Ascendum Türkiye

Bauma 2019'da Volvo elektrikli kompakt makineleri için ilk siparişi veren müşteriler teslimatı kabul ediyor

Bauma 2019'da Volvo Construction Equipment'in yeni Volvo ECR25 Elektrikli kompakt ekskavatör ve Volvo L25 Elektrikli kompakt tekerlekli yükleyici için ilk siparişi veren şirketler K Baugerød Anlegg ve Veidekke of Norway'in makineleri artık teslim edildi.

Sara Iselin Nysveen Bakke ve Kai Baugerød, Formann, K Baugerød Anlegg

Volvo Construction Equipment ve yerel bayisi Volvo Maskin, Norveç'in elektriklendirilmiş ve daha sürdürülebilir bir altyapıya doğru uzun vadeli yolculuğundaki önemli bir dönüm noktasını kutluyor. 

Bu hafta, uzun süredir müşteri olan K Baugerød Anlegg ve Veidekke ülkedeki ilk elektrikli inşaat makinelerini teslim aldı; bir Volvo ECR25 Elektrikli kompakt ekskavatör ve bir Volvo L25 Elektrikli tekerlekli yükleyici.

K Baugerød Anlegg ve Veidekke, 2019 yılında Almanya, Münih'te gerçekleştirilen Bauma fuarındaki global tanıtımı sırasında bu çığır açan yeni modeller için sipariş veren dünyadaki ilk müşteriler arasındaydı. Sözleşmeleri imzalayarak Volvo Construction Equipment, K Baugerød Anlegg ve Veidekke kendilerini hep birlikte daha sürdürülebilir bir gelecek inşa etmeye adadı.

K Baugerød Anlegg, Volvo ECR25 Elektrikli ekskavatörü Oslo City şehir içindeki kablo ve boru hattı inşaatları için kullanmayı planlarken Veidekke, Volvo L25 Elektrikli tekerlekli yükleyiciyi ilk kez Norveç Kara Yolları Müdürülüğü için gerçekleştirilecek bir iş için kullanacaktır. 

Sessiz ve emisyonsuz çalışma

K Baugerød Anlegg şirketinde genel müdür olan Sara Iselin Nysveen Bakke, "Müşterilerimiz daha çevre dostu çözümler talep ediyor ve biz ön safhada olmak istiyoruz. Yeni sessiz ve emisyonsuz ekskavatör ayrıca operatörün yaşam kalitesinde ve sahadaki diğer konularda önemli bir farklılık yaratacaktır," diyor.

Veidekke şirketinde makine yöneticisi Are Ellefsrud ekledi: "Norveç'te bir Volvo elektrikli makine kullanacak olan ilk inşaat şirketleri arasında olduğumuz ve müşterilerimize ve toplumun geri kalanına çevreye önem verdiğimizi ve iklim değişikliğini ciddiye aldığımızı gösterdiğimiz için gurur duyuyoruz."

Are Ellefsrud, Veidekke ve Kenneth Hansen, Volvo Maskin Norveç_02Are Ellefsrud, Veidekke ve Kenneth Hansen, Volvo Maskin Norveç

İçten yanmalı motoru 48 Volt lityum iyon aküler ve elektrikli motorlar ile değiştirerek bu makineler, müşterilerin Volvo Construction Equipment'ten beklediği yüksek performansı sunuyor; ancak bu kez sıfır emisyon, düşük ses seviyesi, daha az titreşim ve daha basit bakım gereksinimleri ile. Aküler, çevre düzenleme ve kamu hizmetleri gibi tipik uygulamalarda sekiz saatlik bir vardiyada çalışmak için yeterli derecede güç depoluyor ve geleneksel bir ev tipi priz üzerinden gece boyunca şarj edilebiliyor.

Fosil yakıtı olmayan bir gelecek için iş birliği

Yerel KOVİD-19 kısıtlamalarına uygun olarak sosyal mesafeli devir teslimde, Volvo Maskin'de satış müdürü olan David Kristianslund, K Baugerød Anlegg ve Veidekke'ye bu iş birliği için teşekkür etti. 

David Kristianslund, "K Baugerød Anlegg ve Veidekke şirketlerine bize güvendikleri için teşekkür etmek istiyor ve daha iyi ve daha sürdürülebilir bir geleceğe yönelik öncülük ederek Volvo ECR25 Elektrikli ekskavatör ve Volvo L25 Elektrikli tekerlekli yükleyicilerin Norveç'te ilk sahipleri olarak onlarla çalışmaktan gurur duyuyoruz," diyor.

Volvo Construction Equipment başkanı Melker Jernberg ayrıca K Baugerød Anlegg ve Veidekke başkanlarına dijital bir mesaj gönderdi. Sözlerini, "K Baugerød Anlegg ve Veidekke gibi ileri görüşlü ve çevre açısından bilinçli müşterilerin desteği ve bağlılığı sürdürülebilir altyapı çözümlerinin geliştirilmesi için olmazsa olmazdır. Birlikte sıkı bir iş birliği yürüterek hepimiz daha hızlı öğreniyoruz ve fosil yakıtı olmayan bir geleceğe geçişi hızlandırıp yaşamak istediğimiz dünyayı inşa etmeye yardımcı oluyoruz," diyerek tamamladı.

 
İndirmeler
Basın kitini indirin

DAHA FAZLA BİLGİ İÇİN

Anne Bast

Marka, Pazarlama & İletişim Müdürü
Volvo Construction Equipment
Avrupa / Uluslararası Satış Bölgesi
E-posta: anne.bast@volvo.com