Ascendum Türkiye

Volvo CE sürdürülebilir enerji, bağlanabilirlik ve otonom sürüş çözümlerine özel yeni test ve tanıtım alanını açıyor

Volvo Construction Equipment (Volvo CE), Eskilstuna, İsveç'teki Müşteri Merkezinde elektrikli otonom taşımacılık çözümleri için dünyanın ilk test ve tanıtım alanını inşa ederek iş makineleri endüstrisinde farkını ortaya koyuyor.

Sürdürülebilir enerji, bağlanabilirlik ve otonom sürüş çözümlerindeki en son yenilikleri test etmek ve tanıtmak üzere tahsis edilen Eskilstuna, İsveç'teki Volvo CE Müşteri Merkezinin hiç kullanılmamış bir alanında inşaat faaliyetleri çoktan başladı.

66,000m2'lik bu inovasyon bölgesinde tam elektrikli, otomatik ve uzaktan işletilen makineler için şarj ve 5G bağlantı altyapısı, kumanda ve eğitim odası binası, seyirci platformu ve Volvo Co-Pilot yardımcı fonksiyonları için eğitim alanı da dahil olmak üzere güvenli bir pist yer alacak.

Sergilenecek yeniliklerin başlıcası taş ocakları ve madenler gibi belirli sahalar için Volvo Autonomous Solutions'ın TARA otonom taşımacılık çözümü'dür.

Volvo Autonomous Solutions'ın bağlantılı makineler konusunda teknik uzmanı Calle Skillsäter: "Sahanın kurulumu ve işletilmesi, TA15 elektrikli otonom yükleyicilerin şarj edilmesi ve muhafaza edilmesi ve kumanda odası ile gözetim operasyonlarının yönetimi dahil olmak üzere bütün TARA çözümümüzü müşterilerimize göstereceğimiz için çok heyecanlıyız" dedi.

Güvenli pistte, kumanda odalarından birine kurulacak iki uzaktan işletme kulesi kullanılarak taş ocakları ve madenler için ideal olan uzaktan kontrollü makineler de tanıtılacak. Bu sırada diğer kumanda odasında şirketin çalışma zamanı ve üretkenlik hizmetlerinin müşterilerin toplam sahip olma ve operasyon maliyetlerini nasıl azalttığı gerçek zamanlı olarak gösterilecek.

Volvo CE, Avrupa Bölgesi ve Uluslararası Satış Başkanı Carl Slotte "Bu yatırım, sadece Volvo CE ve Volvo Autonomous Solutions için değil, tüm Volvo Group için önemli ve stratejiktir; ayrıca inovasyon vasıtasıyla sürdürülebilirliği sağlama taahhüdümüzün de kanıtıdır. Yarını nasıl inşa ettiğimizi tam olarak deneyimleyebilecekleri bu birinci sınıf tesiste ziyaretçilerimizi ağırlamayı sabırsızlıkla bekliyoruz." dedi.

Yeni inovasyon alanının en geç 2021 Sonbaharında açılması bekleniyor.

İndirmeler
Basın kitini indirin

DAHA FAZLA BİLGİ İÇİN

Anne Bast

Marka, Pazarlama & İletişim Müdürü
Volvo Construction Equipment
Avrupa / Uluslararası Satış Bölgesi
E-posta: anne.bast@volvo.com