Ascendum Türkiye

CareTrack ve ACTIVE CARE arasındaki fark nedir?

Volvo CE artık makinelerin sağlık ve performansını takip etmek için iki yol sunuyor – CareTrack ve ACTIVE CARE. Peki bu hizmetler arasındaki fark ne ve sizin işletmeniz için hangisi doğru karar?

Volvo CareTrack, makine bilgisini toplayan, müşteriyi alarm kodlarıyla uyaran bir telematik sistemi ve müşterilerin filo verilerini derinlemesine incelemesini sağlayan bir çevrimiçi portaldır.

Volvo CE artık yılın boyunca 7/24 çalışan bir makine inceleme ve haftalık filo yararlanım raporlama hizmeti olan ve CareTrack verilerini kullanan ACTIVE CARE'i sunuyor. Başka bir deyişle, müşteriler CareTrack olmadan ACTIVE CARE'den yararlanamazlar.

"Aradaki büyük fark, ACTIVE CARE çalışanlarının Volvo Uptime Center'da verileri müşterinin yerine yönetmesi ve bu sayede uzaktan arıza teşhisi ve problemleri gerçekleşmeden önce yakalamasıdır. Bu, müşterinin verilerin verdiği iç görüden yararlanmasını daha kolay yapmaktadır," diye açıklıyor ürün desteği yöneticisi Aram Ibrahim.

Makine izleme ve arıza kaydı yönetimi

CareTrack sayesinde, kritik olup olmadığı fark etmeksizin makine arıza kodu gönderilen her seferinde müşteriler uyarılır ve alarm detaylarıyla bayiye ulaşmak ve ilerleyişi takip etmek onlara kalmıştır.

ACTIVE CARE izleme ve başlangıç arıza teşhisinin külfetini müşterinin sırtından kaldırır, sadece özel bir eylem gerektiğinde müşteriler bilgilendirilir. Volvo'nun patentli arıza kaydı yönetimi sistemi arıza kodlarını olası sebepler, önerilen çözümler ve eylemde bulunmamanın sonuçları olarak yorumlar. Her bir arıza kaydı müşterinin yerine alarmın kaydedildiği zamandan çözümüne kadar izlenir ve bayi bu sürecin her adımında bilgilendirilir.

Ibrahim diyor ki, "Müşterinin bakış açısından, sorunlar daha ciddi sorunlar haline gelme şansına sahip dahi olmadan erkenden ve kusursuzca bayi ile birlikte çözülür ve çalışma süresi korunur,".

Filo raporlama

CareTrack ile müşteri, çevrimiçi portalda oturum açmalı ve filo verisini manüel olarak almalı ve raporlar oluşturmalı. Bunu istedikleri kadar sıkça veya seyrekçe yapabilirler.

ACTIVE CARE aboneleri için ise, Volvo otomatik olarak kolay anlaşılacak özetler içermenin yanı sıra kullanım esnasında makine istatistikleri veya yanlış kullanım durumlarını gösteren haftalık filo raporları oluşturur. Bu, filo yöneticilerinin üretkenliği artıran ve maliyetleri düşüren kararlar almalarını sağlar.

Peki hangi hizmet benim için doğru seçim?

Ibrahim, "Telematik, filolar için artırılmış verimlilik ve karlılığa yol açabilir, ve ACTIVE CARE hizmetine bağlanarak siz de bu fırsata tamamıyla sahip olabilirsiniz. Volvo tarafından sunulan bu hizmetler aslında daha çok bir yöneticinin verileri okumak ve kaynaklara sahiplerse, arıza sürelerine sebep olmadan önce problemleri yakalamaya ne kadar zaman ayırmak istediklerini seçmekle alakalıdır," sözleriyle tamamlıyor.

DAHA FAZLA BİLGİ İÇİN

Anne Bast

Marka, Pazarlama & İletişim Müdürü
Volvo Construction Equipment
Avrupa / Uluslararası Satış Bölgesi
E-posta: anne.bast@volvo.com

Hannah Kitchener

SE10
London
Tel: +44 207 923 5863
E-mail: hannah.kitchener@se10.com