Ascendum Türkiye

Volvo belden kırmalı taşıyıcı: 50 yıllık güç

Belden kırmalı taşıyıcı konseptinin başlatılmasından 54 yıl sonra Volvo CE alanda liderliğini korumaya devam ediyor. Birlikte geliştirilmiş LEGO® Technic™ 6X6 belden kırmalı taşıyıcı Volvo A60H modeli, uygulama kontrollü operasyon ve tam otomatik şanzımana sahip bir mühendislik harikasıdır.

Gravel Charlie, Volvo A60H, A60H Lego modeli

Volvo Construction Equipment (Volvo CE), 1966'da 10 tonluk taşıma yüküne sahip olan ve 'Gravel Charlie' olarak bilinen DR631'in doğumuyla belden kırmalı taşıyıcı konseptini popülerleştiren ilk üreticiydi. Yaklaşık 54 yıl sonra şirket hala bozuk, çamurlu, kaygan, dik veya başka herhangi bir şekilde geçit vermez arazilerde toprak, çakıl ve pek çok diğer malzemeyi taşıyor. Volvo CE, şimdiye kadarki ürettiği en büyük belden kırmalı taşıyıcı olan 60 ton kapasiteli A60H'yi içeren H-Serisi ürün portföyüyle pazar lideri olmaya ve inovasyonlar yaratmaya devam ediyor.

Tıpkı gerçek gibi

Tıpkı gerçekliği yansıtan klasik bir sanat örneğinde olduğu gibi LEGO® Technic™ 6X6 belden kırmalı taşıyıcı Volvo A60H modeli de etkileyici bir mühendislik eseridir. Devasa kutusu içerisinde, altı büyük lastik ve ağır hizmet tipi motorlar da dahil olmak üzere 2,193 parça yer almaktadır. Üstelik tıpkı gerçeğinde olduğu gibi, LEGO Technic markasında bir ilk olan uygulama kontrollü çalışmaya ve tam otomatik şanzımana sahip bir teknolojik güç gösterisidir.

55 ton (60 ton) kapasiteli A60H (gerçek olanı), taş ocakları, açık madenler ve büyük hafriyat operasyonları da dahil olmak üzere zorlu off-road operasyonlarındaki ağır hizmet tipi taşımacılık işleri için tasarlanmıştır. Hem LEGO Technic hem de Volvo CE mühendisleri yeni modelin, gerçeğinin kalitesini, güvenilirliğini ve dayanıklılığını yansıtmasını istedi. Model kesinlikle büyük; 200 mm (7 inç) yüksekliğe, 200 mm (7 inç) genişliğe ve büyük bir 600 mm (23 inç) uzunluğa sahip. Tıpkı gerçeğinde olduğu gibi tam otomatik ve motorlu kompleks dahili vites sistemi gibi akıllı özelliklerle donatılmıştır.

Motorlar taşıyıcı gövdesinin ve kabinin altına iyi entegre edilmiş ve gizlenmiş olup kontrol merkezi için Bluetooth özelliği, A60'ın kabin üstü ışıldağı çevrilerek akıllı bir şekilde açılabilir. Gerçek makinedeki tüm elektronik makine kontrol sistemleri gibi modelin Technic Control+ merkezi ve modelle gelen mobil telefon uygulaması, modeli kontrol ederek ileri ve geri hareket ettirilmesine, yandan yana döndürülmesine ve damperli taşıyıcı gövdesinin kaldırılıp indirilmesine olanak tanır. Üstelik hepsi bu kadar da değil; Control+ aynı zamanda kullanıcıya yokuş tırmanma, vitesler arasında geçiş yapma ve damperi devirerek yükü boşaltma gibi makine özelliklerini öne çıkaran bir dizi zorlu görev atayarak oyun değerini arttırır.

Model, ilhamını A60H'deki çığır açan özellikler ve en son inovasyonlardan almaktadır. Uyumlu aktarma organları, %100 diferansiyel kilidi dahil otomatik sürüş kombinasyonları, her tür araziye uygun boji, hidro mekanik direksiyon ve aktif süspansiyon ile bu makine yenilmezdir. Zorlu koşullarda daha yüksek taşıma hızları için aktif bir hidrolik ön süspansiyon takılı olan A60H (yine elbette gerçeği), eşsiz bir verim sağlamak amacıyla daha kısa sürede daha fazla malzeme taşınmasını sağlamakla birlikte seyir esnasında operatör konforunu ve dengeyi optimize eder.

Eğlence yapımdan sonra da devam etmektedir

Dünyaya belden kırmalı bir taşıyıcının neler yapabildiğinin gösterilmesinin üzerinden 50 yıldan fazla geçmiş olmasına rağmen hala konseptte inovasyon ve geliştirme yapmaktayız." diyor Volvo CE'den Mats Bredborg. “LEGO Technic ve Volvo CE mühendisleri, A60H'yi minyatüründe kopyalarken harika bir iş çıkardı. Sadece A60H'miz gibi görünmekle kalmıyor; aynı zamanda inovatif mühendislik ve akıllı tasarım felsefesini de izliyor. Control+ mobil uygulaması ve otomatik şanzıman inanılmazdır. Tüm Volvo makinelerinde temel bir bileşen olan güvenlik özellikleri bile mevcuttur ve doğrudur.”

LEGO Group Ürün ve Pazarlama Geliştirmeden Sorumlu Pazarlama Direktörü Niels Henrik Horsted, “Bu son yıllardaki daha kompleks LEGO Technic setlerinden biridir” diyor. "Akıllı tasarım, yapım sürecinde harika bir meydan okumadır ve yeni LEGO Technic Control+ uygulaması, makinenin fonksiyonlarına uzaktan kumanda edilmesini ve eğlencenin, uygulamadaki meydan okumalarla yapım tamamlandıktan uzun süre sonra da devam etmesini sağlar."

İndirmeler
Basın kitini indirin

DAHA FAZLA BİLGİ İÇİN

Anne Bast

Marka Pazarlama ve İletişim Başkanı
Volvo Construction Equipment
Avrupa / Uluslararası Satış Bölgesi
E-posta: anne.bast@volvo.com

Brian O'Sullivan

SE10
Londra
Tel: +44 7733350307
E-posta: osullivan@se10.com