Ascendum Türkiye

Volvo CE, Avrupa Kiralama Sektörü sürdürülebilirlik ödülünü kazandı

Volvo Construction Equipment (Volvo CE), 2020 Avrupa Kiralama Ödüllerinde Enerji yönetimi için Yılın En İyi Sürdürülebilir Kiralama Projesi Ödülünü aldı.

Avrupa Kiralama Derneği (ERA) tarafından düzenlenen ve verilen ödüller, International Rental News ev sahipliğinde dün, yani 30 Haziran tarihinde dijital olarak gerçekleştirilen Avrupa Kiralama Ödülleri etkinliğinde duyuruldu.

Kiralama endüstrisindeki bu tarafsız ün, şirketin sürdürülebilirliğe dönük uzun vadeli yoğunlaşmasının ve önemli çevresel sürdürülebilirlik iyileştirmelerine ulaşmadaki olağanüstü yeteneğinin ispatıdır. Ödülün alınmasını sağlayan enerji yönetimi inisiyatifi, şirketin çevreye gösterilen özene dair çok sayıdaki projelerinden sadece biridir. Programın başarısı, şirket genelinde boşa harcanan enerjinin önlenmesine ve sürekli iyileştirmeye yönelik içselleştirilmiş bir kültür inşa edilmesinde yatmaktadır.

ERA, elbette üretim aşamasında başlayan makine ömrü boyunca inşaat makinelerinin karbon yaşam döngüsüne daha yüksek bir değer atfeden sektördeki evrimi desteklemektedir.

Volvo CE, 2012'den beri WWF İklim Kurtarıcıları programının bir üyesidir ve 2015-2020 taahhüdü, global enerji tüketiminde ve buna bağlı olarak değer zinciri boyunca CO2 çıktısında önemli bir düşüş yaratarak sektöre liderlik edilmesi ve ayrıca düşük karbonlu bir topluma dönük yenilikler geliştirilmesidir. Son beş yılda şirket:

  • 50 GWh''den fazla enerji tasarrufu uygulamıştır
  • Global enerji tedarikinin yarısını %100 yenilenebilir kaynaklara geçirmiştir
  • Boş elektrik kullanımını %48 azaltmıştır
  • Müşterilerine teslim edilen ünite başına enerji kullanımını %27 düşürmüştür
  • CO2 nötr üretim tesisleri yolculuğuna başlanmıştır - İsveç'teki Braas, 2014'ten bu yana zaten %100 nötr bir fabrikadır

Volvo CE'de Sürdürülebilirlik ve Halkla İlişkiler Başkan Yardımcısı Niklas Nillroth, “Volvo CE'nin amacı, içinde yaşamak istediğimiz dünyayı inşa etmektir; bu yüzden, bu amaca yönelik sürdürülebilirlik çabalarımızı doğrulayan bu ödülü kazanmış olmaktan büyük bir gurur duyuyoruz. Enerji yönetimi yaklaşımımız kiralama sektörüne ürün yaşam döngüsü seviyesinde önemli katkılar sağlamıştır ve benimsenen kültürel yaklaşımın, her ölçekten ve boyuttan kiralama şirketleri tarafından paylaşılıp benimsenebileceğine inanmaktayız."

DAHA FAZLA BİLGİ İÇİN

Tiffany Cheng

Müdür, Dış İletişim
Volvo Construction Equipment
Tel: +32 499 56 68 47
E-posta: tiffany.cheng@volvo.com

Brian O'Sullivan

SE10
Londra
Tel: +44 7733350307
E-posta: osullivan@se10.com