועים טובים יותר. בנוסף, המדרגות בין ההילוכים צומצמו, להאצה מהירה יותר.

יעילות צריכת הדלק הוגברה בעד 10% הודות למגוון תכונות משופרות. הדור הבא של מערכת הידראולית שומר כוח מהמשאבה ההידראולית לתכונות אחרות, על ידי הפחתת זרימת הנוזל בעת הנמכה וריקון. ובלם P-Brake היבש החדש מונע הפסדי גרר, הנגרמים על ידי בלם ה-multi-disk הרטוב. בנוסף, טכנולוגיית OptiShift המשודרגת משתלבת עם תכונת Reverse By Braking (RBB) - הרשומה בפטנט של וולוו - וממיר פיתול חדש עם נעילה, ליצירת הנעה ישירה בין המנוע לתמסורת, ולהפחתה משמעותית בצריכת הדלק.

גורם נוסף שתורם ליעילות צריכת הדלק הוא Fully Automatic Power Shift (FAPS), המחליף הילוכים בהתאמה למהירות המנוע ומהירות הנסיעה לקבלת יחס ההילוכים המיטבי. ה-L260H גם מצויד בדוושת חיסכון - תכונה ייחודית של וולוו - המעודדת תפעול חסכוני על ידי הפעלת כוח דחיפה לאחור מכני בתגובה לשימוש מופרז בדוושת ההאצה.

רווח בכל כף

ה-L260H מצויד בארבע כפות חדשות - כף וולוו לאבנים, כף וולוו לחול ושתי כפות וולוו לטיפול חוזר בחומרים - שתוכננו במיוחד להתאים למכונה. הכפות, שעברו אופטימיזציה ליישום, מאפשרות למעמיס האופני לתפקד בתפוקה מרבית, וכך לעזור ללקוחות לחסוך זמן, כסף ומאמץ.

כף האבנים של וולוו מתהדרת כעת ברצפה ארוכה יותר ויכולה להכיל 11.5% יותר חומר מבעבר, להגברת התפוקה. ליישומי עבודה בתעלות, מציעה וולוו גם כפות אבנים עם ריקון הצידה.

כף החול של וולוו בנפח 6.6 מ"ק, ממוטבת לטיפול בחול או בחצץ דק, והיא הבחירה האידאלית לקרקע רכה. רצפת הכף הארוכה מגבירה את החדירה לשיפור אחיזה, והתכנון השטוח עוזר בשמירה על אזור עבודה נקי ושטוח.

כף הטיפול החוזר של וולוו בנפח 7.3 מ"ק תוכננה מחדש וקל יותר למלא אותה כעת, הצדדים הקמורים החדשים ממזערים את השפיכה, להגברת הפרודוקטיביות בעד 5%. לאופטימיזציה של ה-L260H ליישומי העמסה ונשיאה, מערכת מתלי הזרוע האופציונלית משתלבת באופן אוטומטי, ועוזרת לצמצם קפיצות. בנוסף, מציעה וולוו מגוון חבילות טיפול מחדש.

עם Load Assist, מערכת שקילת עומסים דינמית, יכולים הלקוחות לנהל את הזמנות העבודה שלהם ולנטר פרודוקטיביות בקלות. תכונת Load Assist מסתמכת על מסך המגע Co-Pilot של וולוו בגודל 10 אינץ', ומנטרת את כמות החומר שהועברה כדי להבטיח רווח בכל כף.

נוחות רבה יותר, ביצועים טובים יותר

בנווי לעבודה קשה, ה-L260H מתוכנן באופן ייחודי לספק סביבת עבודה יעילה. עם אפשרות לידית אחת או מספר ידיות, ובחירה בין שלושה מצבים הידראוליים - בהתאם לתגובתיות המועדפת - ה-L260H יכול להיות מותאם אישית לשיפור הנוחות והפרודוקטיביות. בנוסף, תכונת איזון הכף החדשה מאפשרת לכף לחזור באופן אוטומטי למצב מפולס, הן ממצב ריקון והן ממצב פיתול, לצמצום העומס על המפעיל. לתוספת נוחות, Comfort Drive Control (CDC) מאפשרת היגוי של המכונה מידית קטנה. בנוסף, אפשר לבחור במושב ISRI המשופר המתכוונן החדש, להפחתת התעייפות.

הראות מתא המפעיל שופרה באמצעות מראות אחוריות חדשות, ואפשרות להוסיף גם מצלמה אחורית, שעובדת עם מערכת גילוי הרדאר כדי לספק למפעיל התראות חזותיות וקוליות, ולהתריע על עצמים קרובים.

נעול וטעון

לעוצמה ביישומים תובעניים, ה-L260H נבנה תוך חשיבה על עמידות ותוכנן להקל על פעולות שירות. חיבור Z-bar המוכח של וולוו מספק כוח פריצה גבוה, ומאפשר להרים כפות עמוסות לגובה המרבי. לביצועים לאורך זמן, זרוע ההרמה כוללת איטום כפול על כל אחד מהפינים. מבנה המסגרת החזק מותאם באופן אידאלי לשרשרת ההספק של וולוו וכולל מאוורר צינון עם הנעה הידראולית, לוויסות טמפרטורת הרכיבים. המאוורר גם מסתובב לאחור באופן אוטומטי לניקוי עצמי של יחידות הקירור. להפחתת שחיקת רכיבים, אפשר לתזמן הפעלה אוטומטית של השהייה בכיבוי המנוע. התכונה החדשה מכבה את המכונה כאשר מדגש הטורבו התקרר לטמפרטורה המתאימה.

L260H מציע נוחות מתן שירות וקלות תחזוקה מובילים בענף, לסיוע בהגדלת זמן הפעילות. את תא המפעיל אפשר להטות בזווית של ‪‎30º‬ או ‪‎70º‬, כדי לספק גישה לא מוגבלת לרכיבים חיוניים, ואל המנוע אפשר להגיע דרך מכסה מנוע בעל פתח רחב המופעל באופן אלקטרוני. בנוסף, האקומולטורים של מתלי הזרוע ממוקמים כעת בצד החיצוני של המסגרת הקדמית ובלם P-brake הוא כעת חיצוני, להקלת הגישה ולהארכת חיי הרכיבים. בנוסף, המעקות והמדרגות נצבעו בצבע כתום, כדי לעזור לצוותי התחזוקה ולמפעילים לנווט את דרכם סביב המכונה.

וולוו גם מציעה מגוון שירותים לשיפור היעילות. חלקים מקוריים של וולוו, ניטור פרואקטיבי, הכשרת מפעילים והדמיית אתר של וולוו הם רק חלק מהפתרונות הרבים שנועדו להבטיח הגדלת החזר על ההשקעה ב-L260H עבור הבעלים.

מפרטי מפתח:

L260H

T3

T4f

עומס התהפכות סטטי, במצב של הפניה מלאה

ק"ג

23 770

23 770

קיבולת כף

m3

5.3-10.2

5.3-10.2

משקל תפעולי

ק"ג

34 000 - 39 000

34 000 - 39 000

כוח פריצה

קילו-ניוטון

328

328

מנוע

Volvo D13E

Volvo D13J

הספק מרבי ב

סל"ד

1 500

1 500

. . . SAE J1995 ברוטו

קילו-ואט

310

310

. . . ISO 9249, SAE J1349 נטו

קילו-ואט

309

309

פיתול מרבי ב

סל"ד

1 100

1 100

. . . SAE J1995 ברוטו

ניוטון-מטר

2 343

2 343

. . . ISO 9249, SAE J1349 נטו

ניוטון-מטר

2 328

2 328

צמיגים

29.5 R25, 875/65R29

מבוסס על תצורת מכונה: מבוסס על כף 6.7 מ"ק / 8.8 יארד מעוקב STE BOE P