Ascendum Türkiye

Volvo 90 tonluk ekskavatör artık dünya çapında mevcut

Volvo Construction Equipment (Volvo CE), müşterilerin pazarlarındaki motor düzenlemelerine ulaşabilmeleri için Stage V bir motorla donatılmış yeni bir 90 tonluk ekskavatör lansmanı yapıyor.

Volvo Crawler Excavator EC950F

Volvo Construction Equipment'dan (Volvo CE) 90 tonluk EC950F paletli ekskavatör en zorlu uygulamalarda yüksek kapasite için güç ve dengenin kusursuz bir kombinasyonunu sunuyor. Düşük devirde yüksek tork veren ve en yeni uluslararası emisyon standartlarına uyum gösteren bir 450kW Volvo D16 motoruyla donatılmış bu makine hızlı ve etkili saha üretimi için tasarlanmıştır.

Üstün performans

En zorlu uygulamalarda bile, EC950F mücadeleye hazır. Sürekli hidrolik basınç sayesinde, özellikle sert ve ağır maddelerle çalışırken üstün kazma gücünü deneyimleyin. Optimize edilmiş hidrolik sistem hızlı ve pürüzsüz çalışma için pompa gücünü artırırken elektrikli hidrolik sistem isteğe bağlı akışı kontrol eder ve hidrolik devredeki dahili kayıpları azaltır. Dahası, EC950F bir bom-sallantı önceliği valfi ile gelir.

Volvo'nun benzersiz ECO Modu EC950F'ye üstün yakıt verimliliği sağlar. ECO Modu hidrolik sistemi optimize ederek basınç ve akış kaybını azaltırken, entegre çalışma modu operatörlere mevcut iş için en iyi iş modunu seçme imkanı tanır: I (Rölanti), F (İnce) ,G (Genel), H (Ağır) ve P (Tam güç).

90 tonluk ekskavatör saat başına daha çok ton için daha büyük bir kova kapasitesi sağlar ve Her Amaca Uygun, Ağır Vasıta ve Ekstrem Vasıta kovalar dahil olmak üzere bir dizi Volvo ataşmanı ile donatılabilir. Uygulama daha benzersiz bir şey gerektirdiğinde doğru çözümü geliştirmek ve en iyi kazma sonuçlarını elde etmek için Volvo size Özel Üretim Ataşmanları sunabilir. Ve makine esnekliğini arttırmak için, ataşman yönetim sistemi 20 farklı ataşmana kadar ayarları kaydederek operatörün kabin içi ekrandan hidrolik akımı ve basıncı önceden ayarlayabilmesini sağlar.

Operatörün seçimi


EC950F'nin sıra dışı dengesi operatörlerin en zor çevre koşullarında bile güvenle çalışmasını sağlar. Bu temkinli ve sağlam makine geniş bir palet açıklığı, daha uzun paletler, içeri çekilebilir alt takım ve optimize bir denge ağırlığı sunar.

Optimum kontrol için, tüm makine arayüzleri (kumandalar, klavyeler ve LCD monitörler dahil) ergonomik şekilde konumlandırılmıştır. Volvo Co-pilot tarafından çalıştırılan opsiyonel Dig Assist gibi akıllı özellikler daha etkili kazmakta operatöre yardımcı olur. Düşük gürültü ve geniş kabin konforu daha da ileri taşır.

Geniş bir girişin yanı sıra yüksek görünürlüklü korkuluklar, kullanışlı şekilde konumlandırımış basamaklar ve kaymaz plakalar sayesinde elverişlilik ve güvenlik daha da artırılmıştır. Opsiyonel FOG (Düşen Obje Koruması) ve FOPS (Düşen Objeye Karşı Korumalı Yapı) sayesinde çetin uygulamalarda gönül rahatlığıyla çalışın. Artırılmış görüş için, EC950F arka ve yan görüş kameralarıyla veya 360° görüş açısı sağlayan Volvo Smart View ile donatılabilir.

Maksimum çalışma süresi


Volvo'nun geliştirme sürecinde titizlikle yapılan testlere bağlılığı en zorlu uygulamalarda bile güvenilirliği kanıtlanmış, iyi tasarlanmış bileşenlerin üretimini garanti eder. Maksimum ömür için tasarlanmış EC950F ile üretimde durmak yok. Makine güvenliği bir ağır vasıta bom ve kol, kuvvetli şasi yapısı, ağır vasıta alt plaka ve kova bağlantısında yüzer pimlerin yanı sıra opsiyonel tam uzunlukta makara koruyucusu içeren özellikler tarafından sağlanmaktadır.
Volvo Paletli Ekskavatör EC950F
Volvo, uzatılmış kova ömrü için segmentler, yan keskiler, kapaklar ve dişler içeren bir aşınma parçası kataloğu sunar. Çok yoğun maddelerle çalışırken Kazma Ucu tırnağı maksimum delme kuvveti sağlar. Arıza süresini en aza indirmek için, Yeni Volvo Tırnak Sistemi ile tırnak değiştirmek sadece dakikalar alır: sadece yerine yerleştirin ve bastırın, kurulum bu kadar kolay. Önemli bakım noktalarına geniş açılan, pratik konumlarda yer alan ve merkezi ve çevreleyen yürüme yollarına sahip olan bölme kapakları sayesinde kolaylıkla erişilir.

Tasarruf yapmak


Üstün sonuçlar sunan makineler tasarlamak sadece başlangıç, Volvo tüm operasyon boyunca destek için yanınızda. Geniş teknisyen, atölye ve bayi ağıyla Volvo yerel bilgi ve küresel otorite kullanan kapsamlı bir destek ekibine sahiptir. Volvo ayrıca makine performansını tamamlamak ve kârlılığı arttırmak için tasarlanmış geniş kapsamlı bir hizmet portföyüne de sahiptir.

Volvo ACTIVE CARE, CareTrack telematik sistemini temel alan yeni bir hizmettir. Gerçek zamanlı makine takibi ve ihtiyaçlara göre düzenlenmiş müşteri raporları sunar. Bu hizmet, bilgilendirilmiş önleyici bakım faaliyetleri gerçekleştirmeye yardım ederek makine çalışma süresini maksimuma çıkarmak ve onarım maliyetini düşürmek için tasarlanmıştır

Her ne kadar EC950F, Volvo CE kataloğundaki en büyük ekskavatör olsa da onu sıra dışı kılan şey sadece boyutu değil. Rakipsiz performansı, üretkenliği ve çalışma süresiyle EC950F, A60H çekici yüklemek için kusursuzdur.

Volvo Paletli Ekskavatör EC950F

Çalışma ağırlığı kg 91 275 - 94 810
lb 201 227 - 209 020
Brüt güç kW 449
hp(imp) 603
. . . motor devrinde d/dk 1 650
Kova kapasitesi m3 3,9 - 7,0
y3 5,10 - 9,16
Alt takım boyunca, kaldırma kapasitesi kg 34.900
lb 76.940
. . . uzanma / yükseklik m 6,0 / 1,5
ft 20 / 5
Maks. kazma mesafesi mm 12.270
ft inç 40'3"
Maks. kazma derinliği mm 7.120
ft inç 23'4"
Koparma kuvveti, SAE J1179 (Normal) kN 424
lbf 95.318
Yırtma kuvveti, SAE J1179 (Normal) kN 408
lbf 91.722
Toplam genişlik mm 4.467
ft inç 14'8"
Kuyruk dönüş yarıçapı mm 4.700
ft inç 15'5"