Ascendum Türkiye

Volvo CE Müşteri Merkezi artık biyoyakıt kullanıyor

Eskilstuna, İsveç'te bulunan Volvo CE Müşteri Merkezi sunum makinelerini HVO adındaki yenilenebilir bir yakıtla çalıştırarak sürdürülebilir bir gelecek için öncülük ediyor.

HVO biyodizel artık Eskilstuna, İsveç'teki Volvo CE Müşteri Merkezindeki tüm araçlar için yakıt tercihi. HVO yenilenebilir bir sentetik dizel türü, açılımı ise "hidrojen ile işlem görmüş sebze yağı". Şirketin sürdürülebilir bir gelecek için yolculuğundaki küçük bir adımı oluşturan HVO çok az karbondioksit üretiyor2. Temiz bir yakıt türü olarak sıradan dizel ile karşılaştırılabilir bir kullanım performansı sunuyor.

Bazı diğer biyoyakıtların aksine, HVO yüksek veya düşük sıcaklıklar veya güneş ışığına maruz kalmaya karşı hassas değildir. Ayrıca, üretim süreci sırasında hidrojenin kullanımı sebebiyle diğer yakıtlarla karşılaştırıldığında HVO etkileyici bir raf ömrüne sahiptir.

HVO kullanımı Volvo'nun Müşteri Merkezindeki karbondioksit2 salınımlarını büyük ölçüde azaltabileceği ve yakıtın pratikte ne kadar iyi çalıştığını ziyaretçilere gösterebileceği anlamına gelir.

Volvo CE Pazarlama Yöneticisi Karl Serneberg ile yaptığımız bir sohbet Volvo'nun çevreye duyarlı kararına açıklık getirdi. "Kullanılan yakıtın tek özelliği çok düşük karbon izi değil, HVO'ya ayrıca bir tam tedarik zinciri açısından da baktık, ve mümkün olan en yakın üreticiden tedarik ettik, böylece genel çevresel etki daha da olumlu hale geldi,"

Arz ve talep

HVO'nun daha önce uygulanmamış olmasının sebeplerinden bir tanesi erişilebilirliği. HVO yakın zamana kadar kolayca bulunamayan yeni bir yakıt, bu yüzden tam uygulamaya geçmeden önce düzenli tedariki sağlamak en önemli adımdı.

Serneberg: "Volvo CE tüm makinelerimizin HVO ile çalışmasını onaylıyor. Motorda herhangi özel bir modifikasyon yapmamız gerekmiyor, ve HVO ile sıradan dizel kadar verimli çalışıyorlar.

"Geçen yazdan beri Müşteri Merkezinde HVO kullanıyoruz. Biz bunu başaramadan önce halletmemiz gereken bazı teknik detaylar vardı, yağ depolarını temizlemek gibi örneğin. Sonrasında, ilk HVO teslimatı Ağustosun sonunda yapıldı, ve o zamandan beridir Merkezdeki tüm makineleri sorunsuz şekilde HVO ile çalıştırıyoruz." dedi.

Müşterilerin artık HVO'ya erişimi daha kolay, ve normal dizel ile arasındaki fiyat farkı azalıyor. Bu yakıt türü aynı türden depo ve pompalar kullanıyor, bu sayede müşterinin bu yakıta geçişindeki farklar neredeyse hissedilemeyecek kadar az.

Volvo için HVO'nun geleceği

Müşteri Merkezinde HVO kullanımı Volvo CE için "ekolojik bir denemeden" fazlası. Makine sunumları sadece HVO kullanmaya devam edecek ve kullanımı sunumlarda vurgulanacak, bu sayede müşterilerin kendi operasyonlarında ekolojik açıdan daha verimli olmaları teşvik edilecek.

"Volvo daha sürdürülebilir bir dünya için çalışıyor," diyor Serneberg. "Bunların hepsi, Volvo CE'yi daha temiz bir geleceğe götürmek ve içinde yaşamak istediğimiz dünyayı yaratmak yolundaki daha büyük bir yolculuğun bir parçası."

DAHA FAZLA BİLGİ İÇİN

Anne Bast

Marka, Pazarlama & İletişim Müdürü
Volvo Construction Equipment
Avrupa / Uluslararası Satış Bölgesi
E-posta: anne.bast@volvo.com

Hannah Kitchener

SE10
London
Tel: +44 207 923 5863
E-mail: hannah.kitchener@se10.com