Ascendum Türkiye

Yağ analizleri

Volvo Yağ Analizi size daha fazlasını verir

Yağ Analizleri

Volvo yağ analizinin düzenli yapılması ile, makinenizin durumuna dair kapsamlı bilgi edinirsiniz. Analiz size birçok bilgi sağlar, örneğin su/soğutma sıvısı içeriği, akışkanlık, metal parçaların miktarı ve kir gibi. Yağ analizinin sağladığı erken uyarılar ile sorunlar yaşanmadan bileşen değişimlerini planlayabilirsiniz bu şekilde aşırı maliyeti ve aracın arıza nedeni ile çalışamama süresini önlersiniz.

Volvo size sadece bir analiz sağlamaz, bunun yanı sıra kapsamlı bir teşhis ve analizin değerli açıklamasını da alırsınız, tüm bu özellikler bunu önemli bir alet kılar. En iyi analiz ve teşhis için bile sonuçların açık ve kullanıcı dostu bir şekilde sunulması gerekir. Bu nedenle Volvo size doğru ve yararlı bilgiler veren bir raporlama yöntemi geliştirmiştir.

Kârınızı artırmak için Volvo Yağ Analizine güvenin

Yüksek çalışma süresi, kâr elde etmek istediğinizde önemli olan şeydir. Volvo Yağ Analizi ile, planlamanızın yanı sıra planlanmamış arıza ve pahalı tamir riskini de azaltmanızı sağlayacak rakipsiz bir alet sahibi olursunuz.

 Basitçe söylemek gerekirse, Yağ Analizi, motordaki yağların, şanzıman, hidrolik sistemi, akslar ve frenlerin yanı sıra soğutma sıvısı ve yakıtın talep üzerine analizi ile makinenin hayati sistemlerinin kapsamlı bir "sağlık kontrolü"dür. Yağ Analizi, sorunlara ve daha sonraki zarar gerçekleşmeden önce bileşenleri değiştirme zamanı tanıyan erken uyarılar sağlar.

Yalnızca Volvo laboratuvarları Volvo makineleri hakkında tam bilgiye sahiptir ve bu nedenle analiz sonuçlarını yorumlayabilir ve sonuçlara göre diğer laboratuvarlardan daha iyi nasıl harekete geçirebileceğiniz konusunda öneriler sağlayabilir. Bir takım yağ analizi geçmişi elde etmek için düzenli analizler yapmayı unutmayın. Bu, eğilimleri görmenizi sağlayacaktır. 

Kolay, hızlı ve temiz

Örnekleme

Gerekli numuneler alınır ve daha sonra Volvo laboratuvarlarından birine gönderilir.

Analiz

Volvo laboratuvarlarında, deneyimli ve nitelikli personelin yanı sıra ileri teknolojiye sahip gelişmiş teşhis ekipmanları da mevcuttur. Numuneleri analiz ederler ve büyük miktarda bilgi, su/soğutucu madde içeriği, viskozite, yakıt, saf olmayan maddeler, metal parçacıkları miktarı ve daha fazlasını toplarlar.

Arıza Teşhisi

Ayrıntılı teşhis bir web sitesinde hemen mevcut olur. Arıza teşhisinde kritik durumların oluşmaması için doğrudan yapılması gereken işlem önerileri de dahildir.

Vakit ve nakit kazanın

Volvo Yağ Analizi, bakım planlamanıza yardımcı olmanın yanında, onarımlarla bağlantılı olarak size önemli avantajlar sağlayabilir. Yağ Analizi bir sorunun nedenini gösterdiğinde, onarım süresi azaltılacaktır. Sorun giderme için minimum zaman harcanması, daha az kesinti anlamına gelir. Yağ Analizi programının bir özelliği, eylem tavsiyesiyle yapılan analiz sonuçlarının bir web sitesinde bulunmasıdır. Bu, masraflı onarımlardan önce, acil konularla hemen ilgilenmenize yardımcı olur.

Volvo bayi bulma ana sayfa
İşlerinizi büyütün

Bizim buna nasıl katkı sunabileceğimizi tartışalım.

Bizimle temasa geçin